גוגל משיקה את הגרסה הסופית של אנדרואיד 11

Android 11 (תמונה: Google)

גוגל החלה לשלוח את עדכון הגרסה הסופית של אנדרואיד 11 היום (ג’, 8.9), זאת לאחר שהפיצה 4 גרסאות מפתחים ו-3 גרסאות בטא שהיו פתוחות לכלל הציבור מאז ההכרזה הרשמית על מערכת ההפעלה בחודש פברואר, כאשר זו תהיה זמינה תחילה עבור מכשירי הפיקסל של החברה דרך עדכון מהאוויר או באמצעות עדכון ידני דרך אתר החברה. בזמן הקרוב מבטיחה גוגל כי העדכון החדש יגיע גם למכשירים של החברות OnePlus, Xiaomi, OPPO ו-Realme, עם עדכונים שיגיעו למכשירים של חברות נוספות במהלך החודשים הקרובים.

מה חדש ב-Android 11?

מערכת ההפעלה החדשה מבית גוגל מציגה דרך פשוטה לניהול השיח עם אנשים באמצעות הטלפון, והיא עושה זאת על ידי הוספת אפשרות איגוד של הודעות המגיעות מאנשים באפליקציות שונות במיקום אחד נוח בוילון ההתראות, דרכו תוכלו לנהל את ההודעות שמתקבלות וגם לתת לשיחות חשובות רמת עדיפות גבוהה יותר על פי הצורך.

תכונה נוספת שתעזור בביצוע שיחות בנוחות במכשירים התומכים באנדרואיד 11 נקראת Bubbles (בועיות), אשר בדומה לבועית השיח המוכרת של אפליקציית מסנג’ר מבית פייסבוק, תאפשר למשתמשים להציג בועיות מאפליקציות שונות שירחפו מעל המסך ויאפשרו להמשיך את השיח תוך כדי עבודה באפליקציות אחרות במכשיר.

בועיות שיחה ותעדוף שיחות באנדרואיד 11 (תמונות : Google)
בועיות שיחה ותעדוף שיחות באנדרואיד 11 (תמונות : Google)

שיתוף תכנים הופך פשוט יותר עם אנדרואיד 11 גם כן, כשאפשרות הקלטת המסך, כולל אודיו והצגת נגיעות במסך, תגיע כעת באופן מובנה להפעלה פשוטה ומהירה. אפשרות נוספת בתחום השיתוף מאפשרת בחירת טקסט או תמונה לצורך שיתוף מהיר, כאשר במכשירי הפיקסל של החברה תאפשר גוגל שיתוף נוח יותר גם בין אפליקציות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

תפריט חדש לשליטה על מדיה יאפשר לבצע מעבר מהיר של הזרמת המוסיקה למכשירים שונים המחוברים לטלפון, כך שתוכלו לעבור מהאזנה למוסיקה באוזניות להאזנה ברמקול החכם בבית או לטלוויזיה מבוססת Android TV. גוגל מוסיפה גם אפשרות קישור אלחוטית מהירה למערכת Android Auto ברכב ותפריטי שליטה מהירים מהטלפון על מוצרי הבית החכם של החברה המחוברים אליו.

תכונות נוספות שמגיעות למערכת ההפעלה:

  • מצב שינה (Bedtime Mode) חדש שמאפשר להשתיק את ההתראות והצלילים מהטלפון בזמן שינה שהגדרתם מראש, או כאשר תחברו את המכשיר לטעינה בחשמל בזמן שאתם נחים. ניתן לקבוע זמן שינה קבוע בו הטלפון ייכנס למצב שינה, לעקוב אחר השימוש בטלפון כאשר הוא במצב שינה ולהפעיל מוסיקה מרגיעה שתעזור לכם להירדם.
  • שיתוף קבצים מהיר ומאובטח עם מכשירים בקרבת מקום עם פונקציית Nearby Share.
  • מילוי אוטומטי של טפסים עם מקלדת GBoard, כולל גם מילוי אוטומטי של סיסמאות באפליקציות שונות.
  • תזמון הפעלת “מצב לילה” מאפשר לקבוע זמן בו יופעל מצב הלילה במכשיר, כך שתוכלו לקבוע כי זה יופיע רק בשעות הלילה, ולא יוגדר לעבודה תמידית.
  • התאמה ידנית של גודל חלון-בתוך-חלון, כך שתוכלו להגדיר את גודל החלון הצף למסך לפי רצונכם.

אבטחה ופרטיות באנדרואיד 11

גזרת האבטחה באנדרואיד 11 מציעה גם היא מספר חידושים שיתנו לכם לקבל שליטה טובה יותר על הגישה של אפליקציות שונות לתכונות במכשיר. במערכת ההפעלה החדשה תוכלו לבחור האם לתת לאפליקציה גישה חד פעמית לשימוש במיקום שלכם, זו נוספת לאפשרות הגישה רק כאשר האפליקציה פעילה או שלילה מוחלטת של הרשאת הגישה למיקום המכשיר שלכם.

בנוסף, מציעה גוגל תכונה אוטומטית שתאפס את ההרשאות שקיבלה אפליקציה מסוימת בה לא השתמשתם זמן רב, כך שזו לא תוכל להמשיך ולקבל הרשאות גם אם אישרתן כאלה עבורה בעבר. ולבסוף, ישנה גם אפשרות לדחות בקשת הרשאה של אפליקציה מספר פעמים, על מנת שזו תיחסם מצד מערכת ההפעלה ולא תוכל לבקש גישה להרשאה זו שוב ושוב.

עדכון נוסף שיתרום לאבטחה של המשתמשים במכשירים מבוססי אנדרואיד 11 נוגע לדרך בה גוגל תשלח עדכוני אבטחה ופרטיות. החל מהגרסה החדשה, יגיעו עדכונים אלו ישירות מחנות ה-Google Play, בדומה לעדכונים שזמינים עבור אפליקציות אחרות בחנות, כך שלא תתבקשו להמתין עד שיגיעו עדכונים אלו דרך המערכת, ותוכלו להוריד אותם באופן שוטף דרך מנגנון העדכון בחנות האפליקציות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים