הוכרז: Samsung Galaxy Z Flip 5G – עם שדרוג למערכת השבבים וצבעים חדשים

Samsung Galaxy Z Flip 5G (תמונה: סמסונג)

כמעט חצי שנה לאחר שהציגה את מכשיר ה-Galaxy Z Flip, סמסונג מחדשת את הסמארטפון המתקפל הראשון מתוצרתה לאורך ומציגה אותו בגרסה משודרגת בעלת מערכת שבבים חדשה וצבעים מרעננים. כיאה לשמו, המכשיר החדש מגיע גם עם תמיכה בגלישה ברשת הדור החמישי (5G), אך נכון לשעה זו פריסתה של הרשת עוד לא התבצעה בארצנו כך שלא נוכל באמת ליהנות מהיתרון.

על ה-Galaxy Z Flip 5G היינו צפויים לשמוע בפעם הראשונה באופן רשמי רק באירוע ה-Unpacked שתתקיים ב-5 באוגוסט, אך סמסונג החליטה להוריד מוצר אחד מהרשימה מוקדם ולהציג אותו בפנינו כבר היום. הדגם העדכני בסדרת ה-Galaxy Z אינו משנה יותר מידי מהדור הקודם, כשהשדרוגים המרכזיים הינם השדרוג למערכת השבבים והצבעים החדשים בשעה שכל היתר נותר זהה.

בתחילה, סמסונג החליפה את מערכת השבבים Snapdragon 855 Plus הרצה בתוך ה-Galaxy Z Flip במערכת ה-Snapdragon 865 Plus, כך שהמכשיר החדש זוכה להגיע לתדר ריצה מירבי של 3.09 גיגה-הרץ וזה מיוצר בתהליך 7 ננו-מטר בדומה למערכת הקודמת. כמו כן, עובי הציר עליו מתקפל המכשיר עבה יותר כעת ב-0.1 מ”מ כך שסביר להניח שלכך כבר לא נשים לב.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

במעבר לצבעים החדשים, סמסונג הציגה לנו את הצבעים Mystic Bronze ו-Mystic Gray כעת באופן רשמי, זאת לאחר שראינו את אלו במספר רב של הדלפות. על פי החברה, הדגמים החדשים כוללים זכוכית בעלת מגע נעים ורך המצמצם נראות של טביעות אצבעות על גבי המכשיר. בנוסף, סמסונג שדרגה את גזרת התוכנה וכאן נמצא מצבים חדשים ב-2 קטגוריות.

הקטגוריה הראשונה הינה מצב ה-Flex Mode, כאשר זה מאפשר למשתמש לקפל את המכשיר לשניים כך שיוכל לשבת על השולחן באופן עצמאי, ובשעה שהממשק מזהה כי המכשיר נמצא במצב זה, הוא ישתנה באופן אוטומטי על מנת להתאים את עצמו למצב החדש. במצב הנ”ל סמסונג תפצל את הממשק לשניים, כך שבמידה ונפתח את המצלמה נוכל לצלם בקלות מהחלק התחתון בעוד שבחלק העליון אנחנו רואים את התצוגה המקדימה לתמונה. הדבר תקף גם לצפייה ביוטיוב, בזמן ששם המכשיר יציג את הסרטון בחלק העליון כאשר בחלק התחתון נוכל לקרוא תגובות ולגלול לעוד סרטונים.

הקטגוריה השנייה עוסקת בריבוי המשימות במכשיר, בזמן שכאן נוכל למצוא את פיצ’ר ה-App Pair אשר מתיר לנו גישה לפתוח זוג אפליקציות במקביל על מנת לבצע פעולות באופן מהיר יותר, כך שאם אנחנו מעוניינים לשלוח תמונה לחברים נוכל בלחיצה אחת לפתוח גם את הוואטסאפ וגם את הגלריה. עם זאת, חלון ה-Multi-Window Tray נמצא כעת כחלק מסרגל הפעולות שהגיע אלינו ממסכי ה-Edge המקומרים על מנת לאפשר גישה נוחה יותר אליו.

זמינות ומחירים

את ה-Galaxy Z Flip 5G ניתן יהיה להשיג בארה”ב החל מה-7 באוגוסט בצבעים Mystic Bronze ו-Mystic Gray עבור תג מחיר של 1449 דולרים.. בשל היותו מכשיר המיועד לפעול על גבי רשתות 5G, אנו לא מצפים שיגיע לישראל.

השוואת מפרטים