טלוויזית Samsung Serif TV, צילום: אוהד צדוק

גאדג'טי מסקר: טלוויזית סמסונג Serif TV היא רהיט טכנולוגי מרשים

חברת סמסונג השיקה בישראל את הדור החדש של הטלוויזיות המעוצבות שלה ובינהן את ה-Serif TV שהגיעה לגאדג'טי לצורך סקירה. בעולם בו הטכנולוגיה בבית תופסת חלק מרכזי יותר ויותר, היצרנית הדרום קוריאנית מוכרת טלוויזיה שאמורה להיות הלב של הסלון, כשהיא מעוצבת בצורה יוצאת דופן ועומדת על הרצפה בגאווה.

ה-Serif TV כוללת מגוון תכונות המאפשרות לה להיטמע בסלון בצורה המתאימה להגדרה של "ריהוט טכנולוגי". לטלוויזיה מסגרת רחבה מאוד המשמשת גם כמדף עליון וגם כבסיס, ניהול כבלים מרשים ואפילו אפשרות לשינוי התצוגה בסגנון "שומרי מסך", עם מגוון פרופילים מעוצבים שיתאימו לסטייל שלכם.

לשמחתנו, מעבר לעיצוב, סמסונג השקיעה בדור החדש גם במפרט, וה-Serif TV מגיעה עם כל היכולות שאתם מכירים מהטלוויזיות בסדרות הדגל האחרות של סמסונג, החל מתמיכה ב-AirPlay 2 ועד הדבר החשוב ביותר, שהוא טכנולוגיית ה-QLED של סמסונג המאפשרת בהירות גבוהה ותמיכה בתקן התמונה +HDR10. הדגם שקיבלנו הגיע בגודל של 55 אינץ' והטלוויזיה זמינה גם בגדלים של 43 אינץ' ו-49 אינץ'.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Serif TV: עיצוב בעדיפות הראשונה

טלוויזיית ה-Serif TV של סמסונג בנויה ראשית כל כרהיט טכנולוגי לבית. וככזה, היא דורשת טעם מסויים וסגנון על מנת שתתאים לחדר בו תמקמו אותה. אני בטוח שיהיו אפילו מי שיתכננו את כל החדר סביבה. כתוצאה מכך, אם אתם שוקלים לרכוש אותה, כנראה שזהו הקריטריון הראשון בהחלטה שלכם. למזלכם, הדגם החדש לא מדלג על הקריטריון השני – מפרט (אליו נגיע בהמשך).

ממבט ראשון מבינים מיד איך ה-Serif TV שונה מטלוויזיות אחרות בשוק. קודם כל בצבע, שהוא סוג של לבן המזכיר גוון של קליפת ביצה. מיד לאחר מכן, תבחינו במסגרת העצומה של הטלוויזיה, המגיעה עם בסיס רחב מאוד שניתן לשים ישירות על שולחן. כמו כן, הדפנה העליונה של הטלוויזיה רחבה גם כן ומשמשת כסוג של מדף. אם הסלון שלכם כבר מעוצב ואתם מחפשים לשלב טלוויזיה בלי למקם אותה על קיר או שולחן, כאן לסמסונג יש פתרון ייחודי של רגליים המתחברות לטלוויזיה וכלולות באריזה.

כפי שציינו תחילה, הטלוויזיה לא מתאימה לכולם, ולי באופן אישי אין הערכה מיוחדת לעיצוב הייחודי, אמנם אני בטוח שיש מי שהסגנון החדש שהטלוויזיה מציגה תתאים לו. המסגרת מבחינתי לא היוותה גורם הפוגע בחווית השימוש, אם כי היה לי מעט מוזר שהתאורה מהמסך משתקפת למסגרת ולקח לי זמן להתרגל לצפייה בצורה כזו. המסגרת מורגשת ביותר כאשר הטלוויזיה כבויה, בעיקר בגלל הגודל שלה, אבל אם החדר מאפשר זאת, זה לא יפריע לכם.

הייתי מופתע מאוד מהמשקל של הטלוויזיה, כ-26 ק"ג ללא הרגליים, משקל גבוה מאוד בהשוואה לטלוויזיות אחרות בגודל דומה ופער שעשוי להגיע לעד 10 ק"ג. אני יכול להניח שהסיבה למשקל היא המסגרת העצומה והצורך בבסיס מאוד יציב על מנת למקם אותה כפי שסמסונג בנתה אותה.

גב נשלף טלוויזית Samsung Serif TV, צילום: אוהד צדוק

טלוויזיה שאמורה להיות מונחת או עומדת ומשולבת בחדר המעוצב בקפידה חייבת לדאוג לפתרון נוח לניהול הכבלים. החיבורים נמצאים על הטלוויזיה עצמה ולא בקופסה חיצונית, כך שיש כאן אתגר. סמסונג דאגה שגבה של ה-Serif TV יהיה בנוי בצורה כזו שתאפשר ניהול כבלים כמעט מושלם. חלקו התחתון של גב הטלוויזיה ניתן לפירוק בצורה קלה מאוד, ולמעשה, ישנו משטח מעוצב המחובר באמצעות קליפסים למבנה הכולל של הטלוויזיה. כאשר תשלפו אותו תראו את החיבורים לטלוויזיה ומסלולים שניתן להעביר בהם את הכבלים השונים המחוברים אליה. המטרה היא שגם מאחור הטלוויזיה תראה חלקה ומעוצבת ובסמסונג באמת הצליחו להשיג זאת.

שלט טלוויזית Samsung Serif TV, צילום: אוהד צדוק

השלט המגיע עם הטלוויזיה יהיה מוכר מאוד לכל מי שבבעלותו טלוויזיה חכמה מבית סמסונג שיצאה בשנים האחרונות. שלט צר, נוח לאחיזה, מינימליסטי מאוד, ללא מספרים, שמטרתו העיקרית היא לנווט בממשק הטלוויזיה החכמה. הוא מגיע בצבע לבן התואם את המסך ובעל תחושה רכה ונעימה למגע. בתחתית השלט ישנם שלושה כפתורים של קיצורי דרך לנטפליקס, אמזון פריים ודפדפן האינטרנט. לצערנו, כמו בדגמים אחרים, לא ניתן לשנות את הכפתורים ולהגדיר אותם כרצון המשתמש.

איכות תמונה ושמע

תמיד שאנחנו מקבלים למערכת מוצר ששם בראש רשימת העדיפויות שלו את העיצוב, אנחנו מצפים למחיר גבוה מהרגיל ומפרט שאינו מהשורה הראשונה. לשמחתנו, עם ה-Serif TV סמסונג בחרה לא לחסוך כמעט שום פיצ'ר שניתן למצוא בסדרות הדגל של הטלוויזיות שלה, ועושה שימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר שלה, ובראשן ה-QLED, טכנולוגיה מבית סמסונג המשפרת את פאנל ה-LCD המוכר עם יכולת להגיע לבהירות וניגודיות גבוהות, דיוק צבעים מצויין ותמיכה מרשימה ב-HDR.

וידאו 4K טלוויזית Samsung Serif TV, צילום: אוהד צדוק

הבחינה של טלוויזיות תמיד מאתגרת עבורי, מכיוון שיש ברשותי מסך OLED המציג לטעמי את התמונה הטובה ביותר. הוא לא מושלם ודווקא במקומות בהם הוא נופל טכנולוגיית, ה-QLED של סמסונג מצטיינת. ה-Serif TV מצליחה לספק תמונה בהירה מאוד וניגודיות מצויינת ביחס למסכי LCD אחרים, אפילו לעומת מסכים של מתחרים עם תג מחיר גבוה יותר. שתי יכולות אלו מאפשרות לטלוויזיה להציג וידאו עם תמיכה ב-HDR באופן מרהיב. תכני 4K התומכים ב-HDR נראים מצויין על המסך ומצב התמונה המכונה "Film Maker" מתאים באופן אוטומטי את הגדרות התמונה לוידאו – כפי "שהבמאי רצה". אפילו שלא מדובר בטלוויזיה זולה, היא מספק ביצועים נפלאים ומספקים.

איכות התמונה מאכזבת במקומות שבהם עיבוד התמונה של סמסונג אמור לעשות עבודה משמעותית יותר, לרוב כאשר צופים בתכנים שהם לא 4K, אך פה יש רמות שונות. החסרון הגדול ביותר היה בצפייה בשידורי טלוויזיה באיכות SD. ראינו טלוויזיות במחירים דומים שמצליחות להתמודד עם שידורים אלו טוב יותר. שידורים באיכות HD ממקורות איכותיים כמו NVIDIA Shield דווקא הציגו תמונה באיכות מספקת, לא הטובה ביותר שראינו, אך תואמת את הציפיות מסוג המסך. אם תרצו להשיג דיוק צבעים ממקורות שונים הדבר ידרוש עבודה מסויימת והיה לי מאוד קשה למצוא פרופיל אחד שהייתי מסופק ממנו בכל סיטואציה. מצאתי את עצמי נשאר על מצב "Film Maker", שממנו הייתי די מרוצה, רוב הזמן.

תפריט עשיר טלוויזית Samsung Serif TV, צילום: אוהד צדוק

ה-Serif TV מגיעה עם פיצ'ר חדש של סמסונג המאפשר התאמה אוטומטית של עוצמת השמע לרעש בחדר ולעוצמת הסאונד בשידור. יכולת זו עושה עבודה טובה והרמקולים של הטלוויזיה מצליחים לספק איכות שמע טובה מאוד. ניתן ליחס זאת לגודל של הטלוויזיה, אך עדיין מדובר בתוצאות מרשימות. ישנה גם הצלחה לא רעה בצלילים נמוכים, ועוצמת השמע מספקת, כשהיה נדיר שעברנו את רמת ה-40% מעוצמת השמע ולרוב עמדנו על יותר קרוב ל-20%.

מערכת הפעלה ועושר פיצ'רים

מערכת ההפעלה של ה-Serif היא Tizen OS הוותיקה של סמסונג, הנמצאת כעת בגרסתה המוצלחת ביותר. מדובר במערכת הפעלה מהירה, נוחה לשימוש אשר כוללת מגוון של אפליקציות. לצידה סמסונג שילבה את כל היכולות החדשות שתוכלו לחשוב עליהן והחברה יודעת לספק. לא נחסך כלום מהטלוויזיה המעוצבת וסביר להניח שלא תתאכזבו מהשימוש היומי בה.

ההפעלה הראשונית פשוטה מאוד והגדרת הטלוויזיה והתקשורת האלחוטית מתבצעת מהר מאוד. ניתן להתחבר עם הסמארטפון שלכם או באופן ידני, ומאותו רגע הביצועים של מערכת ההפעלה Tizan OS נפלאים. התפריט הראשי עובד מהר מאוד ונמצא בתחתית המסך, כך שהשימוש בו בזמן צפייה בתכנים נוח. אין צורך לצאת מאפליקציה אחת על מנת לעבור לאחרת ובכלל כל השימוש בממשק זורם היטב. הגישה לתפריטי ההגדרות גם היא מהירה ומשולבת באופן טבעי במערכת ההפעלה, כאשר ישנה גישה למגוון רחב של הגדרות מהירות, ולמומחים בינינו תהיה שליטה רבה כמעט בכל הגדרת תמונה שאפשר לחשוב עליה. ניתן גם לתת לטלוויזיה להחליט לבד עבורכם באופן דינמי, אך אני בחרתי להימנע מכך.

מצב Ambient Mode טלוויזית Samsung Serif TV, צילום: אוהד צדוק

תוספת שתמצאו רק בסדרת הטלוויזיות המעוצבות של סמסונג, וה-Serif TV ביניהן, היא מצב ה-Ambient Mode. המצב מבטיח שלא תתקעו עם מסך שחור גדול בחדר המעוצב שלכם ותוכלו לבחור משלל אופציות של רקעים מעוצבים לפי טעמכם. ישנם מגוון רקעים מתבניות של צורות, צבעים חלקים, יצירות אומנות ואפילו כאלו עם מזג האוויר. היינו שמחים אם ההיצע של רקעים דינמיים הכוללים פרטי מידע היה גבוה יותר ולא רק מזג אוויר או שעון. בנוסף, אם באמת תרצו להתאים את המסך לחדר, תוכלו אפילו לצלם את הקיר שלפניו היא נמצאת ודרך אפליקציית Smarthings של סמסונג לשים אותו כרקע בקלות.

חיבורים טלוויזית Samsung Serif TV, צילום: אוהד צדוק

הטלוויזיה מציעה מספר גדול של חיבורים, אך עם היעדרות בולטת אחת. הטלוויזיה מצויידת בארבעה חיבורי HDMI ואחד מהם עם תמיכה ב-eARC, שני חיבורי USB 2.0, חיבור אופטי וכניסות אנטנה ולווין. בולט בהעדרותו חיבור רשת קווי (מסוג RJ45) ותאלצו לסמוך על רשת התקשורת האלחוטית בבית. כמו כן, הטלוויזיה תומכת בלוטות', ככה שתוכלו לחבר אוזניות או רמקולים בצורה אלחוטית.

טלוויזית ה-Serif, כמו דגמים מתקדמים חדשים אחרים של סמסונג, תומכת ב-AirPlay 2 של אפל, כך שתוכלו לשדר בקלות מהאייפון לטלוויזיה גם בלי Apple TV. מנגד, היה מצער לגלות שאין תמיכה מובנת ב-Chromecast, אך ניתן לשדר לאפליקציות ספציפיות כמו יוטיוב באמצעות סנכרון עם המכשיר.

פיצ'ר מעניין ונוח נוסף שסמסונג שילבה הוא תמיכה ב-NFC. ניתן לחבר את הסמארטפון בקלות לרמקולים של הטלוויזיה על ידי נגיע במקום המסומן בחלק העליון של המסגרת. לאחר מכן, הסמארטפון יסתנכרן עם הטלוויזיה ותוכלו לשמוע את הסאונד מהסמארטפון ברמקולים של הטלוויזיה, כך שהיא יכולה לשמש גם כסוג של רמקול בחדר.

השורה התחתונה

טלוויזית ה-Serif TV של סמסונג בנויה בראש ובראשונה על טהרת העיצוב. היא יוצאת דופן ומושכת תשומת לב מיד כאשר נכנסים לחדר. הפחד שלנו היה שנקבל טלוויזיה שקצת הזניחו חלקים אחרים בה לטובת העיצוב, אבל הוכחנו אחרת. סמסונג ניצלה את העיצוב המיוחד על מנת להוסיף עוד פיצ'רים, כמו ניהול כבלים נוח, NFC ועוד. בנוסף, איכות התמונה והשמע מספקים מאוד עבור תג המחיר שלה. אין ספק שתוכלו למצוא טלוויזיות מעט יותר אטרקטיוביות במחיר הזה, אפילו של סמסונג עצמה, אך כמו שציינו תחילה, מי שרוכש את ה-Serif TV, יהיה מי שהעיצוב חשוב לו יותר.

מחיר (דגם 55 אינץ'): 4,990 ש"ח

מה אהבנו?

  • רהיט טכנולוגי עם עיצוב מרשים
  • מערכת ההפעלה בשלה ומהירה
  • איכות תמונה נפלאה ב-4K ו-HDR

ומה לא?

  • עיבוד תמונה מאכזב בתכני SD
  • ניתן להגיע לאיכות תמונה נפלאה אך הדרך לא נוחה
  • אין תמיכה ב-Chromecast מובנה

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות