חנות אפל בניו-יורק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

חנות אפל בניו-יורק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מכירות האייפון ירדו בכ-7% ברבעון הראשון של 2020

| יום שישי, 1 במאי 2020, 10:05 | כלכלי, סלולר

אפל פירסמה את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון הראשון של השנה, ודרך אלו אנו עדים לירידה הקרובה ל-7% במכירות מכשירי האייפון, זאת בזמן שאת השורה התחתונה עוזרת חטיבת השירותים של החברה לדחוף לעליה קלה בהכנסות משנה לשנה. מניית החברה רשמה ירידות קלות של כ-2.5% במסחר המאוחר בבורסת הנאסד"ק אמש (ה', 30.4), לאחר פרסום הדוחות.

סך הכנסותיה של אפל ברבעון הראשון של 2020 הוא 58.3 מיליארד דולר, עליה של כחצי אחוז בלבד, או כ-298 מיליון דולר, בהשוואה לנתוני הרבעון המקביל ב-2019, אולם בשורת הרווח התפעולי מציגה החברה ירידה של כ-4% משנה לשנה, עם נתון של 12.85 מיליארד דולר.

ההשפעה הגדולה ביותר על הכנסותיה של החברה במהלך הרבעון הגיעה מצד חטיבת האייפון, זו אחראית על כ-41% מסך ההכנסות של החברה. חטיבה זו ראתה ירידה של קרוב ל-7% בהכנסות משנה לשנה, כשאלו הסתכמו בכ-28.9 מיליארד דולר.

באפל לא מדווחים על כמות המכשירים שנמכרו במהלך הרבעון, אולם מתוך הפרסומים האחרונים של חברות המחקר IDC ו-Canalys, אנו יכולים ללמוד על טווח הנתונים, זה עומד בין הערכת IDC כי אפל שלחה 36.7 מיליון אייפונים במהלך הרבעון הראשון ובין הערכת Canalys, לפיה אפל שלחה 37.1 מיליון יחידות.

גם חטיבות המוצרים האחרות של אפל ראו ירידה בהכנסות, כשחטיבת מחשבי המק הציגה ירידה שנתית של כ-3% עם הכנסות של 5.35 מיליארד דולר, חטיבת האייפד הציגה ירידה שנתית של כ-10% עם הכנסות של כ-4.37 מיליארד דולר.

חטיבת המוצרים הלבישים ומוצרי הבית, הכוללת את שעוני ה-Apple Watch ואת מוצרי הבית החכם של אפל, הייתה חטיבת המוצרים היחידה בחברה שהציגה עליה שנתית במכירות, זו נמדדה בכ-22.5%, עם הכנסות של כ-6.28 מיליארד דולר. אך הייתה זו חטיבת השירותים שהובילה את העליה בהכנסות ברבעון הראשון של השנה, עם נתון של כ-13.35 מיליארד דולר המשקף עליה שנתית של כ-16.5%.

להלן פילוג ההכנסות בין שתי החטיבות אותן מציגה החברה:

  • הכנסות ממוצרים (אייפון, אייפד, מק ועוד): 44.96 מיליארד דולר
  • הכנסות משירותים (iTunes, Apple Music ועוד): 13.35 מיליארד דולר

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות