שמועה: מדיה-טק עוצרת את פיתוח שבבי ה-5nm לשוק הגבוהה

MediaTek 5G (מקור MediaTek)

הדלפה חדשה המגיעה מהרשת החברתית הסינית Weibo מצביעה על כך כי חברת מדיה-טק (MediaTek), יצרנית מערכות השבבים הטיוואנית לסלולר, החליטה לעצור ולבטל את תוכניות הפיתוח של מערכות השבבים לשוק הגבוהה בייצור 5nm, שנועדו במקור בעבור חברת וואווי (Huwaei), זאת כתוצאה מהרחבת החרם האמריקאי כנגד החברה.

המידע החדש מגיע מרשת ה-Weibo הסינית, כאשר מדליף סיני מוכר מצביע על כך שייצור ה-5nm של מדיה-טק, שנועד במקור להוות פתרון בעבור חברת וואווי כחלופה לשבבי ה-Kirin של החברה, אותם היא לא יכולה לייצר לאור החרם האמריקאי, נתקל בבעיה חוקית חדשה מול ארה”ב לאחר עדכון חדש של משרד המסחר האמריקאי ב-17.8.

לפי העדכון הנוכחי, וואווי מוצאת את עצמה לא רק במצב בו היא לא יכולה לייצר את השבבים שלה, אלא היא אף מנועה מלהשתמש בפתרונות ייצור שבבים אלטרנטיביים עם שימוש ב”רכיבי מדף” OTS (ר”ת off-the-shelf) המיוצרים בעזרת כלים המגיעים מארה”ב. הדבר מצביע על כך שמדיה-טק לא תוכל לשמש יותר כחלופה לייצור שבבי ה-Kirin של Huawei, כאשר היא אף צפויה “להיתקע” עם מלאי שבבים אותו היא לא תוכל למכור לחברה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ציוץ מרשת ה-Weibo הסינית (מקור gizchina)

לאור השינוי החדש עולה כי חברת מדיה-טק החליטה לבצע מזעור סיכונים ולבטל את תוכניות ה-5nm של החברה שנועדו במקור בעבור וואווי, כאשר היא צפויה לשלב ייצור שבבים בעבור חברת AMD בתחום שבבי המחשב (לא מעבדים) ושיתוף פעולה אפשרי בתחום פיתוח מודמי דור 5.

בעוד שלא מדובר על מידע מוצק ורשמי, העובדה כי שינויים בחרם ומלחמת הסחר בין הממשל האמריקאי לחברת וואווי הסינית יכולים לגרום ליצרנים אחרים להימנע מלעשות עסקים עם החברה איננו נשמע מוגזם או דימיוני. נותר לחכות ולראות כיצד ינהגו שתי החברות והאם יתרחש שינוי במדיניות של ארה”ב לאחר הבחירות הקרובות בנובמבר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים