Poco F2 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Poco F2 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Poco F2 Pro – שינוי כיוון

שנתיים עברו מאז נחשפנו לראשונה לשם "פוקופון" (Pocophone). היה זה מותג מוזל המיועד לשוק ההודי, שביקש להציג דגם בעל עיצוב אטרקטיבי, מפרט מרשים לפחות בחלקו, ומחיר נמוך, שיאפשר להתחרות בשחקניות רבות החולשות על השוק הענק הזה. הפוקפון הצליח הרבה מעבר למשוער, ומהר מאוד הגיע למדינות רבות בעולם, ישראל ביניהן. לא היה זה ה-Flagship Killer לו ציפינו, כששיאומי התמקדה עימו בעיקר בצד המעבד, הסוללה וממשק המשתמש האלטרנטיבי, אך המחיר הנמוך היה זה שהפך אותו לאחת מההצלחות הגדולות ביותר בשנת 2018.

לאחר שקט תעשייתי ארוך, הציג מותג פוקופון את המכשיר השני בסדרה, Poco F2 Pro, זה כבר קיבל שדרוג משמעותי כמעט בכל מקום במפרטו הטכני, ומהווה לנגזרת הקרובה מאוד למה שמציעה שיאומי עם מכשיר הדגל Xiaomi Mi 10 שיצא זמן לא רב לפניו, כשגם בצד המחיר הוא מתקרב למכשיר הדגל בסדרת "Mi", כשהוא מוצע במחיר של החל מ-2,500 ש"ח, לעומת ה-3000 שקלים של ה-Mi10.

מה בקופסה?

הקופסה של ה-Poco F2 Pro מציגה עיצוב בצבעי דבורה (שחור וצהוב), ובתוכה נמצא:

  • סמארטפון Poco F2 Pro
  • כבל לטעינה והעברת נתונים USB-C ל-USB
  • ראש מטען מהיר (תומך עד 33W)
  • כיסוי שקוף לגב המכשיר
  • סיכה לפתיחת מגירת הסים
>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Poco F2 Pro – מסך גדול ודגש על עיצוב

עיצוב הוא חלק גדול עבור מותג פוקופון, והמותג מציע קווי עיצוב השונים מאלו אותם אנו רגילים לראות בסדרות המכשירים השונות של שיאומי, הן מבחינת העיצוב החיצוני והן מבחינת עיצוב ממשק המשתמש.

אחד החלקים העיקריים במשוואת העיצוב הוא המסך, זה מגיע במבנה שטוח עם פאנל Super AMOLED שמעניק ניגודיות גבוהה במיוחד, כשגודלו עומד על 6.67 אינץ', בדומה למכשירי דגל רבים בשנה-שנתיים האחרונות, ומסתפק ברזולוציית +Full HD. עם זאת, הפוקו F2 פרו החדש לא מאמץ את קצב הרענון הגבוה למסך וממשיך להסתפק ברענון של 60 הרץ, וזהו אחד המקומות בהם מנסה החברה לחסוך על מנת להציג תמחור נמוך יותר בהשוואה למכשירי דגל אחרים בשוק.

אך החלק המשמעותי ביותר בעיצוב המסך מגיע בבחירתה של החברה לשלב את מצלמת הסלפי במנגנון הנשלף מתוך גופו של המכשיר. בחירה זו הופכת את מסך ה-Poco F2 Pro להיות בעל תצורה אחידה – ללא מגרעות או חורים בתצוגה שיפריעו לצפייה בו, ואם אתם נמנים במועדון האנטי-מגרעות והפרעות אחרות לתצורה הרציפה של המסך, זה כנראה יקסום עבורכם במיוחד.

Poco F2 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Poco F2 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גב המכשיר מציג קימורים קלים משני צידיו, כאשר בחלקו העליון ממוקם מערך הצילום הראשי במבנה מעגלי הבולט מתוכו החוצה, כאשר מתחת למערך הצילום נמצא את מבזק ה-LED. על גבי המסגרת התחתונה של הפוקו F2 פרו ניתן למצוא את מחבר הטעינה מסוג USB-C ולצידו את מגירת הסים, בה ניתן להזין שני כרטיסי סים נפרדים, אך לא תמצאו בה אפשרות להרחבת הזיכרון באמצעות כרטיס חיצוני. על גבי המסגרת העליונה ניתן לראות את המקום ממנו נשלפת מצלמת הסלפי, שם ממוקם גם מחבר 3.5 מ"מ להזנת אוזניות חוטיות.

המכשיר מצופה בזכוכית משני צידיו, אמנם מסגרתו עשויה מתכת, שתעזור בקירור מהיר יותר של הטלפון בשימושים עמוסים כמו משחקים. המכשיר עצמו גדול למדי ומשקלו גבוה כשזה עומד על 219 גרם, מה שהופך את השימוש בו לזמן ממושך למכביד למדי.

ממשק המשתמש גם הוא לוקח חלק משמעותי בעיצוב המכשיר, וגם בנוחות השימוש בו. ה-Poco Launcher של החברה, שזמין להורדה עבור כל מכשיר דרך חנות האפליקציות של גוגל, מגיע באופן מובנה עם ה-Poco F2 Pro, אך בבסיס מדובר במערכת ה-MIUI 11 של החברה, המבוססת על אנדרואיד 10. ממשק הפוקו נוח הרבה יותר מזה הבסיסי של שיאומי, עם מגירת אפליקציות, אפשרויות גישה נוחות לתפריטים המהירים בהעברת אצבע על המסך וזריזות בתנועה השוטפת בו ובמעבר בין אפליקציות.

מצלמות ה-Poco F2 Pro

מערך הצילום של ה-Poco F2 Pro זכה לשדרוג משמעותי על פני הדור הקודם ומגיע עם 4 מצלמות:

  • מצלמה ראשית – 64 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.9 וזיהוי פאזה לפוקוס אוטומטי (PDAF).
  • מצלמת זווית רחבה – 13 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.4 וזווית צילום של 123 מעלות.
  • מצלמת טלפוטו \ מאקרו – 5 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2 לצילומי מאקרו ויכולת ביצוע זום עד פי 2.
  • מצלמת עומק – 2 מגה-פיקסל.

חלק ניכר ביכולות מצלמות הסמארטפונים היום מגיע מצד התוכנה, עם שימוש באלגוריתמים, או במיתוג המוכר יותר של "AI", מצליחות יצרניות הטלפונים לשפר את התוצאה הסופית בתמונה. לצד הגידול המתמשך בכמות הפיקסלים, מוסיף צד התוכנה תוצאות סופיות מרשימות ממה שהיינו רגילים לראות בעבר. לצערי, שיאומי עדיין לא ממש שם בתחום ה-"AI", והשיפורים אותם היא מוסיפה לתמונות דרך מנגנון זה הופכים את התמונות לעשירות מידי בצבעים ורחוקות למדי מלהציג תמונות מרשימות ונאמנות למציאות.

את הדבר ראיתי גם בפוקו F2 פרו וגם ב-Mi 10, את הסקירה עליו נפרסם בהמשך, אולם שני חלקים מעודדים הם שניתן לבטל את מצב ה-"AI" ולקבל תמונות סטנדרטיות יותר, איכותיות מספיק בשל השימוש בחיישנים טובים, אך רחוקות מהתוצאות שתקבלו במכשירי דגל אחרים הזמינים כיום בשוק. הצד השני נוגע לאפשרות ששיאומי תציג בעתיד עדכונים למצלמה שיאפשרו לתקן את מצב ה-"AI" יחסית בקלות.

ניתן להבחין בכך גם בצילומי לילה, אז מוסיף מצב ה-"AI" פרטים רבים לתמונות שצולמו בתאורה נמוכה מאוד, אך יחד איתם מגיעה אותן תוספות מוגזמות בצבע ובניגודיות, זאת יחד עם חלקים מוארים בתמונה שהופכים למגורענים למדי, כשמקורות אור חזקים בתמונה נמרחים.

כשמניחים את מצב ה-AI בצד ומסתפקים ביכולות הטבעיות יותר של המצלמות, יחד עם מצב ה-HDR המספק תוצאות טובות, התוצאה הסופית מרשימה למדי, עם צילומים ברמה גבוהה באור יום וגם בתאורה נמוכה, ותמונות מאקרו מרשימות שמציגות פרטים רבים בצילום מקרוב.

מצלמת הסלפי במכשיר מגיע עם חיישן 20 מגה-פיקסל בעל מפתח צמצם f/2.2 הנשלף במהירות מחלקו העליון של המכשיר בעת הצורך. מדובר בתמונות באיכות גבוהה, ויכולות ה-HDR מוכיחות עצמן בזמן צילום מול תאורה חזקה, אולם בעוד מושא הצילום לא נראה חשוך מידי, איזורים מסויימים בתמונה נשרפים כמעט לחלוטין. יכולת הצילום במצב דיוקן טובה, ומצליחה ליצור אפקט טשטוש די מדויק – תוכלו גם להגדיר באופן ידני את רמת הטשטוש סביבכם, להחיל מצב יופי ברמות שונות ופילטרים לתמונה עוד טרם ביצוע הצילום בפועל.

ביצועים, מולטימדיה וסוללה

בצד הביצועים אין ספק כי מדובר במכשיר דגל. מערכת השבבים Snapdragon 865 של קוואלקום, יחד עם זיכרון של 6 או 8 גיגה-בייט (בגרסה שנבדקה – 6GB RAM) ו-128 או 256 גיגה-בייט של אחסון, מספקים תוצאות מצויינות בשטח, ללא תקיעות או הפרעות בזמן משחקים. מנגנון הקירור ששילבה החברה במכשיר מביא לקירור מהיר מאוד לאחר שימוש אינטנסיבי במשחקים, אך בזמן משחק כנראה תחושו בחום הרב שיוצא מהמכשיר.

בצד המולטימדיה דאגה החברה לשלב חריץ 3.5 מ"מ לאוזניות חוט, אך הרמקול המובנה במכשיר הוא רמקול מונו בודד הממוקם בחלקו התחתון, ומפיק צלילים בעוצמה גבוהה למדי, אך החוסר ברמקול חזק נוסף בחלקו העליון של המכשיר מורגש בחסרונו.

בצד הסוללה מספק הפוקו F2 פרו את מה שהיינו יכולים לצפות לו מסדרת מכשירים ששמה דגש על חיי סוללה עוד מראשית דרכה. סוללת ה-4700mah מספקת יום עד יום וחצי של שימוש ללא צורך בטעינה בשימושים קלים, וגם בשימושים בינוניים תוכלו לצלוח את היום ללא טעינה חוזרת. זמני הטעינה המהירים עם המטען שמגיע באריזה גם הם מצויינים, עם טעינה של 50% מהסוללה תוך חצי שעה ו-90% בשעה. טעינה מלאה ארכה בממוצע כשעה ורבע.

השורה התחתונה

ה-Poco F2 Pro הוא כבר לא אותו מכשיר שמשלב פריטים בודדים ונוצצים עם מחיר נמוך מאוד כדי להוציא לנו את העיניים. החברה ביצעה שדרוגים כמעט בכל אספקט במכשיר החדש, אך יחד עם זאת דחפה את המחיר מעלה באופן משמעותי. עדיין מדובר במכשיר דגל שמסוגל לספק תחרות טובה מאוד בצד המחיר לעומת מכשירי דגל אחרים בשוק, כשהויתורים קטנים יותר מאלו שהוצגו בדגם הראשון, אולם הפוקופון הוא כבר לא המכשיר הסופר-זול שהכרנו לפני שנתיים, כשהושק במחיר שנמוך מזה של הנוכחי בכ-1,000 שקלים.

מחיר דגם 6GB RAM ו-128GB אחסון: 2,499 ש"ח (יבואן רשמי המילטון, אחריות ל-24 חודשים).

מחיר דגם 8GB RAM ו-256GB אחסון: 2,699 ש"ח (יבואן רשמי המילטון, אחריות ל-24 חודשים).

לרשימת כל הדגמים והצבעים באתר KSP – לחצו כאן

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
8
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
9
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
7
סוללה
10
מצלמה
7
סיכום
8.3
עדכונים גדולים למכשיר הדגל
מה אהבנו
מסך גדול ללא הפרעות
חיי סוללה
ביצועים
תמיכה ב-2 כרטיסי סים
חיבור אוזניות חוט
מה לא
מצב AI במצלמות
רמקול בודד
מכשיר גדול וכבד
מחירים
יבואן רשמי: החל מ-2,499 שקלים
שוק פתוח: החל מ-2,100 שקלים
Poco F2 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Poco F2 Pro (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות