לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מערכת ההפעלה Harmony OS 2.0 של Huawei תגיע לטלפונים כדי להחליף את אנדרואיד

עם פתיחת כנס המפתחים של וואווי (Huawei) היום (ה', 10.11), הכריז מנכ"ל חטיבת המוצרים ריצ'ארד יו (Richard Yu) על גרסה חדשה של מערכת ההפעלה Harmony OS, אותה מפתחת החברה לשימוש עבור מגוון רחב של מוצרים, בהם שעונים, טלוויזיות, מוצרי האינטרנט של הדברים (IoT), והחל משנה הבאה – גם לטלפונים.

מערכת ההפעלה Harmony OS 2.0 תגיע לטלפונים כחלופה לאנדרואיד של גוגל, זו לא ניתנת כיום להתקנה על מכשירים חדשים שמשווקת וואווי בעקבות הסנקציות המוטלות עליה מצד הממשל האמריקאי, סנקציות שמונעות ממנה לשלב את גרסתה המלאה של אנדרואיד, אשר כוללת את שירותיה של גוגל, בהם חנות האפליקציות Google Play ואפליקציות שימושיות רבות אחרות, דוגמת ג'ימייל וגוגל מפות, וכן כלים למפתחים.

את השקתה של Harmony OS 2.0 לטלפונים מתכננת וואווי לאוקטובר 2021, אך כבר בספטמבר 2020 תשיק החברה את HMS Core, ערכת פיתוח (SDK) למפתחי אפליקציות, על מנת שאלו יוכלו להתאים את האפליקציות שלהם למערכת ההפעלה החדשה, כאשר גרסה של ה-SDK המותאמת לטלפונים תגיע בדצמבר 2020. אף שהיא עדיין לא מהווה תחרות לגוגל בסדרי הגודל, בוואווי הודיעו היום כי חנות האפליקציות של החברה מונה כבר 96 אלף אפליקציות שהותאמו אליה, כאשר רק במרץ האחרון דיווחה החברה על נתון של 60 אלף אפליקציות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מערכת הפעלה בקוד פתוח

ממש כפי שפעלה גוגל עם אנדרואיד בתחילת הדרך, עת היא אפשרה למפתחי טלפונים לעשות שימוש חופשי במערכת ההפעלה שלה, תוך שילוב שירותים ואפליקציות שונים של החברה, כך מבקשת לפעול כעת וואווי עם ה-Harmony OS שלה.

בחברה הודיעו כי יפתחו את פרויקט OpenHarmony, שיאפשר לפתח ולבנות על גבי מערכת ההפעלה בקוד פתוח, בדומה ל-AOSP של גוגל, גרסת הקוד הפתוח של אנדרואיד. בשלב זה תתמוך מערכת ההפעלה בקוד הפתוח בעיקר במכשירים הדורשים כמות זיכרון מצומצמת, כמו מכשירי IoT, כשבוואווי מציינים כי המערכת תומכת כעת ב-128 מגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) בלבד. עם זאת, באפריל 2021 מתכננת החברה להרחיב את התמיכה למכשירים בעלי זיכרון של עד 4GB RAM ועד אוקטובר 2021 יוסרו כל מגבלות הזיכרון, מה שיאפשר לחברה להשיק טלפונים מבוססי Harmony OS ללא מגבלות חומרתיות מצד מערכת ההפעלה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות