מיקרוסופט בוחנת את רכישת טיקטוק וטראמפ מאיים בחרם

לוגו טיקטוק

בכירים בממשל האמריקני, בהם נשיא ארה”ב דונלד טראמפ ומזכיר המדינה מייק פומפאו, מאיימים מזה מספר שבועות כי ישיתו סנקציות על טיקטוק (TikTok), אפליקציית הסרטונים הקצרים, בארה”ב, זאת בעקבות הצהרותיהם כי האפליקציה מעבירה את מידע המשתמשים לשלטונות בסין. בעקבות ההצהרות של הבכירים בממשל טראמפ, החלה חברת ByteDance הסינית, אשר בבעלותה טיקטוק, לבחון אפשרות למכירת פעילות האפליקציה בארה”ב, אך מגעים מתקדמים עם מיקרוסופט עליהם דווח בסוף השבוע נעצרו בשל הצהרה של טראמפ לפיה יחסום את הגישה לטיקטוק למשתמשים בארה”ב.

הדיווח על רכישת הפעילות של טיקטוק בארה”ב הגיע ביום שישי (31.7) האחרון מרויטרס ולפיו עמדה מיקרוסופט במגעים מתקדמים עם ByteDance, אך אלו נעצרו בשל כוונותיו של טראמפ, כאשר בשלב זה אין דיווחים על ביטול מוחלט של אפשרות הרכישה, בעוד מיקרוסופט בוחנת את התקדמות האירועים במישור הפוליטי. עסקה עם מיקרוסופט בארה”ב תחסוך את פוטנציאל העברת המידע לכאורה של משתמשים אמריקאים לרשויות הסיניות ממנו חוששים בממשל טראמפ, כאשר מיקרוסופט תהא אמונה על מידע זה, אולם בשלב הנוכחי עדיין לא ברור האם יחזור בו הנשיא מהרצון לחתום על צו נשיאותי לחסימתה של אפליקציית טיקטוק בארה”ב.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

חברת ByteDance הצהירה כי מעל 1,000 עובדים מנהלים כיום את פעילותה בארה”ב וכי בכוונתה להעסיק עד 10,000 עובדים נוספים. החברה אף הכחישה את הטענות שהגיעו מצד הממשל האמריקאי, ולפיהן היא מעבירה את המידע על המשתמשים בארה”ב לרשויות הסיניות, תוך שהיא מציינת כי המידע אודות המשתמשים בארה”ב נשמר בתוך ארה”ב עם הגבלות מיוחדות. החברה הזכירה גם כי בין המשקיעים הגדולים שלה נמצאים משקיעים אמריקנים.

טיקטוק החלה את דרכה כאפליקצייה מבוססת יצירות מוסיקליות, ולאחר מכן אוחדה עם אפליקציה דומה – Music.ly, וקיבלה תאוצה נוספת דרך הצגת אפשרות ליצירת סרטוני וידאו קצרים המלווים ביצירות מוסיקליות קצרות שונות. כיום פועלת החברה ביותר מ-150 מדינות ברחבי העולם ויש לה יותר מ-2 מיליארד הורדות מחנויות האפליקציות סביב העולם.

פעילותה של טיקטוק בישראל לא תושפע מחסימה אפשרית של האפליקציה בארה”ב.

השוואת מפרטים