לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

לראשונה: וואווי שלחה יותר טלפונים מכל חברה אחרת ברבעון

| יום חמישי, 30 ביולי 2020, 13:22 | כלכלי, סלולר

חברת וואווי (Huawei) אולי נמצאת תחת סנקציות קשות מצד הממשל האמריקני, סנקציות שאינן מאפשרות לה לקיים עסקים באופן תקין עם חברות אמריקאיות כמו גוגל וגרמו לה לצמצם את פעילותה במדינות רבות בעולם. אך בזמן שמכירותיה מחוץ לסין הצטמצמו באופן משמעותי, הצליחה החברה להגדיל את נוכחותה בשוק הסיני, כאשר על פי דיווח חדש של חברת המחקר גרטנר, הצליחה Huawei לתפוס את המקום הראשון בכמות משלוחי סמארטפונים בעולם ברבעון השני של השנה, תוך שהיא מנשלת את סמסונג מתואר זה.

בדו"ח החדש של גרטנר, אשר מסכם את כמות משלוחי הטלפונים בעולם נכון לסוף הרבעון השני של 2020, ניתן לראות כי Huawei הצליחה לעקוף את סמסונג עם כמות משלוחים העומדת, על פי חברת המחקר, על 55.8 מיליון יחידות, אל מול נתון של 53.7 מיליון יחידות שמציגה גרטנר עבור סמסונג. עבור שתי החברות מדובר בירידה בכמות המשלוחים משנה לשנה, אך גובה הירידה הוא זה שמעיד יותר מכל על הסיבה בגינה הצליחה Huawei לעקוף את סמסונג בכמות משלוחי הטלפונים ברבעון השני, כאשר וואווי הציגה ירידה של 5% משנה לשנה, בעוד סמסונג רשמה ירידה חדה של 30%.

המחקר החדש מעיד על כך שוואווי ראתה צמיחה מרשימה בשוק הביתי שלה בסין, עם עליה של 8% משנה לשנה, זאת בעוד היא רושמת ירידה של 27% במשלוחי טלפונים ביתר העולם. על פי גרטנר, עיקר מכירותיה (72%) של החברה מתקיימות כיום בסין, שם היא מציגה צמיחה בעוד מתחרותיה מצטמצמות, כאשר דוח שפירסמה חברת המחקר CounterPoint עבור הרבעון השני של 2020 מעיד כי ל-Huawei יש נתח של 46% מתוך סך משלוחי הטלפונים בסין, תוך שהיא רושמת עליה מנתח של 39% ברבעון הראשון של השנה ועליה מנתון של 33% ברבעון השני של 2019.

וואווי עצמה דיווחה לאחרונה כי עבור המחצית הראשונה של 2020 היא ראתה עליה של 13.1% בהכנסות אל מול התקופה המקבילה ב-2019, אך מעבר לכך לא חשפה החברה מידע, כך שאנו נותרים בערפל בכל הנוגע לנתוניה. באופן מצער, מאז שהחלו הסנצקיות מצד הממשל האמריקאי על החברה במאי 2019, הלכו והצטמצמו הפרטים העשירים אותם היא נהגה לחשוף על פעילותה באופן פומבי בדוחותיה, עד כדי דיווח מינימלי של הכנסות כלליות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות