סקירה: Jabra Elite 45H – אוזניות קשת אלחוטיות עם חיי סוללה ארוכים במיוחד

Jabra elite 45h (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Jabra elite 45h (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

אי שם בתחילת השנה, במסגרת תערוכת CES 2020, חשפה חברת Jabra אוזניות קשת חדשות המציעות חיי סוללה ארוכים, איכות צליל מרשימה על הנייר הודות לרמקולים בקוטר 40 מ”מ ומחיר אטרקטיבי למדי שנע סביב כ-100 דולר. אוזניות ה-Jabra Elite 45H עשו דרכן לישראל לקראת סוף חודש יולי והגיעו גם לשולחן שלנו בגאדג’טי – בדקנו מה הן מציעות, והאם עבור פחות מ-400 שקלים מדובר בתמורה טובה להשקעה.

Jabra Elite 45H: עיצוב, הפעלה ושימוש ראשוני

אוזניות הקשת האלחוטיות Elite 45H של Jabra מגיעות יחד עם נרתיק נשיאה קומפקטי בצבע שחור וכבל טעינה USB-C ל-USB-A. מדובר באוזניות מסוג On-Ear, אשר מכסות את האוזניים אך לא עוטפות אותן, מה שעשוי להכביד מעט בשימושים ממומשכים. הכריות המתכווננות שמצרפת Jabra לכיסוי האוזניות משני הצדדים מפחיתות את ההכבדה הזו, ויחד עם כרית עבה הממוקמת בחלק הפנימי של הקשת, עוזרות בהגדלת הנוחות.

ב-Jabra בחרו להותיר את האוזניה השמאלית נקייה לחלוטין, כך שכלל כפתורי ההפעלה והשליטה מגיעים עם גבי האוזניה הימנית, וכך גם מחבר הטעינה. תמצאו על האוזניה הימנית כפתורי שליטה בווליום, כפתור לעצירה וניגון או מענה וניתוק שיחות וכפתור הניתן להזזה לשם הפעלה וכיבוי האוזניות לצורך חיסכון בחשמל, זה משמש גם ככפתור הכנסת האוזניות למצב בלוטות’, לשם קישור עם מכשירים באמצעות בלוטות’ 5.0, המאפשר קישור של האוזניות עם שני מכשירים בו-זמנית, ועד 8 מכשירים בסה”כ.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Jabra elite 45h (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Jabra elite 45h (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בשימוש לזמן ממושך (בין שעה-שעתיים בהאזנה למוסיקה) ניתן לקבוע כי האוזניות מחממות מעט את האוזניים. הן נוחות למדי, במיוחד הודות לכרית העליונה הממוקמת בצד הפנימי של הקשת, אך הרגשתי מעט אי נוחות באוזניים לאחר זמן שימוש רציף ארוך. שתי האוזניות מתכווננות בנפרד, להתאמה טובה, והן גם מתכווננות על האוזן עצמה לנוחות מוגברת.

אפליקציית +Sound הנלווית של Jabra מאפשרת לבצע עדכוני קושחה לאוזניות, והיא גם עשירה באפשרויות נוספות להתאמת השמע על פי הצרכים של כל אדם ואדם. דרך האפליקציה תוכלו לבחור מבין מגוון מצבי אקוולייזר מובנים, חלקם ידגישו את צלילי הבאס, חלקם את ה-Treble וישנה גם אפשרות לדגש על דיבור עבור ביצוע שיחות, אפשרות איתור של האוזניות באמצעות האפליקציה ומצב אקוולייזר ידני שיאפשר לכם לשחק עם הבאס, המיד והטרבל באופן פרטני.

איכות שמע וחיי סוללה

עוצמת השמע שמפיקות האוזניות גבוהה למדי, אך לא מחרישת אוזניים. ויסות הווליום מתבצע בשני שלבים, פעם אחת דרך האוזניות עצמן ופעם דרך המכשיר אליו הן מחוברות, משהו שעשוי לבלבל מעט ולהוביל למחשבה הלא נכונה כי הווליום שלהן חלש.

רמקולי ה-40 מ”מ מספקים צליל חזק וגם איכותי למדי, עם דיוק טוב בצלילים הגבוהים, בבאסים ובמידים, כאשר הבאסים נשמעים היטב והם מדוייקים ואינם צורמים או מרעידים יתר על המידה, גם כאשר הגברנו אותם באמצעות האקוולייזר המובנה באפליקציה. בשירים השמים את עיקר הדגש על הבאסים הבחנתי כי נאבדים חלק מכלי הנגינה ברקע, מה שעשוי להעיד על איזון לקוי במקרים אלו, אך במרבית המקרים הבאסים הוסיפו הרבה לעומק של השירים.

סינון רעשים אקטיבי (ANC) לא קיים באוזניות ה-Jabra Elite 45H, אך מרבית הרעשים לא נשמעים בזמן האזנה למוסיקה באופן פעיל, הודות למיקרופון התורם לסינון רעשים באופן פסיבי. רעשים חזקים יותר כן יעברו, כמו צופרים של מכוניות ורעש של כביש סואן, צעקות חזקות של השכנים וכד’. בזמן שיחות נשמע הצד השני היטב וקיבלתי פידבק חיובי גם מהצד השני של השיחה. חשוב לציין כאן כי מחוץ לבית, כשיש רעשים, החוויה משתנה, והצד השני התלונן על בעיות שמע במקרה זה, אך לטעמי אוזניות קשת אינן הסוג בהן אשתמש מחוץ לבית לביצוע שיחות בכל מקרה, כך שאין בחיסרון זה בעיה קשה מבחינתי.

Jabra elite 45h (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Jabra elite 45h (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חיי הסוללה המוצהרים של ה-Elite 45H עומדים על עד 50 שעות שימוש בטעינה בודדת, די והותר כדי להחזיק לתקופות ארוכות למדי. בזמן הסקירה לא נדרשתי להטעין את האוזניות, כשהן היו ברשותי תקופה של כחודשיים, עם שימוש יומי משוקלל של כחצי שעה ביום. אפשרות הטעינה המהירה באמצעות חיבור USB-C מספקת כ-10 שעות עבודה על טעינה של 15 דקות, גם זה די והותר לטעינה מהירה לשימוש לכמה ימי האזנה, או לטעינה מהירה לפני טיסה ארוכה במיוחד (מתי שנחזור כולנו לטוס באופן סדיר).

השורה התחתונה: מה חשבנו על ה-Jabra Elite 45H

תמורת פחות מ-400 שקלים מספקות ה-Elite 45H של Jabra איכות גבוהה של שמע, עם באסים מדוייקים וחיי סוללה ארוכים במיוחד שידרשו טעינה חוזרת כל תקופת זמן ארוכה יחסית. האפליקציה הנלווית מוסיפה לאוזניות המון, עם אפשרויות מגוונות של האקוולייזר להתאמה אישית של הגדרות השמע לכל משתמש.

מחיר: 399 ש”ח – KSP \ אייבורי \ באג \ מחסני חשמל

אחריות: שנתיים, יבואן רשמי ביקונקט

מה אהבנו?

  • קלות משקל, מתכווננות ועם כריות רכות לאוזניים
  • שליטה על ווליום עם כפתורים באוזניות עצמן
  • אפליקצייה
  • שמע טוב בשיחות (בתוך הבית)
  • עוצמת שמע גבוהה
  • באסים חזקים ומדויקים

ומה לא?

  • מתחממות בשימוש ממושך
  • שמע בשיחות מחוץ לבית
  • ללא סינון רעשים אקטיבי

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים