הוכרז: nVidia GeForce MX450 – כרטיס ה-PCI Express 4.0 הגרפי הראשון של החברה

כרטיס GeForce MX450 (מקור nVidia)

יצרנית כרטיסי המסך nVidia ביצעה השקה שקטה לכרטיס ה-GeForce MX450, הדגם הראשון בסדרת ה-MX4XX של החברה שצפוי להשתמש בארכיקטרורטת ה-Turing העדכנית הנמצאת בשימוש בכרטיסי ה-GeForce RTX ו-GeForce GTX האחרונים שלה, כאשר באופן מפתיע הוא הופך לכרטיס המסך הראשון של החברה שמגיע עם חיבור PCI Express 4.0.

עמוד המוצר של ה-MX450 עלה רשמית לאתר הגרמני של nVidia, אך עם זאת החברה לא פרסמה מידע מלא על הכרטיס החדש מלבד מספר פרטים מעניינים, בהם חיבור ה-PCIe 4.0 של הכרטיס שמופיע לראשונה בכרטיס מסך של nVidia. בנוסף לחיבור החדש הכרטיס יגיע עם תמיכה בזכרונות GDDR5 ו-GDDR6 כאשר הוא משתמש בטכנולוגיית ה-Optimus של החברה לשימוש טוב יותר עם הכרטיס המסך המובנה של המחשב הנייד ותמיכה בתקני ה-DirectX 12, Vulkan 1.2 , OpenGL 4.6 ו-OpenCL 1.2 הגרפיים.

בעוד שהחברה לא פרסמה את המפרט המלא של הכרטיס החדש, לפי המידע הקיים הכרטיס ישתמש בליבת Turing מדגם TU117 בגרסת N18S-G5 בייצור 12nm, כשהוא צפוי להיות גרסה “מסורסת” של כרטיס ה-GeForce GTX 1650 הנייד של החברה ולספק ביצועים משופרים בהשוואה לסדרות ה-MX הישנות שהתבססו על ליבת ה-Pascal הישנה.

כרטיס GeForce MX450 (מקור nVidia)

כרטיס ה-GeForce MX450 החדש של nVidia מגיע בתור תעלומה מעניינת, בעוד שהצפי הוא שהכרטיס יתבסס על ליבת ה-Turing של החברה. השימוש בחיבור PCIe 4.0 רומז כי הכרטיס מתבסס בכלל על ליבת ה-Ampere העתידית שצפויה להיות מוכרזת בתחילת ספטמבר כחלק מסדרת ה-RTX 3000, למרות שלא סביר כי הליבה תמצא את דרכה לסדרת ה-MX שמשתמשת לרוב בליבות גרפיות ישנות יחסית לסדרות ה-RTX ו-GTX של nVidia.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים