וואטסאפ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

וואטסאפ (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

וואטסאפ נלחמת ב-Fake News ומשיקה אפשרות חיפוש חדשה

| יום שלישי, 4 באוגוסט 2020, 18:38 | רשתות חברתיות, תוכנה ואינטרנט

וואטסאפ (Whatsapp) הכריזה על פיצ'ר חיפוש חדש שנועד לתת מענה חלקי לבעיית הפייק ניוז (Fake News) המודרנית, כאשר לצד הודעות שרשרת שמועברות בין מספר משתמשים ומסומנות בחץ כפול, משתמשים יוכלו למצוא סימן חדש של זכוכית מגדלת שיעביר אותם לחיפוש הידיעה באינטרנט על מנת לברר אם מדובר בידיעה אמיתית או מזוייפת.

בעוד שפייק ניוז היא לא בעיה חדשה, מגפת הקורונה (COVID-19) הפכה אותה לבעייתית עוד יותר, עם פרסומים כוזבים או שקריים שיכולים אף לפגוע בבריאות המשתמשים. לאור זאת, וואטסאפ מנסה, לפחות באופן חלקי, לתת פתרון לפייק ניוז עם האפשרות לבצע חיפוש מהיר באינטרנט ישירות מתוך שיחת הוואטסאפ בה התקבלה ההודעה.

לפי ההודעה הרשמית, אפשרות החיפוש החדשה איננה מעביר את בקשת החיפוש דרך וואטסאפ עצמה, אלא מעבירה את המשתמש ישירות לדפדפן מבלי שוואטסאפ תדע את תוכן ההודעה לגביה יש למשתמש ספק אם היא אמיתית או לא, תוך שמירה על פרטיות המשתמש.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אפשרות החיפוש המהיר החדשה (מקור וואטסאפ)

אפשרות החיפוש החדשה תהיה זמינה בברזיל, איטליה, אירלנד, מקסיקו, ספרד, בריטניה וארה"ב ובגרסאות האחרונות של אפליקציית הוואטסאפ, כאשר היא צפויה להגיע למדינות נוספות בהמשך.

בעוד שלא מדובר על פתרון מלא לבעיית הפייק ניוז והודעות השרשרת בוואטסאפ, מדובר על צעד מבורך שנועד להקל על המשתמשים ולאפשר להם לבדוק את אמינות המידע המגיע אליהם.

מקורות
whatsapp
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות