לוגו אינטל, CES 2020

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

פרויקט STAMINA של אינטל ומיקרוסופט מזהה נוזקות באופן ויזואלי

| יום שלישי, 12 במאי 2020, 11:30 | טכנולוגיה, מחשבים

החברות אינטל (Intel) ומיקרוסופט (Microsoft) משתפות פעולה בפרויקט פיתוח חדשני בשם STAMINA (ר"ת STAtic Malware-as-Image Network Analysis), פרויקט לימוד מכונה ML (ר"ת machine learning) המשתמש בלמידה עמוקה (deep learning) על מנת לזהות קבצים נגועים בנוזקות על ידי המרה של הקבצים לתמונות וניתוח ויזואלי שלהן.

הבינה המלאכותית ולימוד המכונה הם בין התחומים הפעילים ביותר בשנים האחרון בתחום המחשוב, כאשר הגישה החדשנית של אינטל ומיקרוסופט מנצלת את היכולת הגבוהה של מערכות המחשב המודרניות על מנת לזהות קבצים נגועים בנוזקות ללא בדיקה של קוד הקבצים עצמם, אלא בהמרה של הקוד לפיקסלים בגווני אפור שיוצרים תמונה דו-מימדית בגודל המשתנה לפי גודל הקובץ עצמו.

מערכת ה-STAMINA החדשה השתמשה ב-2.2 מיליון דוגמאות של קבצים נגועים אותן סיפקה מיקרוסופט על מנת ללמד, לאמת ולבדוק את יכולת הזיהוי של המערכת החדשה, כאשר באופן מפתיע למדי, הגישה הלא שגרתית הזו מצליחה להציג דיוק של 99.07% עם זיהוי חיובי שגוי (False positive) של 2.58% בלבד. אחוז ההצלחה של המערכת יורד ככל שגודל הקובץ אותו צריך להמיר לתמונה גדל, מה שדורש עיבוד תמונה נוסף שמפריע לזיהוי התקין.

תרשים זרימה של פרויקט STAMINA (מקור אינטל/מיקרוסופט)

עם עליית השימוש בפתרונות ענן ותחום הבינה המלאכותית, הגישה החדשנית של אינטל ומיקרוסופט יכולה להוות פתרון לזיהוי נוזקות באמצעות רשת עצבית עמוקה DNN (ר"ת deep neural network), המעניקה למערכת ה-STAMINA יכולת זיהוי גבוהה במיוחד, עם אחוז זיהוי חיובי שגוי נמוך שיאפשר לזהות ולנטרל איומים אפשריים במהירות גבוהה.

מקורות
intel
microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות