דיווח: Huawei מחפשת קונה לחטיבת מכשירי Honor

לוגו וואווי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

וואווי עומדת בשנה האחרונה מול קושי משמעותי במהלך פעילותה בשוק הסמארטפונים, כאשר סנקציות שהטיל עליה הממשל האמריקאי החל ממאי 2019 הובילו לחסימת האפשרות שלה להשתמש ברכיבי חומרה ותוכנה רבים הדרושים לה לשם שיווק מכשיריה בעולם.

כעת, כך על פי דיווח חדש המגיע מרויטרס, ב-Huawei מחפשים רוכש להונור (Honor), אחת מחטיבות הסמארטפונים של החברה, האמונה על הטלפונים הזולים יותר, המכוונים לקהל הצעיר תוך הצגת עיצובים מרשימים ורמות מחיר נמוכות יותר. על פי הדיווח, מכירתה של חטיבת הונור עשויה לשלשל לכיסה של וואווי עד 25 מיליארד יואן (כ-3.7 מיליארד דולר), מה שעשוי לעזור לחברה בזמן שזו מנסה למקד את פעילותה בתחום סמארטפוני הפרימיום המיועדים לשוק הגבוה.

חטיבת הונור אמנם יושבת מתחת למטריה של וואווי, אך מדובר בחטיבה עצמאית כמעט לחלוטין, עם מותג נפרד ומחלקת מחקר ופיתוח נפרדת, אלו יעברו לרוכש הפוטנציאלי, במידה ויימצא כזה. בין החברות ששמן נקשר למכירתה של הונור ניתן למצוא את שיאומי ו-TCL (שפיתחה בעבר טלפונים עבור מותגי בלאקברי ואלקטל), אך בראש הרשימה לרוכשות הפוטנציליות עומדת Digital China, חברת IT שהייתה בעבר חלק מ-Legend Holdings, המוכרת כיום כ-Lenovo.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

חטיבת Honor לוקחת חלק משמעותי במכירות הטלפונים של וואווי, עם כמות משלוחים העומדת על קרוב ל-15 מיליון טלפונים ברבעון השני של השנה (על פי מידע של חברת המחקר Canalys), ומהווים לנתח של כ-26% מסך משלוחי הטלפונים של החברה לרבעון זה. עם זאת, מדובר בחטיבה המציעה טלפונים במחירים נמוכים, עם שולי רווח נמוכים במיוחד, העשויים להפוך לרלוונטים פחות עבור וואווי בצל הסנקציות מצד הממשל האמריקאי.

על פי הדיווח של רויטרס, בוואווי שוקלים למכור את חטיבת הונור על מנת להתמקד במכשירי דגל ופרימיום, המאפשרים לה לגזור רווחיות גבוהה יותר. בימים אלו עובדים במרץ בוואווי על מנת לבצע את המעבר לחבילת תוכנות עצמאית שמפתחת החברה כחלופה לשירותיה של גוגל המגיעים כחלק ממערכת ההפעלה אנדרואיד, בהם חנות האפליקציות הפופולרית Google Play, זאת על מנת שתוכל החברה להמשיך ולמכור את מכשיריה ברחבי העולם ללא תלות בחברות אמריקאיות החסומות בפניה בצל הסנקציות.

השוואת מפרטים