OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: OnePlus 8 Pro – שמחה מהולה בעצב
| יום ראשון, 28 ביוני 2020, 09:35 | גאדג'טי מסקר, סלולר

בחודש אפריל 2020 הכריזה חברת וואן פלוס על ה-OnePlus 8 Pro, ואני לא עומד להסתיר כי גם ברגע ההכרזה ידעתי שזה לא השדרוג שקיוויתי לו. בתור אדם המשתמש ב-OnePlus 7 Pro כמכשיר האישי שלו כבר מרגע יציאתו לשוק ועד היום, קיוויתי ליכולות טעינה מהירות יותר, דרך חדשה מבחינה עיצובית או כל דבר שירגש אותי ויחזיר לי את רף הציפיות הגבוה לו אני מצפה מוואן פלוס.

הריגוש אותו חיפשתי לא הגיע עם ה-OnePlus 8 Pro, אך כן קיבלנו מערך צילום מרשים בעל יכולות מפתיעות, סוללה בקיבולת גדולה יותר ומסך בעל צבעים מרשימים. השדרוגים הללו הגיעו לצד ממשק המשתמש הנקי והמהיר של החברה, מערכת שבבים עוצמתית ורמקולים בתצורת סטריאו. אך האם זה מספיק? כבר נדע.

פתיחת קופסה, מבנה ותצוגה

הקופסה בה מוצא בית מכשיר ה-OnePlus 8 Pro מגיעה בצבע האדום והאיקוני של וואן פלוס, במבנה ארוך למדי ועם הספרה 8 בחלקה העליון והימני. בצידה השמאלי נוכל לראות את שם המכשיר, כאשר בצידה הימני נמצא שם החברה ולוגו החברה ממוקם בתחתית. בגב הקופסה ניתן למצוא מידע על המכשיר, ובתוכה נקבל את המכשיר, סיכה לחילוץ הסים, מגן שקוף בעל הכיתוב Never Settle, ניירת, סטיקרים, כבל ומטען בהספק 30 וואט הזהה לזה הנמצא בדגמי ה-OnePlus 7 Pro, 7T, 7T Pro.

את המכשיר עצמו בנתה וואן פלוס מזכוכית ואלומיניום, כאשר בידינו נמצא הצבע השחור (Onyx Black), וזה מציע מסגרת אלומיניום שחורה לצד גב זכוכית מבריק שאינו מפחד להציג כל אצבע שנגעה בו בעת מפגש עם אור. מנגד, אפשר לומר כי בתאורה ביתית ובעת שהאור אינו נופל על המכשיר באופן ישיר, האחרון מסתיר בצורה טובה למדי את טביעות האצבע.

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

בבחינת מסגרתו של הסמארטפון, נוכל להבחין בכך שבמסגרתו התחתונה מתמקמים מחבר טעינה מסוג USB Type-C, מגירת הסים, זוג פסי אנטנה ורמקולים, בשעה שבחלקה הימני של המסגרת נמצא את כפתור ההדלקה והכיבוי יחד עם סליידר ההתראות שהפך לקטן מאי פעם בדור הנוכחי. בצידה השמאלי של המסגרת נמצאים כפתורי וויסות הווליום וזוג פסי אנטנה, בעת שבחלקה העליון נגלה מיקרופון נוסף וזוג פסי אנטנה אחרים.

בגבו של ה-OnePlus 8 Pro ניתן לראות את מערך הצילום החדש אשר מביא עימו בליטת משמעותית החוצה לעומת הדורות הקודמים, אך הכיסוי השקוף המגיע באריזה מקל על העניין ועוזר להימנע מתזוזות על איזורים שטוחים. מתחת למערך הצילום ממוקם לוגו החברה, כשבתחתית נמצא את שמה המגיע כעת בפונט חדש המוצג באותיות גדולות. לצד מערך הצילום המגיע במודול הראשי, מתיישב חיישן נוסף המוטבע אל תוך הגב, יחד עם חיישן פוקוס לייזר, מבזק לד כפול ומיקרופון.

מסכו של המכשיר הוא אחד מהבהירים ומהחדים שראינו, גם בעת שימוש רציף על גבי רזולוציית +Full HD ולא +Quad HD, אנחנו חושבים שהרזולוציה המוזכרת ראשונה מספיקה לגמרי והחדות המינורית המתווספת באמצעות מעבר ל-+QHD מיותרת בהתחשב בירידה בביצועי הסוללה. על הנייר, מדובר במסך בגודל 6.78 אינץ', עם פאנל מסוג Fluid AMOLED, ברזולוציית +Quad HD ובפריסה של 3168 על 1440 פיקסלים.

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

קצב הרענון בתצוגה מסתכם ב-120 הרץ, כאשר האחרונה תומכת בהצגת תכנים בתקן +HDR10, מוגנת על ידי זכוכית מסוג גורילה גלאס 5 ומציעה יחס של 19.8 על 9. במעבר לשטח, המסך מציג צבעים מדויקים וחיים בצורה נכונה ולא מוגזמת, כאשר בממשק ההגדרות ניתן להפעיל את "גוון נוחות" על מנת שהמכשיר ישנה באופן אוטומטי את טמפרטורת המסך במטרה להתאים את הצבעים לתאורה בסביבה בה אתם נמצאים.

בנוסף לכך, עוד בתוך ממשק ההגדרות נוכל למצוא אפשרויות כמו "אפקט צבע חזק Pro" שתעצים את הצבעים בעת צפייה בתכנים שונים כך שאלו יהיו חדים ועזים יותר, בשעה שמתחתיה ניתן להבחין גם באפשרות "החלקת גרפיקת תנועה" המציעה הוספת פריימים באופן אוטומטי לסרטונים שצולמו בקצב פריימים נמוך כך שאלו ייראו חלקים ונוחים יותר לצפייה.

בעת הפעלת המצב הנ"ל וצפייה בתכנים ביוטיוב, נטפליקס, הגלריה המובנית או אפליקציות כמו VLC, החלקת התנועה תיכנס לפעולה באופן אוטומטי, וכאשר היא עושה זאת, מופיעה על המסך התראה האומרת כי ההחלקה החלה. לנו לא יצא להשתמש במצב הזה יותר מידי עקב הצפייה העקבית בסרטונים איכותיים שנעשים מראש בקצב פריימים מותאם, אך בניסיון אחד בו המצב נכנס לפעולה אכן ראינו שיפור קל בסרטון עקב כניסת הפריימים שהפכה אותו לחלק יותר.

אם האפשרויות הללו לא מספיקות עדיין, עוד בהגדרות אפשר למצוא דרכים לשינוי כיול המסך באמצעות בחירה ב-3 אפשרויות מוגדרות מראש כמו חד, טבעי או מתקדם, בזמן שבאפשרות האחרונה המכשיר פותח מגוון אפשרויות נוספות לבחירה האם ברצוננו להשתמש בסולם הצבעים של מסך ה-AMOLED, או שמא בסולם הצבעים של תקן ה-sRGB או ב-Display P3. לצד אלו, ניתן לשלוט גם על טמפרטורת המסך דרך סליידר המתיר תנועה בין קר לחם.

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

גולת הכותרת של התצוגה השנה היא קצב הרענון הגבוה שקפץ מ-90 הרץ ב-OnePlus 7/7T Pro ל-120 הרץ בדור הנוכחי, אך בעת שימוש בשני המכשירים במקביל, לא הצלחנו להבחין בשינוי אמיתי הנראה לעין בין קצבי הרענון אשר משפיע על חווית השימוש היום-יומית. מנגד, כן נוכל לציין שהמעבר מ-60 הרץ ל-90 הרץ כן מביא עמו שינוי משמעותי בחווית השימוש במכשיר, כך שאיננו נגד עלייה נוספת, אך היינו שמחים לקבל אפשרות להורדת קצב הרענון ל-90 הרץ על מנת לחסוך בסוללה ולא רק ל-60 הרץ.

עוד בחלקה החזיתית של המכשיר, נרצה לציין כי המעבר לחור מצלמה לעומת מצלמה נשלפת הגיע כרעם ביום בהיר מצידה של וואן פלוס, זאת לאחר הקמפיין האגרסיבי של החברה ל-"שחרור המסך" ויציאות רבות נגד הפרעות במסך. למעשה, גם אני נמצא בצד המתנגד למגרעות המפריעות לתצוגה, וניתן לחשוב כעת האם וואן פלוס החזירה את חור המצלמה למכשיריה רק כדי להיפטר ממנו בדורות הבאים ולהציג את הדבר פעם נוספת כצעד קדימה.

מערך הצילום – המפרט הטכני

את ה-OnePlus 8 Pro מציידת החברה השנה בחיישן ראשי וגדול מאי פעם בגודל של 1/1.4 אינץ', לעומת החיישן הראשי בו השתמשה בעבר בגודל 1/2 אינץ' בלבד. עקב כך, החיישן מציע כניסת אור גדולה יותר אך באותה עת מגיע גם עם שטח פוקוס קטן יותר בזמן צילומי תקריב. רזולוציית החיישן עומדת על 48 מגה פיקסל (IMX689), יחד עם תמיכה בייצוב אופטי (OIS), מפתח צמצם f/1.78 והפקת תמונות סופיות ברזולוציית 12 מגה פיקסל לאחר איחוד 4 פיקסל ל-1.

החיישן המשני במערך מגיע ברזולוציית 48 מגה פיקסל (IMX586) גם כן, ולמעשה, זה הוא החיישן הראשי בו השתמשה וואן פלוס בעבר לכל התמונות מהמכשיר וכעת היא משתמשת בו לצילום תמונות בזווית רחבה. כיוצא מכך, גודל החיישן מסתכם ב-1/2 אינץ', עם מפתח צמצם f/2.2, זווית צילום של 120 מעלות ותמיכה בפוקוס אוטומטי המאפשר לו צילום מאקרו ממרחק של 3 ס"מ.

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

החיישן השלישי בגזרה מציע רזולוציה של 8 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.44 ותמיכה בייצוב אופטי (OIS) בדומה לחיישן הראשי. החיישן הנ"ל מתיר לנו גישה לצילום בזום אופטי עד פי 3 ובזום דיגיטלי עד פי 30.

החיישן הרביעי והאחרון בחלקת הצילום האחורית הוא חיישן ה-Color Filter אשר קולט אור אינפרה-אדום שאינו נראה לעין האנושית. רזולוציית החיישן עומדת על 5 מגה פיקסל, כשקליטת האור עוברת דרך מפתח צמצם f/2.4. עקב קליטת האור בחלקת האינפרה-אדום, ניתן להשתמש בו גם כדי לראות דרך כלי פלסטיק דקים במטרה לצפות בחלקיהם הפנימיים כמו סטרימר ה-Apple TV ועוד.

מצלמת הסלפי הממוקמת בחזית המכשיר מציעה רזולוציה של 16 מגה פיקסל (IMX471), עם מפתח צמצם f/2.45, תמיכה בייצוב תוכנתי (EIS) וללא תמיכה בפוקוס אוטומטי. באמצעות מצלמת הסלפי ניתן לפתוח את נעילת המכשיר באמצעות סריקת פנים סטנדרטית, והשנה אנחנו מוצאים את זו בתור חור בחזית המכשיר לעומת המצלמה הקופצת בה השתמשה החברה בשנים קודמות.

בגזרת הפיצ'רים, מערך הצילום תומך בצילום RAW מהחיישן הראשי, לצד הסרטת וידאו ברזולוציית 4K בקצב של 30 או 60 פריימים לשנייה והילוך איטי בקצב של 480 פריימים לשנייה ברזולוציית HD. עם זאת, ניתן להסריט הילוך איטי ברזולוציית Full HD בקצב של 240 פריימים לשנייה ולהסריט ביחס תצוגה של 21 על 9 למראה קולנועי.

מערך הצילום – בפועל

במהלך השנים וואן פלוס לא הייתה אחת מהחברות העולה ראשונה כאשר נמצאים בדיון אודות מכשירים בעלי מערכי צילום מרשימים, כנראה בעיקר עקב העובדה שהחברה כלל לא ניסתה להימצא בנקודה הזו וכיוונה לתג המחיר הנמוך ביותר. כעת, וואן פלוס מכוונת כמה שיותר גבוה ואין ספק כי החיישן הראשי במכשיר הוא אחד הטובים שראינו בשוק הסלולר.

החיישן הראשי מצלם כאמור ברזולוציה מקורית של 48 מגה פיקסל ומבצע באופן אוטומטי איחוד של 4 פיקסלים לפיקסל בודד במטרה להפיק תמונות מוארות יותר עם טווח דינמי רחב יותר, אך בפועל, התמונות המקוריות ברזולוציה של 48 מגה פיקסל מגיעות עם טווח דינמי כמעט זהה ועם יותר פרטים. באופן כללי, התמונות המופקות באור יום מעולות, עם טווח דינמי מרשים וחדות גבוהה, כאשר לעומת התמונות המצולמות ברזולוציית 48 מגה פיקסל נקבל צבעים מעט אחרים אך עם יותר פרטים.

בתנאי תאורה קשים המצלמה ממשיכה להפיק תמונות טובות מאוד בצילומי חוץ, אך בעת מעבר לצילומי פנים בתנאי תאורה קשים המצלמה מראה סימני מאבק ועיבוד התמונה מוריד דרסטית מיכולות החיישן. לדוגמה, בתמונה המצולמת במסעדה הן באמצעות המצב הרגיל והן באמצעות מצב הלילה נקבל תאורה חשוכה למדי לעומת התאורה במציאות, אך אין הדבר מעיד על כך שהחיישן אינו מסוגל ליותר, אלא על עיבוד תמונה לקוי בלבד.

למסקנה הזו הגענו דרך לקיחת התמונות הסופיות (JPEG) לאפליקציית עריכה בסיסית (Snapseed), ולאחר משחק מהיר עם התאורה ראינו כי אין שום סיבה שהחיישן לא מסוגל להגיע לתוצאה הזו בעצמו ובאופן אוטומטי. מדוע? עקב העובדה שלא מדובר בצילום תמונת RAW ולקיחתה לעריכה, אלא בתמונת JPEG שכבר עובדה והפרטים הנמצאים בה כרגע פחותים ברמה דרסטית לעומת הפרטים הנשמרים בקובץ RAW, כך שהפרטים שהוצאנו מתמונת ה-JPEG הם פרטים שגם עיבוד התמונה המובנה היה צריך להגיע אליהם בקלות, מה שמותיר אותנו עם תקווה לעדכון שישפר את העניין.

החיישן המשני במערך מציע רזולוציה של 48 מגה פיקסל גם הוא, ועקב השימוש בחיישן הראשי מהשנה הקודמת כחיישן לצילום בזווית רחבה בשנה הנוכחית, זו היא אחת מהמצלמות הטובות ביותר בשוק לצילום בזווית רחבה. לעומת וואן פלוס, המתחרים משתמשים בעיקר בחיישנים נחותים למצלמות הזווית הרחבה שלהם ומשקיעים בעיקר במצלמה הראשית, השנה, וואן פלוס לקחה את הראשי מהעבר למשני בהווה כך שאנחנו מקבלים תוצאות טובות מאוד גם בצילום בזווית רחבה.

על מנת להסביר את הנושא, נאמר בפשטות כי החיישן המדובר התחרה בחיישנים ראשיים אחרים של מכשירי דגל בעבר ולא עשה זאת בהצלחה רבה. אך בזמן שהוא מתחרה בחיישנים אחרים שאינם מלכתחילה מכוונים להציע ביצועים של חיישן ראשי, החיישן הנ"ל זורח ועומד בראש. בשטח, התמונות המצולמות בזווית רחבה היו מרשימות במיוחד, עם צבעים קרובים למציאות, טווח דינמי רחב וחדות מעולה.

במעבר לתאורה חשוכה יותר, אין ספק כי החיישן מתקשה באיזון בין מהירות התריס (Shutter Speed) לשמירה על רגישות נמוכה לאור (ISO) עקב החיסרון בייצוב אופטי, כך שגם בעת שימוש במצב הלילה לא ראינו תוצאות שונות דרסטית. התוצאות הסופיות מהחיישן היו טובות גם בתנאי התאורה הללו, אך לא כאלו שהיינו מציינים לשבח.

דרך החיישן הנ"ל ניתן גם לצלם תמונות מאקרו ממרחק של 3 ס"מ, ואין ספק כי זה הוא פיצ'ר בו וואן פלוס צריכה להתגאות. התמונות אותן ניתן להוציא מהמצב המדובר מרשימות בצורה אותה אנחנו לא רואים בכל מכשיר דגל כיום, בשעה שהמצלמה מגלה לנו פרטים חדשים שכלל אינם נראים לעין הן מקרוב והן מרחוק.

מנגד, ממשק הצילום מגיע עם בעיה מרכזית אחת, וזה מבצע מעבר למצב המאקרו באופן אוטומטי בכל קירוב של המצלמה לאובייקט. לא ניתן לכבות את המעבר למצב מאקרו במידה ואתם מעוניינים לצלם תמונת תקריב מהחיישן הראשי, מה שהציק לנו במיוחד במהלך השימוש במצלמה והוריד מחווית הצילום הכללית.

החיישן השלישי במערך הוא חיישן הזום האופטי, וזה מצלם ברזולוציה של 8 מגה פיקסל בעודו מגיע עם ייצוב אופטי מובנה, כך שגם בתנאי תאורה טובים וגם בתנאי תאורה קשים קיבלנו תמונות חדות, עם טווח דינמי מעולה וחדות טובה מאוד.

החיישן הרביעי והאחרון במערך הוא חיישן ה-Color Filter, וזה מגיע ברזולוציית 5 מגה פיקסל וכבש לא מעט כותרות כאשר הקהל הבין שאור אינפרה-אדום מסוגל לראות גם דרך לא מעט חפצים. אכן, דרך המצלמה ניתן לראות את חלקיהם הפנימיים של לא מעט שלטים וחפצים אחרים בעלי כיסוי פלסטיק דקיק, אך לא ניתן בפועל לראות דרך בגדים ברמת הבאזז שנעשה מכך.

מנגד, החיישן המדובר כן מאפשר להפיק תמונות ייחודיות מסצנות סטנדרטיות לחלוטין, אך עקב שיטת עיבוד לא טובה מצד וואן פלוס, התמונות המוצגות לפני הצילום על גבי המסך הן לא התמונות המתקבלות לאחר הצילום. עיבוד התמונה מורח לגמרי את הפרטים הנראים לעין בקלות דרך צפייה בתמונה לפני הצילום, כך שאנחנו מקווים לשיפור דרך עדכון תוכנה. בתנאי תאורה קשים אין שום טעם לצלם באמצעות החיישן המדובר, כאשר התמונות הסופיות לא שימושיות במיוחד.

מצלמת הסלפי הממוקמת בחזית המכשיר מפיקה תוצאות טובות מאוד בתנאי תאורה טובים, עם הצגת טובה של פרטים קטנים גם מול שמש ישירה, אך לעומת מכשיר ה-OnePlus 7 Pro המגיע עם מצלמת סלפי נשלפת באיזור משלה, מצלמת הסלפי כאן נחותה יותר הן בתנאי תאורה קשים והן בתנאי תאורה קלים. עם זאת, בתמונות סלפי ליליות מהמצלמה נתקלנו במריחה דרסטית של פרטים, אך המצלמה שמרה על תאורה נאותה של הפנים כך שנעשתה כאן עבודה סבירה.

מולטימדיה, ביצועים וסוללה

במעבר לגזרת המולטימדיה, כאן אנחנו יכולים ליהנות ראשית מזוג רמקולים הפועלים בתצורת סטריאו על מנת להעניק חווית שמע מרחבית, ובזמן שגם אפרכסת השמע וגם הרמקולים שבתחתית המכשיר מפיקים שמע ביחד אנחנו מקבלים עוצמת סאונד חזקה מאוד. בשטח, בעת האזנה למוזיקה מהרמקולים נתקלנו במעט צרידות של הסאונד, אך זה הוא אינו דבר עליו אנחנו עומדים להתלונן יותר מידי עקב העובדה שחווית הסאונד חוץ מהצרידות הקלה טובה מאוד.

מנגד, ביצוע שיחות במכשיר הגיע כאכזבה לה כלל לא ציפינו, בעיקר בגלל שהרבה זמן לא נתקלנו באפרכסת שמע המפיקה ווליום חלש בעת ביצוע שיחה וחזק הרבה יותר בזמן שמיעת מוזיקה. עקב השינוי הדרסטי בין שמיעת מוזיקה לביצוע שיחות, אנחנו נוטים להאמין כי וואן פלוס יכולה לשחרר עדכון המחזק את עוצמת השמע מהאפרכסת, אך איננו יודעים האם עדכון כזה יגיע בקרוב או בכלל.

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

חלקת הביצועים מתבססת על מערכת השבבים Snapdragon 865, המיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר וכוללת 8 ליבות מסוג Kryo 585 בתדר מירבי של 2.84 גיגה-הרץ לליבה הראשית, 2.42 גיגה-הרץ ל-3 הליבות הנוספות ו-1.8 גיגה-הרץ ל-4 הליבות האחרונות המיועדות לחיסכון בצריכת החשמל. בנוסף לזו, המכשיר מציע 8 או 12 גיגה-בייט של זיכרון עבודה מסוג LPDDR5, לצד 128 או 256 גיגה-בייט של נפח אחסון מסוג UFS 3.0.

כבר על הנייר ניתן לראות כי אין ספק שהמכשיר מצויד בחומרה מרשימה שלא עומדת לאכזב אף אחד, ואכן גם בשטח המכשיר מציג ביצועים מהירים, ללא שיהוקים גם בזמן משחק ואם נוסיף לזה את האנימציות החלקות של החברה ומסך בקצב רענון גבוה קיבלנו מכונה משומנת וחלקה במיוחד. המכשיר יודע לעבוד בצורה נפלאה עם זיכרון העבודה שברשותו, כך שגם אם פתחנו מספר גבוה של אפליקציות וחזרנו לאחת מהן מאוחר יותר, היא עדיין נשארה פתוחה ברקע בדיוק במקום בו עזבנו אותה.

חיי הסוללה במכשיר נבנו על גבי קיבולת יחסית גבוהה של 4510 מיליאמפר/שעה, כאשר את הסוללה ניתן להטעין במהירות באמצעות המטען המגיע באריזה. בנוסף לכך, השנה וואן פלוס מצרפת לראשונה תמיכה בטעינה אלחוטית מהירה בהספק של 30 וואט, אך על מנת ליהנות ממנה החברה רוצה שנרכוש את המטען הייעודי מתוצרתה הכולל מערכת קירור במטרה לאפשר את השימוש בטעינה אלחוטית בהספק שכזה.

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

OnePlus 8 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

במבחן החיים האמיתיים, חיי הסוללה ב-OnePlus 8 Pro אינם מהמרשימים ביותר בשוק, כאשר ברוב זמן השימוש שלנו סיימנו את היום אולי עם 15 אחוזים, מה שהחזיר אותנו לחרדת הטעינה המוכרת למשתמשים המחזיקים במכשיר ישנים יותר. אומנם, המכשיר בידינו חדש לגמרי ואין ספק כי אלו לא הביצועים אותם חיפשנו, עקב כך, ניתן להניח כי וואן פלוס הייתה צריכה להציע סוללה בקיבולת 5000 מיליאמפר/שעה עם המכשיר או אף יותר על מנת לספק חיי סוללה טובים.

במידה וחיי סוללה הם מרכז החיפוש שלכם בעת רכישת מכשיר חדש, כנראה שהוואן פלוס 8 פרו אינו האחד בשבילכם. פיצוי נגדי המגיע על מנת לנחם אותנו מחיי הסוללה המאכזבים הוא המטען המהיר, אשר מסוגל להקפיץ את הסוללה מ-0 ל-50 אחוזים בזמן קצר של 27 דקות ומ-0 ל-100 אחוזים בזמן קצר גם כן של שעה ו-16 דקות.

את טבלת הטעינה המלאה ניתן לראות להלן:

זמן אחוזיםפער זמן
15:340 אחוזים-
15:3810 אחוזים4 דקות
15:4320 אחוזים5 דקות
15:4830 אחוזים5 דקות
15:5340 אחוזים5 דקות
16:0150 אחוזים8 דקות (זמן כולל - 27 דקות)
16:0960 אחוזים8 דקות
16:1470 אחוזים5 דקות
16:2080 אחוזים6 דקות
16:2990 אחוזים9 דקות
16:50100 אחוזים21 דקות (זמן כולל - שעה ו-16 דקות)

השורה התחתונה

ה-OnePlus 8 Pro מלכתחילה לא היה ממשיך דרכו של ה-OnePlus 7 Pro לו קיוויתי. וואן פלוס לא כללה כאן טעינה מהירה יותר מהטעינה הקיימת כבר 2 דורות, חזרה אחורה עם חור המצלמה במסך וחיי הסוללה הקצרים לא תרמו לעניין. מנגד, החברה מציעה בדור החדש עמידות בפני מים ואבק בתקן IP68 שהייתה חסרה מאז ומתמיד, מערך צילום מעולה ומבנה פרימיום המשדר יוקרה. הוואן פלוס 8 פרו מהווה צעד נוסף של החברה לכיוון מכשיר הדגל המושלם, כך שמצד אחד אנחנו שמחים על הצעד הנוסף, ומצד שני עצובים על ההחלטה הלא נכונה בבחירת קיבולת הסוללה ומהירות הטעינה המהווים מאפיינים עיקריים במכשיר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לצד הדברים הללו, ה-OnePlus 8 Pro מגיע עם תמיכה בגלישה ברשת הדור החמישי (5G) שעדיין אינה נתמכת בישראל, אך קיומה של התמיכה מעניקה למכשיר עמידות בפני העתיד. ברגעים אלו קשה למצוא את המכשיר למכירה בארץ עקב בעיות מלאי, אך עבור מחיר רגיל של 3699 שקלים קל לנו להמליץ על המכשיר לחובבי הצילום המחפשים מכשיר דגל טוב מאוד במחיר של מכשיר דגל סטנדרטי, אך קשה לנו להמליץ עליו למשתמש הממוצע אשר מחפש קצת מהכל ועומד להתפשר על חיי הסוללה.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
8
חומרה וביצועים
10
מסך ותצוגה
9
מערכת הפעלה
9
מולטימדיה
8
סוללה
7
מצלמה
9
סיכום
8.6
עם סוללה יותר גדולה היינו יכולים לקבל מכשיר מנצח
מה אהבנו
מסך
רמקולים
מצלמות
מה לא
שמע חלש בשיחות
חיי סוללה
מחיר
מחירים
יבואן רשמי: 3699 שקלים
שוק פתוח: 3680 שקלים

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות