גאדג’טי מסקר: DELL Latitude 7210 2-in-1 – מחשב ה-Surface העסקי של דל

נייד Dell Latitude 7210 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

הפעם יצא לנו לבדוק בגאדג’טי מחשב נייד לא שגרתי ומעניין במיוחד, ה-Dell Latitude 7210, נייד 2 ב-1 המגיע כחלק מסדרת ניידי ה-Latitude החדשה של דל לשנת 2020 שהוכרזה במאי האחרון. המחשב מתבסס על מעבד ה-Comet Lake U העדכני של אינטל, כאשר לא מדובר במחשב נייד רגיל אלא במחשב דמוי Surface של מיקרוסופט, המגיע עם גוף “טאבלט” ומקלדת ניתקת אשר מיועד לשוק העסקי.

בניגוד למחשבים ניידים רגילים, ה-7210 מצליח לדחוס את כל החומרה שלו במעטפת דקה וקלה, עם עובי של 9.35 מ”מ ומשקל של 851 גרם בלבד בזכות גוף עשוי אלומיניום-מגנזיום כסוף, מה שהופך אותו לנייד ונוח במיוחד לא רק לנשיאה, אלא גם לשימוש בידיים במצב ה”טאבלט” שלו, כאשר שולי מסך ה-12.3 אינץ’ מספקים מרווח לאחיזה נוחה.

כחלק מסדרת ה-Latitude של דל, ה-7210 משלב לא מעט מאפיינים ייחודים בעבור המגזר העסקי אליו הוא מיועד, כאשר הבעיה היחידה היא ההשוואה המאולצת ל-Surface של מיקרוסופט, שהצליח להגדיר את המבנה הייחודי עם הרגלית המובנת המשמשת להעמדת המחשב על משטחים.

נייד Dell Latitude 7210 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב

מסך ה-12.3 אינץ’ של ה-7210 מגיע ביחס פחות שגרתי למחשבים ניידים של 2:3, ברזולוציית 1920×1280, עם איכות צבעים גבוהה למדי וציפוי זכוכית Gorilla Glass DX לעמידות מוגברת לעומת ה-Gorilla Glass שניתן למצוא במכשירים סלולריים רבים.

בחלק העליון של המסך ניתן למצוא בנוסף את מצלמת ה-5 מגה-פיקסל המובנית, המיועדת לשימוש בשיחות וידאו, כשבנוסף אליה ניתן למצוא מצלמת IR לזיהוי הפנים של מערכת ההפעלה ווינדוס 10, שמשמשת כאחת מאפשרויות האבטחה של הנייד.

בעוד שבנייד סטנדרטי אנו עוסקים בעיקר בחיבורים שנמצאים בצידי הנייד, עם מחשב כמו ה-7210 החברה השתמשה במלוא הגודל שלו על מנת לספק את היציאות והחיבורים השונים. בחלק הימני אפשר למצוא חיבור USB 3.2 Gen 1 בודד וחיבור למנעול למניעת גניבות, בצד השאמלי ניתן למצוא צמד חיבורי USB-C תומכי Thunderbolt, חריץ לכרטיסי מיקרו SD, מקום יעודי למיקרו סים לתקשורת סלולרית, כפתורי ווליום, ולבסוף – חיבור אוזניות משולב בגודל 3.5 מ”מ סטנדרטי.

מלבד שני הצדדים הרגילים, ב-7210 אנו צריכים להעיף מבט עמוק יותר במסגרת של הנייד, עליה נמצא את פתחי האוורר הקטנים המשולבים בכל המסגרת העליונה של הנייד, כאשר החברה הצליחה לשלב באופן מוצלח ונסתר למדי חריץ גדול המשמש כפתח לקורא הכרטיסים החכמים המובנה שבנייד, פתח שניתן לפספס במבט ראשון (מודה באשמה), המיועד בעיקר לחברות עסקיות המשתמשות בכרטיסים חכמים כאמצעי אבטחה.

בחלק העליון של ה-7210 ניתן למצוא את כפתור ההדלקה יחד עם 3 מיקרופונים מובנים, כשבחלק התחתון ניתן למצוא את המחבר היעודי של הנייד למקלדת, יחד עם 2 רגליות קטנות, שלא רק עוזרות להעמיד את הנייד בצורה בטוחה על משטחים, אלא גם משמשות להפעלה מהירה שלו כאשר הוא מזהה שמעמידים אותו.

הגב של ה-7210 מצריך התייחסות נוספת, כשפרט ל”רגלית” הגדולה שניתן למצוא בחלק התחתון של הנייד, אנו מוצאים את הלוגו הכסוף של דל בחלק העליון. מעל הלוגו ניתן למצוא מצלמת 8 מגה-פיקסל מובנית, המשמשת לצילום רגיל בנייד, כשבפינה ניתן למצוא את חיישן טביעת האצבע המובנה האחורי וסימון NFC לשימוש עם קורא ה-NFC המובנה בו.

רגלית ה-7210 עשויה ממתכת דקה אך חזקה יחסית, והיא מוצמדת לגוף באמצעות מגנטים מובנים. פתיחה של הרגלית מאפשרת לנו מבט טוב יותר לציר שבנוי בצורה מסיבית יחסית לגודל שלו. ניתן לראות את הרמקולים המובנים ב-7210 שמקבלים פתח נוסף לשמיעה טובה יותר של האודיו כאשר הרגלית פתוחה, זאת בניגוד למצב הרגיל בו השמע יוצא רק מצדי ה-7210 עצמו.

מקלדת ה-7210

אביזר מעניין שאפשר להוסיף ל-7210, הוא המקלדת היעודית של דל המתחברת אליו באמצעות מגנטים להקלדה נוחה ומהירה יותר מאשר המקלדת הוירטואלית המופיעה על המסך. המקלדת משמשת גם ככיסוי מגן למסך ה-7210 ומגיעה במשקל של 351.4 גרם.

בעוד שהמקלדת לא הופכת את ה-7210 למחשב נייד רגיל ומגדילה את המשקל הכולל ליותר מק”ג בודד, היא מאפשרת שימוש נוח הרבה יותר לעומת המקלדת הוירטואלית, כאשר יש לזכור כי לא מדובר על מקלדת של מחשב נייד רגיל, מה שאומר שטווח התנועה של המקשים כמו גם ה”קשיחות” של המקלדת עצמה נמוכים יותר, והמבנה שלה דחוס הרבה יותר לאור התצורה של ה-7210.

Dell 7210 – מקלדת (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

עם זאת, המקלדת מצליחה להפוך את חווית ההקלדה בנייד לנוחה בהרבה, כאשר היא מכילה תאורה אחורית למקשים ומגנט מובנה נוסף שמצמיד את המקלדת לא רק לגוף הנייד עצמו, אלא גם למסך, מה שמייצר זווית נוחה יותר לשימוש במקלדת.

מבחני ביצועים

אחרי שעברנו על המחשב מבחוץ, הגיע הזמן לבדוק מה שיש מתחת למכסה המנוע ולעבור על החומרה אותה לנובו הכניסה לנייד ה-Latitude 7210 2-in-1 שכוללת:

 • מעבד – Core i7-10610U.
 • זיכרון – 16GB.
 • אחסון – כונן SSD NVMe בנפח 256GB מדגם טושיבה KBG4AZNS256G.
 • כרטיס מסך –  intel UHD מובנה.
 • מסך – 12.3 אינץ’ ברזולוציית 1920×1280 ויחס 3:2.
 • משקל – 851 גרם.

בעוד שה-Latitude 7210 מגיע עם מפרט “סטנדרטי” למדי בעבור מחשב ב-2020, צריך לזכור בסופו של דבר כי מדובר על “טאבלט” ולא במחשב סטנדרטי, מה שהופך את המפרט הזה לחזק עוד יותר יחסית לקטגוריה שלו.

על מנת לקבל מדד טוב יותר לביצועי הנייד ערכנו כמה בדיקות ביצועים עם חלוקה לביצועים כלליים, ביצועי מעבד, ביצועי כרטיס מסך וביצועי אחסון מובנה, כאשר הנייד הוגדר על מצב ביצועים מירבי. לצורך מדד הביצועים הכללי הנייד נבדק בתוכנת ה-PCMark 10 עם ציון כללי של 3683 נקודות.

מבחן ביצועים PCMark 10

לבדיקת מעבד ה-i7-10610U המובנה השתמשנו בתוכנת ה-GeekBench 5.2, דרכה המעבד קיבל ניקוד של 955 לביצועי ליבה בודדת ו-2594 לריבוי ליבות, כאשר בתוכנת ה-Cinebench R20 הפופולרית לבדיקת ריבוי ליבות, המעבד קיבל ניקוד של 1016 נקודות.

בצד הגרפי ה-7210 מגיע עם כרטיס ה-UHD המובנה של של אינטל, כאשר הוא נבדק בתוכנת ה-3DMark במבחן ה-Time Spy, בו הנייד קיבל ניקוד של 408. במבחן ה-Superposition בהגדרת 1080p Medium הנייד קיבל ניקוד של 727.

לבסוף בדקנו את כונן ה-SSD המובנה מדגם KBG4AZNS256G של טושיבה, כונן שמגיע למהירות קריאה של עד 2.26GB/s וכתיבה של עד 1.50GB/s במבחן ה-ATTO, ומקבל ניקוד של 1951 נקודות בתוכנת ה-AS SSD עם קריאה רציפה של 1974MB/s וקריאה רציפה של 703MB/s.

אולי לא מדובר בנייד החזק ביותר בשוק, אך צריך לזכור כי מדובר ב”טאבלט”, ובהתחשב בכך שדל הצליחה לדחוס לתוכו מעבד Comet Lake U מודרני עם 4 ליבות ו-8 נימים, הוא מצליח להציג ביצועים מרשימים למדי.

חווית שימוש

ה-Latitude 7210 הוא נייד ה-“surface” הראשון שיצא לי לבדוק ואחד מאלו ששינו את דעתי על תחום הניידים הללו. בעוד שאפשר להגיד כי נייד רגיל מציע הרבה יותר נוחות ושטח מסך לשימוש רגיל, מסך ה-12.3 אינץ’ ביחס ה-3:2 מציע פשרה טובה וגדולה יחסית לשימוש שוטף, כאשר מימדיו הקטנים מאפשרים להכניס אותו לתיק צד קטן.

היתרון הגדול ביותר של ה-7210 הוא העובדה שבניגוד לנייד רגיל ניתן להשתמשו בו כאשר אוחזים בו במצב הטאבלט שלו ללא המקלדת המובנת, כאשר הוא מאפשר להעריך בצורה טובה יותר את מצב הטאבלט המשולב במערכת הווינדוס 10 של מיקרוספט, שמאפשרת שימוש נוח יותר בו ללא צורך במקלדת היעודית.

סוללת ה-38Whr המובנת מצליחה לשרוד שימוש של יום מלא בצורה קלה יחסית, עם זמן סוללה של 8~9 שעות, כשהנייד תומך בטעינת ExpressCharge של דל המאפשרת טעינה של 35% ב-20 דקות בלבד, או 80% בטעינה של שעה.

בעבור המשתמשים העסקיים דל שילבה בנייד מספר תכונות ייחודיות בהן מרכז העדכונים היעודי של החברה, ה-Dell Command | Update, אליו ניתן להתייחס כגרסה יעודית של דל למרכז העדכונים של מיקרוסופט בעבור מחשב החברה, כאשר בנוסף אליו החברה הוסיפה לנייד את ה-Dell Optimizer, תוכנת הניהול החכמה של החברה.

ה-Dell Optimizer משמשת כפאנל בקרה מהיר לאפשרויות הבינה מלאכותית אותן שילבה דל בנייד למיטוב השימוש בו. התוכנה מתחלקת בין 3 קטגוריות עיקריות, ניהול חכם של הסוללה, ניהול חכם של מערך השמע והמיקרופונים בנייד להתאמה לסביבה בה הוא נמצא ולבסוף האפשרויות המעניינת ביותר של שיפור הביצועים בתוכנות ספציפיות המשתמשת בטכנולוגיית ה-Adaptix של אינטל ללמידה של שימוש המשתמש בתוכנות בהן הוא בוחר, אפשרות שאמורה לספק שיפור של עד 12% בביצועי האפליקציה אבל מצריך שימוש ארוך של 5+ שעות רצופות בתוכנות לייעול טוב יותר שלהן.

השורה התחתונה

ה-Dell Latitude 7210 רחוק מלהיות המחשב העסקי הסטנדרטי ביותר שקיים בשוק, כאשר הוא נכנס לתחום נישתי יחסית ונועד למשתמשים שלא יכולים להשתמש במחשב נייד רגיל באופן שוטף וזקוקים לפתרון נייד בהרבה, שמאפשר שימוש בדרכים ללא צורך במשטח עבודה רגיל, כל זאת ללא ויתור על יכולות האבטחה והביצועים שלו.

וכאן ה-7210 מצליח “להבריק” ולהציג פתרון שלם ויעודי במיוחד בעבור המשתמשים העסקיים. בעוד שלא מדובר על נייד הזול ביותר שניתן למצוא, דל הצליחה לשלב מפרט טכני גבוה למדי במעטפת דקה וקלה, יחד עם סל פתרונות אבטחה שלם המייעד אותו באופן בלעדי למשתמשים העסקיים שזקוקים לאפשרויות המתקדמות אותן הוא מציע.

נייד ה-Latitude 7210 זמין למכירה בארץ במחיר של החל מ-6499 ש”ח יחד עם המקלדת היעודית שלו.

מה אהבנו?

 • משקל נמוך.
 • נוח לנשיאה ושימוש.
 • ביצועים טובים.
 • מצלמה קדמית ואחורית באיכות גבוהה.
 • אפשרויות אבטחה נרחבות.
 • אפשרות לחיבור סלולרי מובנה.
 • תוכנת ה-Dell Optimizer המובנת.
 • זמן סוללה ארוך.
 • טעינה מהירה.
 • שקט.

ומה לא?

 • מחיר.
 • מקלדת “קטנה” יחסית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים