מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: מכונת הגילוח Philips S9000 Prestige

מכונת הגילוח S9000 Prestige של חברת פיליפס (Philips) הושקה בישראל מוקדם יותר השנה והביאה עימה את ההבטחה לגילוח עם מכונה המלווה בתחושה הדומה יותר לזו של גילוח עם סכין. מדובר בהבטחה גדולה למדי, אליה נצמד גם מחיר לא נמוך שנע בין 1,300-1,600 שקלים, תלוי בדגם המכונה שתבחרו (ישנה גרסה עם משטח טעינה אלחוטי שעולה יותר). האם באמת יצליחו התכונות המתקדמות של המכונה להעביר אתכם ממחנה המשתמשים בסכין למחנה המשתמשים במכונה? כנראה שלא, אבל ההבטחה של פיליפס בהחלט מפתה, מפתה מספיק כדי לגרום לנו לקחת את המכונה לסקירה ולבדוק מה היא מציעה.

את מכונת ה-S9000 Prestige ניתן למצוא בישראל בשני דגמים, האחד הוא דגם ה-SP9820/12, הוא גם הדגם אתו קיבלנו לסקירה, אשר מגיע עם מטעם חוטי סטנדרטי, והשני – דגם SP9861/16, שמגיע עם משטח טעינה אלחוטי מגניב שכנראה לא שווה את ההפרש של כמה מאות שקלים, לפחות לטעמנו.

חשוב לציין כי בפיליפס מצהירים שכל הדגמים בסדרה כוללים אישור לשימוש הלכתי של מכון צומת – לא אתייחס מעבר לכך לנושא מאחר ואיני יודע את כל הדרישות של שומרי המסורת והדת במלואן, כך שמומלץ להתייעץ בנושא השימוש במכונה בהקשר זה עם הגורמים הרלוונטים.

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Philips S9000 Prestige – מה יש בקופסה?

יחד עם מכונת הגילוח עצמה אנו מחפשים גם את האביזרים הנלווים אליה, אלו מאפשרים לנו שימושים שונים וגם מעידים על דרכי הניקוי של המכונה.

יחד עם ה-S9000 Prestige קיבלנו שני ראשים, המתחלפים בקלות ובשליפה נוחה, האחד הוא ראש הגילוח הראשי והשני הוא ראש המיועד לקיצוץ ועיצוב הזקן. פרט לאלו, ישנו כבל טעינה ייעודי למכונה ונרתיק קשיח לנשיאה, אך לא מגיעים עימה כלי ניקוי יעודיים כמו מברשת ניקוי. יש לציין כי את המכונה ניתן לשטוף במים בהקשר זה.

תכונות שימוש

מכונת הגילוח מדגם SP9820 של פיליפס מגיעה בעיצוב נוח מאוד, במשקל נוח להתניידות ועם קימורים המתאימים בדיוק ליד לשם אחיזה יציבה ונוחה. היא עשויה ברובה מאלומיניום, ומקנה תחושה יוקרתית ועמידה למדי.

בחלקה הקדמי ממוקם צג דיגיטלי בו ניתן לראות פרטי מידע כמו אחוז הסוללה שנותר ואת עוצמת הפעולה של המכונה, כאשר התצוגה מכבה עצמה באופן אוטומטי כשלא נעשה שימוש במכונה ויכולה להידלק כשתרימו את המכונה או בנגיעה בתצוגה. מעל הצג ישנו בורר המאפשר לבחור את עוצמת הפעולה בלחיצה מימין להגברת העוצמה, ומשמאל – להחלשתה.

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אחד היתרונות הגדדולים של המכונה הוא הפעולה השקטה מאוד שלה, כאשר גם במעבר לעוצמות פעולה גבוהות יותר היא שומרת על השקט היטב. ניתן גם לנעול את המכונה כדי להתאים אותה להתניידות בנסיעות או חופשות בחו"ל, כשלחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה והכיבוי של המכונה יפעיל את הנעילה, ולאחר מכן כל לחיצה מקרית על כפתור ההפעלה לא תדליק אותה בזמן שהיא לא אמורה להידלק. פיליפס הוסיפה גם סימול של מנעול לתצוגה, כך שתוכלו לדעת מתי המכונה נעולה, ולפתוח אותה מחדש לשימוש בלחיצה ארוכה חוזרת על כפתור ההפעלה.

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מבנה ראש הגילוח עצמו די מוכר למי שעושה שימוש במכונות גם קודם לכן – מדובר בראש מתפרק שמאפשר שליפה של הסכינים בקלות רבה, ופירוק שלהם לשלושה חלקים – הסכין, כיסוי הסכין לכיוון צד הפנים וכיסוי פלסטי בחלק האחורי, המאפשר לשמור את הסכין במקומו בתוך הראש בזמן השימוש במכונה.

הפירוק פשוט למדי, ובפיליפס דאגו לסמן את התנועה הסיבובית הדרושה לשחרור הסכין לצורך ניקוי ולשם החזרתו למקום, כשסיבוב לימין נועל את הסכין במקומו וסיבוב לשמאל משחרר אותו לצורך הניקוי, את זה תוכלו לבצע באופן יבש או רטוב. שימו לב שמברשת ניקוי לא מגיעה יחד עם המכונה – אם כבר יש לכם אחת תוכלו להשתמש בה, אך הניקוי מתחת לברז עובד מצויין, ורק דורש להשאיר את החלקים לייבוש לפני החזרתם למכונה. בפיליפס דאגו גם לסמן על גבי תצוגת המכונה מתי זו דורשת ניקוי, עם סימן של ברז מים שיופיע על התצוגה.

חיי סוללה וטעינה

כפי שכבר הזכרתי קודם לכן, ה-S9000 Prestige מגיעה בשתי גרסאות לישראל, האחת מציעה כבל טעינה בלבד והשנייה, יקרה יותר, מגיעה גם עם משטח טעינה אלחוטי. הדגם עליו אנו מדברים הוא זה עם כבל הטעינה בלבד, ואליו נתייחס במקרה זה.

בפיליפס מגדירים את חיי הסוללה של המכונה בכשעה של פעולה רציפה, והיא עומדת בזה לא רע, עם זמן שימוש ממוצע בפועל שנע בין 50-55 דקות. עבורי, בשימוש יומיומי, החזיקה הסוללה בין 8-10 פעולות גילוח, כלומר – בין שבוע ל-10 ימי שימוש, אך הדבר תלוי כמובן באופי השימוש. כאשר מדובר בגילוח יומיומי הפעולה קצרה יותר, אך כשנתתי לזקן לצמוח, נדרשה פעולה ארוכה יותר.

יתרון חשוב בכל הנוגע לחיי הסוללה הוא האינדיקטור שמופיע על גבי צג המכונה, זה מודד את כמות הסוללה שנותרה במידות של 1%, כך שתוכלו לדעת בדיוק היכן אתם נמצאים. בזמן השימוש במכונה באופן שוטף, מצאתי שאפשר לתת לה לרדת עד לרמת 10% לפני טעינה, כאשר פעולת הטעינה עצמה מהירה למדי ועורכת כשעה עבור טעינה מלאה של הסוללה באמצעות הכבל. בנוסף, קיימת גם תמיכה בטעינה מהירה בת 5 דקות בלבד כדי להשלים גילוח בודד, במידה ואתם ממהרים.

גילוח קרוב יותר עם מכונה

בפיליפס מסבירים כי פעולת ה-S9000 Prestige שונה ממה שהורגלנו לראות במכונות אחרות, כשהיא מצויידת בחיישן שמסוגל לסרוק את צפיפות הזקן 15 פעמים בשנייה ולהתאים את מספר סיבובי המנוע בהתאם לעובי הזיפים. הטכנולוגיה הזו היא ככל הנראה מה שמאפשר חיסכון בחשמל ואת זמני השימוש הארוכים, אך לא הצלחתי להבחין בה נכנסת לפעולה במרבית השימושים שלי, פרט למספר שימושים בודדים במצב רטוב, אז הבחנתי בשינוי עוצמת הגילוח מעת לעת.

ראשי הגילוח מאפשרים תנועה של ראש הגילוח לכיוונים רבים בו זמנית, מה שגורם בפועל לגילוח נעים יותר לעור הפנים. אוכל להעיד כי בניגוד למכונות אחרות שניסיתי בעבר, במקרה של ה-S9000 הגילוח לא גרם לי לגירוי באיזור הצוואר אותו למדתי להכיר היטב בשימוש במכונות אחרות.

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מכונת גילוח Philips S9000 Prestige (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בפעולה יומיומית של גילוח מצאתי את התוצאה הטובה ביותר והגילוח הקרוב ביותר לזה שאני מקבל באמצעות סכין, כאשר השימוש במצב רטוב מאפשר להיעזר לא רק במים, אלא גם להתגלח עם ג'ל, מה שמקנה תחושה נעימה עוד יותר על העור.

גילוח של זקן ארוך יותר, בן כמה ימים ועד שבוע, דרש כמובן זמן שימוש ארוך יותר, אך הפעולה עדיין הייתה מהירה למדי, הישג לא קטן עבור מכונת גילוח. עבור זקן ארוך יותר מצאתי צורך בניקוי של המכונה מעת לעת לשם השלמת פעולת גילוח תקינה – שטיפה קלה במים עשתה זאת היטב, זאת לפני הניקיון הסופי של המכונה לאחר גמר הגילוח, אשר דורש את פירוק הסכינים לצורך ניקוי. בגילוח זקן ארוך יותר הבחנתי היטב בפעולת הגילוח הקרובה של סכיני ה-S9000 Prestige, זו גורמת לצביטות קלות בשל משיכת שיער הפנים בזמן השימוש – הן מציקות מעט, אך לא דבר שהטריד אותי מעבר לכך.

מי שמעדיף לחסוך מעט זמן בגילוח שיער הפנים לאחר מספר ימים יכול להשתמש בראש הנוסף, זה ניתן להחלפה פשוטה עם ראש הגילוח הרגיל. הראש הנוסף מאפשר קיצור מהיר יותר של הזקן, אך לא מיועד לגילוח הצמוד שמאפשר הראש העיקרי. הוא מיועד יותר לקיצוץ ועיצוב של הזקן, אך במקרה של דגם ה-SP9820, אינו מאפשר בחירה של רמות בעיצוב, אלא רמה אחת בלבד.

השורה התחתונה

בפיליפס טענו לפעולה של מכונה עם הרגשה של גילוח קרוב כמו זה של סכין ולהגדרה זו אפשר לסמן "וי". הגילוח הצמוד נעים לעור הפנים וגם באיזורים בהם חשתי גירוי מסויים עם מכונות אחרות וסכינים מסוימים, גירוי זה לא הורגש בשימוש עם המכונה. האפשרות לשימוש במצב רטוב מוסיפה לתחושת הנעימות בגילוח הרבה, וגם בגילוח של זקן בן כמה ימים עד שבוע המכונה צולחת את הגילוח היטב ובמהירות גבוהה למדי, אך זו עדיין רחוקה מהגילוח המהיר שמתאפשר באמצעות סכין.

מחוון הטעינה מוסיף המון לשימוש במכונה וכך גם הטעינה המהירה למדי וחיי הסוללה הארוכים, אלו מאפשרים, עם תלות בשימוש שלכם כמובן, להתנייד עם המכונה לטיול למשך מספר ימים ללא חשש מהצורך בטעינה חוזרת של הסוללה.

מה אהבנו?

 • עיצוב ונוחות אחיזה
 • אפשרויות ניקוי מהירות
 • חיי סוללה ארוכים וטעינה מהירה
 • גילוח צמוד ונעים לעור
 • שימוש במצב רטוב או יבש
 • תצוגת מסך נוחה וברורה עם מחוון סוללה מדויק
 • אפשרות נעילה לכפתור ההפעלה

ומה לא?

 • מחיר גבוה
 • ראש חלופי פשוט בלבד לסידור הזקן
 • צביטות קלות בגילוח זקן ארוך יותר
 • לא מגיע עם אביזרי ניקוי

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות