Canon EOS R5 (תמונה: Canon)

Canon EOS R5 (תמונה: Canon)

הוכרזו: Canon EOS R5 ו-Canon EOS R6 – עם תמיכה ב-8K וחיישן 45 מגה פיקסל

תכינו את הארנקים. ענקית הצילום קנון (Canon) הכריזה לאחרונה על זוג מצלמות נטולות-מראה חדשות לסדרת ה-EOS R, ואלו מביאות עימן שדרוגים משמעותיים להם חיכינו קרוב לשנתיים מאז הכרזתה של החברה על ה-Canon EOS R. זוג המצלמות העדכניות מתחלקות לשתיים, כאשר ה-EOS R5 מיועדת לשוק הגבוה וה-EOS R6 מיועדת לשוק המעט נמוך יותר.

Canon EOS R5

מצלמת הדגל של החברה בגזרת המצלמות חסרות המראה הינה ללא ספק ה-Canon EOS R5, כשזו מציעה חיישן חדש לגמרי ברזולוציית 45 מגה פיקסל, עם גודל פיקסלים של 4.40 מיקרו-מטר ותמיכה בפוקוס אוטומטי על גבי החיישן כולו (100% כיסוי). טכנולוגיית הפוקוס האוטומטי בה משתמשת קנון הינה Dual Pixel AF, זאת על מנת לבצע פוקוס מהיר במיוחד עם מעבר חלק בין אובייקטים.

עוד בגזרת הפוקוס האוטומטי, כאן נמצא גם תמיכה ב-Eye-AF לפוקוס אוטומטי הננעל על עין של בן אדם או חיה כמו כלב, חתול או ציפור. כמו כן, החיישן תומך בצילום של 12 פריימים בשנייה עם פוקוס אוטומטי ותריס מכני, בעוד שעם תריס אלקטרוני נוכל לצלם 20 פריימים בשנייה עם פוקוס אוטומטי פעיל. את העיבוד יבצע מנוע ה-DIGIC X אשר פועל גם במצלמת הדגל של החברה (1DX Mark III), בעוד שהמצלמה תומכת בהגעה עד ל-51,200 בגזרת ה-ISO ומציעה טווח דינמי משופר לצד ירידה באפקט התריס המתגלגל (Rolling Shutter).

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

גוף המצלמה נבנה מתערובת מגנזיום (Magnesium Alloy), כאשר קנון אטמה אותו מפני לחות ואבק על מנת לאפשר צילום גם בתנאי תאורה מעט קשים כמו המדבר ומקומות דומים בהם חול הוא דבר שלא ניתן להימנע ממנו לחלוטין. בחלקה האחורי של המצלמה ניתן למצוא את מסך המגע מסוג LCD המגיע בגודל 3.2 אינץ', עם רזולוציה של 2.1 מיליון נקודות ותמיכה בכוונון לזוויות צפייה שונות.

כמו כן, מעל מסך ה-LCD ניתן יהיה להבחין בעינית הצפייה האלקטרונית אשר מציעה צפייה ישירה בתמונה, וזו מגיעה עם פאנל מסוג OLED, רזולוציה של 5.76 מיליון נקודות וקצב רענון של 120 פריימים לשנייה. מסך נוסף במצלמה ממוקם על חלקה העליון, וזה מציג את הנתונים הטכניים של הצילום לצד מידע נוסף אליו נוכל לגשת במבט. על מנת להפעיל את כל אלו, קנון משלבת סוללה חדשה מדגם LP-E6NH שעל פי דבריה מציעה קיבולת גבוהה.

גזרת החיבורים והקישוריות מגיעה בדגם החדש כשהיא מחליפה את מחבר ה-Mini HDMI ב-Micro HDMI, עם תמיכה ב-Wi-Fi בתדר 5 גיגה-הרץ (לצד 2.4 גיגה-הרץ) וכניסה לזוג כרטיסי זיכרון מסוג UHS-II ו-CF Express. כרטיס ה-UHS-II מאפשר צילום רציף של קבצי RAW בקצב של 87 פריימים, לעומת 180 פריימים על כרטיס ה-CF Express בחלקת התריס המכני. במידה ונצלם באמצעות התריס האלקטרוני המציע קצב של 20 פריימים לשנייה, נוכל לבצע צילום רציף של 83 פריימים על כרטיס ה-CFE.

במעבר לקטגוריית ההסרטה, כאן נוכל לצלם סרטונים ברזולוציה של 8K בפורמט RAW על גבי UHD או DCI. קצב הפריימים מסתכם ב-30 פריימים לשנייה, עם 12 ביט של צבע (!), מה שאומר שאנחנו מקבלים 4096 גוונים של אדום, כחול וירוק. זמן ההסרטה המירבי עומד על 20 דקות בטמפרטורת חדר, כך שייתכן ונוכל להסריט לפחות זמן במידה ומדובר בתנאי חוץ חמים.

בנוסף לכך, המצלמה מסוגלת להסריט גם ב-4K בקצב של 120 פריימים לשנייה, אך כאן לא מדובר בפורמט RAW. הפוקוס האוטומטי עובד בכל מצבי הצילום ללא הפרדה בין רזולוציה לרזולוציה, בעוד שבכולם מלבד ה-8K נקבל 10 ביט של צבע. זמן הצילום של סרטון ברזולוציית 4K מסוגל להגיע עד לחצי שעה. עם זאת, על מנת להעניק תמונות וסרטונים שאינם מרוחים גם בתנאי תאורה קשים, קנון משלבת כאן ייצוב מובנה בגוף המצלמה (IBIS) עם 8 סטופים, כך שנוכל להפיק תמונות חדות גם בעת שימוש במהירות תריס נמוכה מעט.

יחד עם זאת, קנון הוסיפה במצלמה החדשה גם חיבור לסנכרון מבזק הלד למי מאיתנו שעוד לא משתמש בטריגר אלחוטי, זאת בנוסף לג'ויסטיק (לא תומך במגע לעומת ה-1DX Mark III) לשליטה כללית על המערכת. לבסוף, נספר כי המצלמה מאפשרת את שינוי מהירות התריס מ-1/8000 ל-30 שניות או למצב BULB המאפשר צילום ארוך יותר מכך.

Canon EOS R6

לצד ההכרזה על ה-Canon EOS R5, קנון המשיכה קדימה והציגה לנו גם את ה-EOS R6 המיועדת לאנשים שאינם מעוניינים בהכרח בהסרטה ב-8K או ברזולוציה גבוהה כל כך. מנגד, קנון העניקה לדגם זה את מגוון הפיצ'רים ממצלמת הדגל R5 תחת תג מחיר זול יותר ומעט פשרות.

עקב כך, נקבל כאן חיישן ברזולוציית 20.1 מגה פיקסל שנלקח היישר מה-1DX Mark III, וזה כולל בין היתר תמיכה ב-ISO בטווח של 100 עד 100,240, את מנוע ה-DIGIC X ועיצוב דומה למצלמת ה-EOS R5 כך שנמשיך לראות כאן את הג'ויסטיק הנמצא גם בדגם הראשון ואת גלגל השליטה (Control Wheel) על המערכת. עם זאת, המצלמה מוותרת על מסך ה-LCD העליון לטובת גלגל המצבים המוכר ומסירה את החיבור לסנכרון מבזק הלד.

עוד בדומה למצלמה המוזכרת בתחילה, גוף המצלמה גם כאן נאטם על מנת להעניק עמידות בפני חול ולחות לצילום בתנאי תאורה קשים. מסך המגע האחורי מסוג LCD ירד לגודל 3.0 אינץ' עם רזולוציה של 1.62 מיליון נקודות, אך זה עדיין ניתן לכוונון על מנת לצפות בו מזוויות שונות. גם עינית הצפייה האלקטרונית כוללת כעת 3.65 מיליון נקודות, עם פאנל מסוג OLED וקצב רענון של 120 פריימים לשנייה.

אם עדיין אין מספיק דמיון, גם כאן נמצא תמיכה בצילום של 12 פריימים לשנייה עם פוקוס אוטומטי על גבי התריס המכני, ותמיכה ב-20 פריימים לשנייה עם פוקוס אוטומטי על גבי התריס האלקטרוני. בנוסף, המצלמה תומכת במהירות תריס המסתכמת בין 1/8000 ל-30 שניות ומצב BULB, לצד כיסוי של 100 אחוזים משטח החיישן בפוקוס אוטומטי בטכנולוגיית ה-Dual Pixel AF. עם הדברים הללו, קנון הביאה גם תמיכה בפוקוס עוקב בטכנולוגיית ה-Eye-AF אחרי חתולים, כלבים, ציפורים ואנשים גם למצלמה הזו, לצד ייצוב פנימי (IBIS) ב-8 סטופים.

חלקת ההסרטה במצלמה תאפשר צילום סרטונים ברזולוציה מירבית של 4K UHD בקצב של 60 פריימים לשנייה, אשר נלקחה מרזולוציית 5.1K על מנת להעניק כמות פרטים גבוהה יותר. כל הסרטונים שיופקו מהמצלמה יוכלו להגיע עם 10 ביט של צבע על 4:2:2, פוקוס אוטומטי, Focus Assist וזמן הסרטה מירבי של 30 דקות לרזולוציית 4K. למעוניינים לצלם בקצב פריימים גבוה יותר, ניתן להסריט ברזולוציית Full HD בקצב של 120 פריימים לשנייה.

על מנת לאחסן את המידע, קנון ממקמת כניסה לזוג כרטיסי SD מסוג UHS-II בחלקה הימני של המצלמה, כשהיא מסירה את התמיכה ב-Wi-Fi בתדר 5 גיגה-הרץ ונשארת עם 2.4 גיגה-הרץ בלבד. מנגד, גם דגם ה-EOS R6 עובר לחיבור Micro HDMI לעומת Mini HDMI, בשעה שצילום רציף יוכל להפיק 240 פריימים בפורמט RAW. מאחורי הקלעים נמצא סוללה זהה מדגם LP-E6NH, כך שמעניין יהיה לראות כיצד זוג המצלמות ינהלו את צריכת החשמל מהסוללה.

אביזרים נלווים, זמינות ומחירים

לצידן של זוג המצלמות הכריזה קנון גם על מספר עדשות חדשות, ביניהן נוכל למצוא עדשת 100-500 מ"מ עם מפתחי צמצם של f/4.5-f/7.1, עדשת 600 מ"מ עם מפתח צמצם f/11, עדשת 800 מ"מ עם מפתח צמצם זהה ועדשת 85 מ"מ עם מפתח צמצם f/2.

עדשת ה-100-500 מ"מ, או בשמה המלא Canon RF 100-500mm f/4-7.1L IS USM היא עדשת טלפוטו (זום) המיועדת בעיקר למקצוענים המצלמים עצמים רחוקים כמו חיות בג'ונגל, ציפורים, מטוסים ועוד. העדשה מגיעה עם ייצוב מובנה של 5 סטופים, לצד זוג מנועי פוקוס (Nano USM) המאפשרים פוקוס אוטומטי מהיר ושקט עם מרחק פוקוס מינימלי של כ-90 ס"מ. את העדשה הזו תוכלו להשיג החל מספטמבר עבור תג מחיר של 2699 דולרים.

זוג עדשות ה-600 וה-800 מ"מ (Canon RF 600mm/800mm IS STM) מציעות מפתח צמצם קבוע של f/11, כך שהן מיועדת בבירור לשימוש באור יום חזק ולא ניתן להשתמש בהן עם מפתח צמצם נמוך מ-f/11. עם זאת, שתיהן מציעות ייצוב מובנה של 5 סטופים על מנת לצמצם רעידות מצידנו, כאשר שתיהן קומפקטיות למדי בהתחשב באורך המוקד הגבוה. זוג העדשות הללו מוצעות עבור תג מחיר של 699 ו-899 דולרים בהתאמה, כשזמינותן תחל מסוף החודש הנוכחי.

עדשת ה-85 מ"מ, או בשמה המלא Canon RF 85mm f/2 IS STM Macro, מציעה גוף קומפקטי למדי, עם ייצוב מובנה של 5 סטופים, הגדלה מירבית (magnification) ב-0.5 ומרחק פוקוס מינימלי של כ-35 ס"מ. עם זאת, העדשה כוללת גם טבעת נוספת על גופה הניתנת להתאמת אישית לביצוע מגוון פונקציות. עדשת ה-85 מ"מ מוצעת עבור מחיר של 599 דולרים, ואותה ניתן יהיה להשיג החל מחודש אוקטובר.

בנוסף לעדשות הללו, קנון הכריזה גם על זוג מכפילים (Extenders) של פי 1.4 ופי 2 (שמות מלאים: Extender RF 1.4x ו-Extender RF 2x), ועל פי קנון, המאריכים מציעים שימור מעולה של איכות התמונה המקורית, יחד עם פוקוס אוטומטי מהיר ואמין וגוף עמיד בפני לחות ואבק. את זוג המאריכים נוכל לרכוש עבור תג מחיר של 499 דולרים ו-599 דולרים בהתאמה, החל מסוף החודש הנוכחי.

אם זה לא מספיק, החברה הציגה לנו גם זוג גריפים (Grips) לחיבור לתחתית המצלמה, כאשר הראשון עונה לשם BG-R10, הינו תומך גם ב-EOS R5 וגם ב-EOS R6 ומגיע עם כניסה לזוג סוללות עם תמיכה בסוללה החדשות מסוג LP-E6NH, LP-E6N ו-LP-E6. בנוסף, הגריפ כולל גם כפתור צילום נוסף ומספר כפתורים אחרים לשליטה על המצלמה.

הגריפ השני עונה לשם WFT-R10A, וזה מעניק למצלמה חיבור Ethernet ישיר, לצד יכולות Wi-Fi מהירות יותר וכניסה לזוג סוללות עם תמיכה בסוללות החדשות. באמצעות הגריפ המדובר נוכל גם לקבל חיבור מהיר מאי פעם לאינטרנט, יחד עם חיי סוללה ארוכים יותר וכפתורים נוספים הממוקמים על גבי הגריפ.

את גריפ ה-BG-R10 ניתן למצוא כבר עכשיו במכירה מוקדמת עבור תג מחיר עבור תג מחיר של 349 דולרים, בעוד שה-WFT-R10A מוצע גם כן במכירה מוקדמת עבור תג מחיר 999 דולרים.

מחירי המצלמות:

לבסוף, מצלמת ה-Canon EOS R5 מתומחרת עבור 3899 דולרים לגוף בלבד, וזו תהיה זמינה לרכישה החל מסוף החודש הנוכחי.

לצידה, ה-Canon EOS R6 תוצע עבור תג מחיר נמוך משמעותית ותסתכם ב-2499 דולרים לגוף בלבד, עם זמינות החל מסוף חודש אוגוסט.

מקורות
Canon
Canon
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות