גוגל משיקה את Android 11 Go עם שיפורי ביצועים

אנדרואיד 11 גו

לאחר שהשיקה באופן רשמי את הגרסה הסופית של אנדרואיד 11, מודיעה כעת גוגל על השקתה של הגרסה ה”קלה” יותר של מערכת ההפעלה. Android 11 Go מגיעה על מנת לספק שיפורים בצד התוכנה לטלפונים בעלי מפרט טכני צנוע יותר ממרבית המכשירים בשוק, ומוסיפה שיפור של עד 20% בזמני הטעינה של אפליקציות, תמיכה במכשירים עם זיכרון של עד 2GB RAM וכמה תכונות שמגיעות מהגרסה המלאה של מערכת ההפעלה.

גרסת Android Go הושקה על מנת לספק פתרון טוב יותר לטלפונים דלי משאבים המוצעים בשוק, כאשר לפי גוגל מדובר בכ-100 מיליון מכשירים בשלב זה. עדכון משמעותי בתחום זה היא תוספת התמיכה במכשירים עם רכיבי זיכרון עבודה (RAM) בנפח של עד 2 גיגה-בייט (במקום 1.5 גיגה-בייט ב-Android 10 Go). אם כי מדובר רק במכשירים חדשים עם 2GB RAM שיגיעו באופן מובנה עם Android 11 Go.

עדכון נוסף שמגיע על מנת לשפר את הביצועים והאפשרויות במכשירים הוא צמצום צריכת הזיכרון של מערכת ההפעלה. בגוגל מבטיחים כי פינוי של 270 מגה-בייט מהזיכרון יאפשרו להריץ עוד 3-4 אפליקציות ברקע.

Android 11 Go מביאה עימה כמה מהתכונות עליהן כבר שמענו עם ההשקה של גרסת אנדרואיד 11 המלאה, בהן איגוד ההודעות מאפליקציית שיח שונות במקום נוח בוילון ההתראות ותמיכה באמצעי האבטחה והפרטיות החדשים שנוספו השנה למערכת ההפעלה, ביניהם שליטה טובה יותר בהרשאות שינתנו לאפליקציות לשימוש במיקום, גישה לתמונות, למיקרופון, למצלמה ועוד.

עוד תוספת שמגיעה לגרסה החדשה של מערכת ההפעלה היא התמיכה במחוות לביצוע פעולות על גבי המסך. Android 11 Go תאפשר לנווט במכשיר גם ללא כפתורי הבית הקלאסיים בתחתית המסך, ודרך כך תאפשר שימוש בחלקים גדולים יותר מהמסכים של טלפונים עליהם תותקן.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים