מיקרוסופט רוכשת את בת’סדה ב-7.5 מיליארד דולר

מיקרוסופט רוכשת את Bethesda (תמונה: Microsoft) מיקרוסופט רוכשת את Bethesda (תמונה: Microsoft)

מיקרוסופט הודיעה היום (ב’, 21.9) כי תרכוש את ZeniMax Media, החברה המחזיקה בסטודיו המשחקים המוכר בת’סדה (Bethesda Softworks), אשר באמתחתו שורה ארוכה של משחקים המוכרים היטב בעולם הגיימינג, בהם The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Quake, Starfield ורבים אחרים. ההודעה מגיעה במועד אטרקטיבי למדי, כיממה בלבד לפני המועד בו הצהירה מיקרוסופט כי תפתח במכירה המוקדמת של קונסולות הדור הבא Xbox Series X ו-Xbox Series S.

עסקת הרכישה תתבצע תמורת סכום של 7.5 מיליארד דולר, את זה תעביר מיקרוסופט במזומן לבעלי המניות של ZeniMax Media, כאשר במסגרת העסקה יעברו לידי חטיבת ה-Xbox של מיקרוסופט לא רק בת’סדה, אלא גם מפתחות המשחקים היושבות תחת המטריה שלה, בהן ניתן למנות את id Software, מפתחת סדרות משחקי Quake, Doom, Rage, Wolfenstine ורבים אחרים, בנוסף ל-Arkane, הסטודיו שעומד מאחורי משחקי Dishonored, Bioshock ו-Prey.

הצטרפותה של בת’סדה למשפחת ה-Xbox תאפשר למיקרוסופט לקדם את קונסולות הדור הבא שלה עם שלל משחקים, ובחברה מקדימים ומודיעים כבר בעת זו כי יוסיפו את ספריות המשחקים של בת’סדה לתמיכה בשירות המשחקים Xbox Game Pass למשחק בקונסולה ובמחשבי PC, כאשר בהמשך הדרך יצטרפו גם משחקים נוספים, בין אם כבר הוכרזו באופן רשמי או לא. במיקרוסופט מתייחסים באופן ספציפי גם ל-Starfield, משחק החלל העתידי של החברה אשר נמצא בפיתוח.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

זה הוא יום מרגש עבור החברה, העובדים והמעריצים שלנו. עד כה נהננו מהעבודה המשותפת עם מיקרוסופט במשך כמה עשורים, והעסקה הזו היא התפתחות טבעית של כל שנות העבודה המשותפות שלנו“, אמר רוברט אלטמן (Robert A. Altman), נשיא ומנכ”ל ZeniMax Media, שגם ייסד את החברה אי שם ב-1999. “המנצחים הגדולים היום הם המעריצים שלנו. אנו ממשיכים לפתח שורה של משחקי דגל (AAA), אבל יחד עם קנה המידה המשמעותי של מיקרוסופט, המשחקים שלנו רק ילכו וישתבחו“.

את עסקת הרכישה מצפה מיקרוסופט להשלים במחצית השנייה של 2021, בכפוף לאישורים הרגולטוריים הנדרשים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים