גאדג'טי מסקר: Realme C3 – פשוט עושה את העבודה

Realme C3 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

עבר הרבה מאוד זמן מאז שיצא לי לסקור מכשיר המיועד לשוק הנמוך. המכשירים הללו בדרך כלל מגיעים עם פונקציונליות לקויה בחסר, עיצוב משעמם וביצועים שפשוט קשה לעבוד איתם. מנגד, נמצא מכשיר ה-Realme C3, שגם הוא אינו מושלם כלל, אך מצליח לעשות את העבודה באופן הפשוט ביותר ועבור תג מחיר שלא ישבור לאף אחד את הכיס.

Realme C3: מבנה ותצוגה

בחזיתו של ה-Realme C3 נמצא מסך בגודל 6.5 אינץ', עם פאנל מסוג IPS LCD, ברזולוציית +HD ובפריסה של 1600 על 720 פיקסלים. צפיפות הפיקסלים כאן עומדת על 270 פיקסלים לאינץ', כאשר יחס התצוגה מסתכם ב-20 על 9 והזכוכית שבחזית הינה מסוג גורילה גלאס 3. כמו כן, רילמי טוענים לבהירות מירבית של 480 ניטים (Nits), ובחלקה העליון של התצוגה ישנה מגרעת בתצורת 'טיפת מים'.

מעבר למפרט התצוגה שעל הנייר, אנחנו שמחים לציין כי התצוגה ב-Realme C3 מפיקה צבעים טובים מאוד, מדויקים ונעימים לעין. לעתים איננו מעריכים עד כמה צבעים מדויקים חשובים לנו עקב העובדה שאין באמת טוב ממראה עיניים והשוואה, ובשעה שיש מכשירים בשוק שעולים 2000 שקלים ומגיעים עם מסך שאינו מדייק בצבעים, ישנם גם מכשירים שעולים הרבה פחות ומציעים תצוגה טובה הרבה יותר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בנוסף לכך, גם בהירות התצוגה טובה למדי, היא אינה מהטובות ביותר שראינו בשוק, אך לגמרי עושה את העבודה ותמשיך להיות נגישה גם תחת אור שמש ישיר. עם זאת, נרצה לציין שבגלל שהמכשיר משתמש ברזולוציית +HD בלבד, ישנו הבדל ניכר באיכות התמונה בזמן צפייה בסרטונים ביוטיוב עם מקום מורגש שניתן לשיפור, כך שאין לצפות לפגוש כאן את התצוגה החדה ביותר, אלא כזו שפשוט עושה את העבודה, ועבור המחיר בו מוצע הטלפון – זה יותר ממספיק.

בבחינה של מבנה המכשיר נפגוש בעיקר פלסטיק וזכוכית, כאשר בחזית נמצאת הזכוכית, והשאר פלסטיק. כידוע, לפלסטיק יש יתרונות וחסרונות, החסרונות כוללים את העובדה שגב המכשיר עשוי להישרט בקלות, המראה אינו יוקרתי במיוחד והתחושה ביד מרגישה רגילה לגמרי וללא שום ייחוד.

מבנה הסנדוויץ' בו רילמי משתמשים גם כאן וגם במכשיר ה-Realme X3 SuperZoom מובן לגמרי במכשיר המגיע תחת תג מחיר שכזה, כך שכאן הדבר נסלח ונמחל. גבו של המכשיר מגיע עם טקסטורה המתלבשת עליו ושוברת את קרני האור היישר ממערך הצילום באופן אלכסוני כקרני שמש. הדבר מעניק למכשיר מעטה של יוקרה המחפה על התחושה הפחות יוקרתית.

מערך הצילום – המפרט הטכני

מערך הצילום במכשיר ה-Realme C3 כולל שלוש מצלמות בחלקו האחורי בדגם הנמכר בארץ, כאשר בעולם ניתן למצוא את המכשיר כשהוא מגיע רק עם זוג מצלמות. המודול המכיל את חיישני הצילום בנוי על גבי באמפר מדורג, כשגם זה עשוי פלסטיק מבריק בצבע כסף.

חיישן הצילום הראשי במערך הראשי מגיע ברזולוציית 12 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/1.8, גודל חיישן של 1/2.8, תמיכה בפוקוס אוטומטי ואורך מוקד של 28 מעלות.

חיישן הצילום המשני מגיע ברזולוציית 2 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.4 ומיועד לצילום מאקרו ממרחק של 4 ס"מ.

חיישן הצילום השלישי מגיע ברזולוציה של 2 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.4 וזה מיועד לאיסוף עומק.

מצלמת הסלפי שבחזית המכשיר מציעה רזולוציה של 5 מגה פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.4, חיישן בגודל 1/5 אינץ' ואורך מוקד של 27 מ"מ.

מערך הצילום – ביצועים בפועל

לעומת ריבוי המצלמות במכשיר הנותן תחושה של ריבוי אפשרויות, בפועל, נצלם בעיקר מהחיישן הראשי עקב העובדה שזה הוא החיישן ממנו כל התמונות יוצאות. התמונות מציגות פרטים טובים, אך לא מרשימים במיוחד, בתנאי תאורה טובים, בשעה שניתן לראות בבירור עיבוד-יתר של התמונות לאחר הצילום והוספת חדות מלאכותית.

במעבר לתנאי תאורה מעט פחות טובים, החיישן עדיין מצליח להפיק תמונות שימושיות, אך אם נגיע לתנאי צילום בלילה, נקבל תמונות שעומדות על הקו הדק בין תמונות לא שימושיות לגמרי ונטולות חדות לתמונות שעדיין ניתן להשתמש בהן להצגת מעט פרטים. כמו כן, המכשיר אינו כולל מצב לילה, כך שבתנאים חשוכים לא מומלץ להשתמש במצלמה יותר מידי.

החיישן המשני במערך הינו חיישן המאקרו אשר מציע רזולוציה של 2 מגה פיקסל, ואליו ניתן לגשת דרך מצב ה-"אולטרה-מאקרו" תחת קטגוריית המצבים הנוספים בממשק המצלמה. באופן מחשיד למדי, גם בזמן צילום מהחיישן הזה, אם נכסה עם האצבע את זוג העדשות שאינן החיישן הראשי, ניתן עדיין לצלם במצב מאקרו, מה שמעלה את התהייה האם זו היא בכלל מצלמה אמיתית.

בנוסף לכך, אם נכסה את החיישן הראשי במצב מאקרו, נוכל לראות כי על המסך תוצג רק האצבע שלנו, מה שאומר באופן חד-משמעי שהמכשיר אינו משתמש כלל בחיישן המאקרו לצילום מאקרו. מה רילמי באמת עושה איתו? ניתן רק לשער. האם רילמי בכלל משתמשת בו באמת? גם לשאלה הזו לא מצאנו תשובה.

כך או כך, התמונות המגיעות אלינו לאחר הצילום באמצעות המצב הזה אכן מתאפיינות ברזולוציה של 2 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.4, מה שמעלה עוד שאלות איך הדבר הגיוני בהתחשב בעובדה שהתמונה מגיעה בפועל מהחיישן הראשי. לבסוף, נציין כי העובדה שמלכתחילה ניתן לצלם מקרוב כל-כך במכשיר שמוצע עבור 600 שקלים מרשימה אותנו. התוצאות, לעומת זאת, אינן מהמרשימות בשוק, אבל למכשיר בתג מחיר שכזה אנחנו נסתפק בתוצאות הללו.

מצלמת הסלפי שבחזית המכשיר מפיקה תוצאות טובות מאוד בתנאי תאורה של אור יום, עם צבעים אמיתיים, פירוט נאה וכמויות רעש נמוכות. למעשה, מצלמת הסלפי כלל לא מרגישה כאן ככזו השייכת למכשיר בתג מחיר כה נמוך, זאת עקב ההסתכלות על מכשירים במחירים גבוהים הרבה יותר בשוק המגיעים עם מצלמות סלפי דומות, המציגות תוצאות לא רחוקות מזו. בתנאי תאורה קשים יותר, המצלמה, כצפוי, מציגה ירידה בביצועיה, אך הדבר צפוי למדי ומופיע גם במכשירים יקרים הרבה יותר.

מולטימדיה, ביצועים וסוללה

חלקת המולטימדיה במכשיר בעיקר עושה את עבודתה, כך שאם נסתכל על איכות הרמקול הבודד הממוקם במסגרת התחתונה של המכשיר, כן נוכל לומר שהוא שימושי, אך מפיק צליל נטול באסים, רדוד וכזה שפשוט אינו עוצמתי מספיק. בשעה שבשאר הגזרות כן נוכל לסלוח למכשיר עקב תג המחיר, רמקולים הם בדרך כלל הדבר עליו היצרניות משקיעות מעט יותר וכאן לא נראה שהדבר נעשה כמו שצריך.

במעבר לממשק המשתמש, כאן נפגוש את ממשק ה-Realme UI אשר רץ גם על מכשיריה היקרים יותר של החברה, וזה מציע עיצוב נקי ונוח לשימוש, עם אפשרות לשימוש במחוות על מנת לנווט בין האפליקציות. בנוסף לכך, היינו שמחים לראות את הרקעים החיים אותם רילמי מטמיעים במכשירים היקרים יותר גם כאן, במטרה ליצור קו אחיד יותר של ממשק המשתמש.

חלקת הביצועים מתבססת על מערכת השבבים Helio G70 של מדיה-טק, המיוצרת בתהליך 12 ננו-מטר וכוללת מעבד בעל 8 ליבות בחלוקה לזוג ליבות מסוג Cortex-A75 בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ ו-6 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Cortex-A55 בתדר מירבי של 1.7 גיגה-הרץ. ריבוי המשימות עובד על 3 גיגה-בייט של זיכרון עבודה מסוג LPDDR4X, לצד 64 גיגה-בייט של נפח אחסון הניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

בשטח, ביצועי המכשיר מתאימים לגמרי לכזה המוצע עבור 600 שקלים, עם לא מעט רגעים בהם המכשיר קופא לשנייה או שתיים, זמן מעט ארוך יותר להעלאת כל אפליקציה, אפליקציות שאינן נשמרות ברקע ועוד. בפשטות, הביצועים אינם מפתיעים לרעה או לטובה, כשחוויית השימוש הכללית הגיונית לכזו המוצעת עבור תג מחיר שכזה, ובתוך ממשק המשתמש ניתן לעבור למצב הנקרא "ביצועים גבוהים", אך גם כאשר הפעלנו את המצב המוזכר לא הרגשנו שינוי ניכר בביצועים.

חיי הסוללה הם גולת הכותרת של המכשיר, כשבגזרה זו המכשיר מתגאה בסוללה בקיבולת 5000 מיליאמפר/שעה, הנטענת דרך מחבר פחות מלהיב מסוג MicroUSB בהספק של 10 וואט. חיי הסוללה הינם מהטובים ביותר בשוק, וזאת כמובן עקב השילוב של מערכת שבבים חסכונית, מסך ברזולוציה נמוכה וסוללה בקיבולת גדולה. מנגד, זמני הטעינה ארוכים מאוד, וטעינה מ-0 ל-100 תיקח כ-3 שעות.

את טבלת הטעינה המלאה ניתן לראות להלן:

זמןאחוזיםפער זמן
22:570 אחוזים-
23:1110 אחוזים14 דקות
23:2620 אחוזים15 דקות
23:4030 אחוזים14 דקות
23:5540 אחוזים15 דקות
00:0950 אחוזים14 דקות
00:2460 אחוזים15 דקות
00:3970 אחוזים15 דקות
00:5480 אחוזים15 דקות
01:1190 אחוזים17 דקות
01:55100 אחוזים44 דקות (זמן כולל - שעתיים ו-58 דקות)

שאר הפיצ'רים במכשיר כוללים את סורק טביעות האצבע שעובד בצורה מדוייקת ומהירה מאוד, סריקת הפנים הסטנדרטית שגם היא פועלת בצורה מהירה וקיומו של שקע האוזניות במסגרת התחתונה.

השורה התחתונה

ה-Realme C3 הוא מכשיר שוק נמוך המשלב מסך טוב מאוד, מערך צילום ראוי וחיי סוללה פנטסטיים. עם השלישייה הזו, המכשיר מצליח להציג תחרות טובה מאוד לשאר המכשירים המתחרים באותה קטגוריית מחיר כמו ה-Redmi 9A וה-Galaxy A11.

במידה ואתם נמצאים בחיפוש סמארטפון בתקציב נמוך עם חיי סוללה ארוכים, מסך בעל נראות טובה מאוד תחת אור שמש ישיר וביצועים שאינם חוצי גבולות, אין ספק כי ה-Realme C3 הינו אחד מהמכשירים שנמליץ עליהם. עם זאת, במידה ואתם חושבים שאתם צריכים קצת יותר מהמפורט לעיל, כדאי לחצות את רף ה-1000 שקלים ולהסתכל על מכשירים יקרים יותר.

מחיר: 599 ש"ח (אחריות: שנה, באג)

האריזה ותכולתה
8/10
עיצוב ואיכות בניה
8/10
חומרה וביצועים
8/10
מסך ותצוגה
9/10
מערכת הפעלה
8/10
מולטימדיה
8/10
סוללה
9/10
מצלמה
8/10
8.3
ציון כללי   ... ולא בהכרח ממוצע

מה אהבנו
  • תצוגה טובה מאוד
  • חיי סוללה מעולים
  • מערך צילום ראוי למחיר
מה פחות אהבנו
  • מחבר טעינה מסוג MicroUSB
  • ביצועים שזקוקים לשיפור קל
  • רמקול סביר

איפה קונים ומה המחירים?
  • יבואן רשמי: 599 שקלים
  • שוק פתוח: 599 שקלים


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים