פרטנר מציגה טכנולוגיה לשיפור שידורי הטלוויזיה דרך האינטרנט

שלט פרטנר צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת פרטנר הכריזה על פיתוח טכנולוגיית Personal Buffering, טכנולוגיה המתאימה את שידורי הטלוויזיה דרך האינטרנט למהירות האינטרנט בבית הלקוח ומקטינה את שיהוי (latency) השידור המקוון על ידי התאמה אישית של חוצץ הזיכרון (buffer), לקבלת שידור וידאו איכותי ללא עצירות או בעיות באיכות השידור עצמו.

טכנולוגיית ה-Personal Buffering פותחה בחודשים האחרונים בפרטנר על מנת למטב את יכולות השידור של החברה באמצעות ניהול מותאם של חוצץ הזיכרון (buffer) בהתאם ליכולות האינטרנט של הלקוח, עם שיהוי של שניות בודדות במקרה בו חיבור האינטרנט יציב ומהיר, ושימוש בחוצץ זיכרון מוגדל במקרים בהם החיבור אינו יציב, איטי או סובל מניתוקים.

בניגוד למצב הרגיל בו גודל חוצץ הזיכרון קבוע ואינו משתנה, דבר היכול לגרום לנפילה באיכות הצפיה או עצירות בשידור במידה ויש בעיה באינטרנט, עם השימוש בטכנולוגיה החדשה המערכת תוכל לשנות ולהגדיל את גודל החוצץ במקרה שהיא מזהה כןהאטה או הפרעות באינטרנט, דבר שאמור להקטין ואף למנוע עצירות או פגיעה באיכות הצפיה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שידורי הטלוויזיה המקוונים OTT (ר”ת Over-the-Top) מועברים עם שיהוי כפול לעומת טכנולוגיות מקבילות, דוגמת שידורי הטלוויזיה הדיגטליים (עידן+) בטכנולוגייה ה-DVB-T, כאשר ישנו שיהוי בקידוד הנתונים להעברה של המידע באינטרנט ושיהוי בניהול חוצץ הזיכרון במכשיר המקבל על מנת למנוע מצבים בו התמונה “תיתקע”. היכולת לשלוט באופן מותאם בגודל החוצץ מאפשר לחברה לצמצם את הפגיעה בשידורי הטלוויזיה במקרים של ירידה באיכות חיבור האינטרנט.

בעוד שטכנולוגיית חוצץ הזיכרון איננה חדשה, המיטוב אותו מבצעת פרטנר עם טכנולוגיית ה-Personal Buffering מאפשר יצירת חוצץ זיכרון “דינמי” שמשתנה בהתאם לתנאי האינטרנט של המשתמש במקום להשתמש בחוצץ זיכרון “קבוע” וכללי שאינו לוקח בחשבון את ההבדלים בין חיבורי האינטרנט של המשתמשים השונים.

השוואת מפרטים