רשמי: NVidia תרכוש את ARM ב-40 מיליארד דולר

אנווידיה רוכשת את ARM תמונה: Nvidia

זמן קצר לאחר שהגיעו שמועות בנוגע לעסקת הרכישה של ARM על ידי אנווידיה (NVidia), מאשרות שתי החברות כי המגעים לביצוע העסקה הושלמו וכי ARM תירכש תמורת סכום שנאמד ב-40 מיליארד דולר, בחלוקה של 12 מיליארד דולר במזומן והיתר במניות של חברת NVidia. אישור נוסף (PDF) לעסקה מגיע מציגה של סופטבנק (Softbank), זו רכשה את ARM בעסקה שהושלמה בספטמבר 2019 תמורת סכום של 31 מיליארד דולר.

מייסד ומנכ”ל אנווידיה, ג’נסן הואנג (Jensen Huang) הבהיר במכתב לעובדי החברה כי המודל העסקי של חברת ARM יישאר כפי שהיה וכי תחת בעלותה של NVidia תשמור החברה גם על שמה. מנכ”ל אנווידיה מבטיח גם כי ARM תמשיך את פעילותה מהמרכז באנגליה, תוך שהיא שומרת על ניטרליות בעבודה מול לקוחותיה, כמו סמסונג, אפל ואחרות, להן תמשיך להעניק רשיונות לשימוש בארכיטקטורות המעבדים שלה, בתוספת עם היתרונות הטכנולוגיים של אנווידיה בתחום המעבדים הגרפיים (GPU) ובתחום האינטליגנציה המלאכתותית (AI).

תחום ה-AI מקבל דגש גדול במיוחד מצידה של אנווידיה בכל הנוגע לרכישתה של ARM. לאחר הרכישה, מתכננת הראשונה להרחיב את פעילותה בפיתוח טכנולוגיות AI לתחומים רבים, תוך שהיא משתמשת ביכולות ההפצה הנרחבות של ARM בשוק המובייל, על לקוחותיו הרבים.

האינטליגנציה המלאכותית היא הטכנולוגיה בעלת הכח הגדול ביותר בזמננו אשר השיקה גל חדש של מחשוב”, מציין הואנג, ומוסיף כי “בשנים הבאות, טריליוני מחשבים המריצים ‘AI’ יצרו חוויה חדשה בתחום האינטרנט של הדברים שתהיה גדולה באופן משמעותי מה’אינטרנט של האנשים’ הקיים כיום. האיחוד עם ARM ייצור חברה שממוצבת היטב עבור הזמן של ה-AI“.

על פי ההצהרה שפירסמה סופטבנק, השנה האחרונה לא הייתה טובה במיוחד עבור ARM, שהציגה הפסד נקי של 63 מיליון פאונד (כ-82 מיליון דולר) עבור השנה הפיסקלית שהסתיימה במרץ, 2020, זאת מול רווח נקי של כמיליארד פאונד שנה קודם לכן. בצד ההכנסות ראתה ARM עליה של כ-7.5% משנה לשנה, עם נתון של 1.492 מיליארד פאונד בתום השנה הפיסקלית שהסתיימה במרץ 2020, כאשר בצד הרווח התפעולי רשמה החברה ירידה של כ-55% משנה לשנה, עם נתון של 34 מיליון פאונד.

השוואת מפרטים