Poco X3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Poco X3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Poco X3 – מכשיר ביניים במחיר שוק נמוך

| יום ראשון, 25 באוקטובר 2020, 13:30 | גאדג'טי מסקר, סלולר

מותג "פוקו" של שיאומי השיק לאחרונה את ה-Poco X3, מכשיר המיועד לשוק הביניים, עימו מנסה החברה לספק את הערך הגבוה ביותר שניתן תוך שמירה על מחיר נמוך כמה שניתן. הפוקו X3 עשה דרכו לישראל בספטמבר 2020, כשהוא מוצע במחיר של 1,249 ש"ח מצד היבואן הרשמי, ומציע בתמורה מפרט מרשים עם מסך 120 הרץ וסוללה גדולה.

קיבלנו לידנו את הסמארטפון החדש למותג "פוקו" בצבע השחור (זמין גם בכחול) ובדקנו האם הצליחה החברה לייצר ערך גבוה עבור המחיר הנמוך בו מוצע המכשיר – זוהי הסקירה המלאה של גאדג'טי ל-Poco X3.

עיצוב מרשים שלא כולם יאהבו

עם לוגו ענק המעטר את גבו, אין ספק באיזה מכשיר מדובר, ובפוקו השקיעו מאמצים כדי להפוך את הסמארטפון למושך ככל שניתן, עם עיצוב מצלמה חדש וצבעים בולטים, בעיקר עם הצבע הכחול (שלא קיבלנו לידנו, אך נראה ממש טוב בעינינו).

ועם זאת, ישנם גם הצדדים שקוסמים פחות במכשיר החדש, צדדים שהעיצוב הנוצץ אולי מסתיר במבט ראשון, אך אלו ברורים למדי כבר באחיזה הראשונה של המכשיר ביד. משקלו כבד למדי ומידותיו גדולות, מה שכבר כמעט הפך לנורמה בסמארטפונים בעלי מסכים גדולים, אך עדיין מדובר בנתונים טכניים שמפורשים לאי נוחות באחיזת מכשירים גדולים מסוג זה ביד לזמן ממושך.

עיצובו של מערך הצילום, אף שעשוי להיראות מרשים בתמונות, לוקה מאוד בחסר בצד הויזואלי, כשהוא בולט באופן ניכר מעל גב המכשיר ונדמה כאילו המערך עצמו אינו קשור למעגל המצוייר על גב המכשיר תחתיו.

Poco X3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Poco X3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בחלקו הקדמי נוכל למצוא חור בתצוגה המיועד למצלמת הסלפי, כאשר על גבי מסגרותיו של המכשיר ממוקמים כפתורי ויסות השמע יחד עם כפתור ההפעלה\כיבוי המשמש גם כחיישן ביומטרי לטביעות אצבע ועל גבי המסגרת התחתונה נמצא את מחבר ה-USB-C המשמש לטעינה, רמקול וחריץ בגודל 3.5 מ"מ לחיבור אוזניות.

מיקום חיישן טביעות האצבע כחלק מכפתור ההפעלה והכיבוי של המכשיר במיקום על גבי המסגרת הימנית של הפוקו X3 גם הוא דבר שנוי במחלוקת, אך עבורי מדובר בחיסרון משמעותי. באחיזה במכשיר ביד אחת ניתן למקם את האצבע בדיוק רב על גבי החיישן, אך בין אם זה גודלו הפיזי או מיקומו, נתקלתי פעמים רבות בצורך למקם מחדש את האצבע על גבי החיישן על מנת שאוכל לפתוח את המכשיר. בנוסף, מיקום זה מאפשר פתיחה רק בדרך אחת, עם אצבע אחת, כך שקשה יהיה להשתמש בחיישן ביומטרי זה לפתיחת המכשיר כשזה מונח על השולחן, למשל.

ה-Poco X3 מזכיר מעט את הניסיון הראשון של שיאומי עם סדרת המכשירים, וכפי שה-Pocophone F1 שהושק לפני כשנתיים ניסה להסתיר את חסרונותיו דרך שילוב מספר רכיבים שימשכו לנו את העין (מערכת שבבים מתקדמת, סוללה גדולה וכו'..), כך מנסה החברה למשוך אותנו עם עיצוב מרשים מאוד לעין, שמתברר כלא מרשים במיוחד בזמן השימוש השוטף.

מסך 120 הרץ עם תמיכה ב-HDR

שני נתונים בולטים בתצוגת המסך של ה-Poco X3 נוגעים לתמיכתו בקצב רענון מהיר שמגיע עד לרמת 120 הרץ וכן לתמיכתו בתקן HDR10. מדובר בנתונים שנוגעים בעיקר לגיימרים המבקשים שתוצג בפניהם התמונה הטובה ביותר בזמן משחק, כאשר מלבד זאת נתונים אלו עשויים להיות רלוונטים פחות בשימושים היומיומיים של מרבית המשתמשים.

התמיכה בקצב הרענון הגבוה מתבטאת היטב מבחינתי בירידה בעייפות העיניים לאחר זמן משחק ממושך ב-PUBG, אך לצערי – אף התמיכה המוצהרת ב-HDR10, לא ניתן היה לבחור באפשרות הפעלת המשחק בתמיכת HDR בכלל, מה שמותיר את השאלה הפתוחה – האם בכלל יש כאן תמיכה בהצגת HDR בזמן משחק, או האם זוהי רק הצהרה כללית שאין לה יישום בפועל?

מסך ה-Poco X3 גדול למדי ב-6.67 אינץ', כשמדובר בפאנל LCD המציע רזולוציית תצוגה של 1080×2400 פיקסלים (או +FHD). גודלו של המסך, יחד עם הרזולוציה הגבוהה, הופכים ליתרון משמעותי עבור מכשיר במחיר הנמוך מ-1500 ש"ח, ונתונים אלו מאפשרים ליהנות ממשחקים וכן מצפייה בסרטים על גבי המסך הענק.

Poco X3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Poco X3 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Poco X3 – ביצועים וסוללה

עם מערכת השבבים Snapdragon 732G המשולבת במכשיר שמה החברה דגש על הגיימרים גם כן, כאשר זו מציעה שיפור במהירות השעון המירבית של המעבד והמאיץ הגרפי אל מול דגם ה-730G הקודם, תוך שמירה על 6 ליבות עיבוד חסכונית מתוך סך של 8 ליבות, בעוד זוג הליבות הנותרות נועדו לתת דגש לצד הביצועים הגבוהים.

במהלך משחק ב-PUBG בהגדרות עם רזולוציית HD ופרטים ברמת הביניים (תמונה ריאליסטית כפי שקוראים לה בהגדרות המשחק), לא נתקלתי באף בעיה במהלך משחק של כחצי שעה. התצוגה הציגה תמונה מרשימה וללא תקיעות, ואיפשרה לקבוצה שלי לנצח די בקלות. ועם זאת, חוסר האפשרות להפעיל את מצב ה-HDR בהגדדרות התצוגה הפריע לי מאוד.

בזמן המשחק לא הרגשתי התחממות ניכרת בגבו של המכשיר, יתרון משמעותי עבור שימוש במכשיר בזמן משחק, וגם עבור ביצועי הסוללה, כאשר לאחר כחצי שעת משחק ירדו כ-6% בסה"כ מהסוללה (מ-94% ל-88% לאחר המשחק).

סוללת המכשיר מציעה קיבולת גבוהה של 5160mAh, מה שמתורגם ליום וחצי של עבודה בשימושים מעורבים ביום-יום, ואף מגיע לשני ימי עבודה בשימושים קלים. לכך מוסיפה החברה גם תמיכה בטעינה מהירה, עם מתאם תואם המגיע לאריזה, ומאפשר לטעון את סוללת המכשיר במלואה תוך כשעה ועשר דקות בממוצע, עם טעינה של כ-60% תוך חצי שעה.

חלק נוסף בצד הביצועים ניתן לייחס לממשק המשתמש המותאם המגיע באופן מובנה עם המכשיר. מדובר במערכת ההפעלה אנדרואיד 10 וממשק ה-MIUI 12 של שיאומי, אך על גבי זה מלבישה החברה את ממשק ה-Poco שלה, זה מגיע עם נוחות גבוהה יותר בתנועה ברחבי הממשק, גישה נוחה למרכז ההתראות ואפשרות גישה מהירה לקיצורי דרך המשמשים להפעלת WiFi, מצב טיסה ועוד, לצד תמיכה במחוות לתנועה נוחה ברחבי המכשיר.

ממשק המשתמש של Poco הוא אחד מהאהובים עלי, ואני נוהג להשתמש ב-Poco Launcher הזמין בחנות ה-Google Play גם במכשירים אחרים מעת לעת, אך במקרה של הפוקו X3 הבחנתי לעיתים באפליקציות שנתקעו, בעיקר בעליה ראשונה, או קפאו במהלך השימוש, דבר שלא עומד מול הביצועים המרשימים שסיפקה מערכת השבבים במהלך משחק או בביצוע פעולות תובעניות אחרות.

מצלמות ה-Poco X3

מערך הצילום ב-Poco X3 כולל 4 מצלמות, הראשית בהן משתמשת בחיישן ה-IMX682 של סוני ברזולוציית 64 מגה-פיקסל, עם פיקסלים בגודל 1.6 מיקרון במבנה של 4 פיקסלים ב-1 שיעניק תמונה סופית בגודל 16 מגה-פיקסל, ומפתח צמצם f/1.89. לצידה נמצא מצלמת 13 מגה-פיקסל לצילום תמונות בזווית רחבה של 119 מעלות במפתח צמצם f/2.2, מצלמת מאקרו של 2 מגה-פיקסל לצילום תמונות תקריב ממרחק של עד 4 ס"מ במפתח צמצם f/2.4 וחיישן עומק של 2 מגה-פיקסל למדידת עומק לשם יצירת אפקט הבוקה (Bokeh) בתמונות פורטרט, עם מפתח צמצם f/2.4.

המצלמות במכשיר הן אחת ההפתעות הטובות בו, במיוחד כאשר נזכרים בעובדה שמדובר במכשיר הנע סביב מחיר של כ-1,000 שקלים. התמונות המגיעות מהמצלמה הראשית באור יום מרשימות מאוד, עם כמות נאה של תאורה שנכנסת לתמונה, הדגשת פרטים בעזרת מנגנון ה-HDR ותוספת של תאורה וצבע בשימוש במצב ה-AI, שיוסיף אלמנטים נוספים לעיבוד התמונה אם תבחרו בכך. גם כאן, כפי שהזכרתי בסקירות קודמות, ישנה תוספת מוגזמת של צבע לתמונות בשימוש ב-AI, אך זוהי העדפה אישית בסופו של דבר – מטה תוכלו לראות השוואה בין שני המצבים.

הצילום בתאורה נמוכה אינו מרשים במיוחד ודווקא כאן תורם מצב ה-AI להוספת תאורה נוספת במקומות החשוכים, אם כי לא מדובר במספיק תאורה על מנת להוציא פרטים שלא יכולנו לראות בצילום רגיל החוצה, ויותר בהדגשת התאורה והצבעים בחלקים שהיו מוארים גם קודם לכן.

בצילום באמצעות זום נוכל לראות פרטים נוספים בתמונה המוצגים היטב, עם רמה מעט נמוכה יותר של חדות, אך תאורה ופרטים מספקים. בצילום בזווית רחבה מתקבלות תוצאות מרשימות בצילום באור יום, אם כי ניתן להבחין ברמת תאורה נמוכה יותר אל מול זו המתקבלת מהמצלמה הראשית וצילומי מאקרו נראים נהדר, עם תאורה מספקת ושמירה על הגוונים האמיתיים של מה שצילמנו.

דרך חור קטן בראש התצוגה תציץ גם מצלמת הסלפי בעלת חיישן ה-20 מגה-פיקסל אותה שילבה החברה במכשיר, זו תצלם תמונות דרך מפתח צמצם של f/2.2. התוצאות של תמונות הסלפי נראות טוב מאוד, עם מעט מריחות במצב ברירת המחדל של שיפור הפנים, את זה ניתן לבטל. שימוש במצב הבוקה לטשטוש הרקע עובד טוב גם כן, אך עם סטיות קלות בטשטוש בקצוות הדמות המצולמת. תמונות בלילה נראות חשוכות מאוד ללא שימוש בפלאש, כשהן מרוחות למדי בחלקים רבים וכאן גם מצב הלילה היעודי לא עוזר.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Poco X3?

ה-Poco X3 מגיע תחת מיתוג של מכשיר המיועד לשוק הביניים, אך עם מחיר שתואם כבר לרמת השוק הנמוך. כדי להגיע להישג זה הייתה שיאומי צריכה לשמור על איזון בין הצגת חומרה ויכולות של מכשיר שוק ביניים, אך גם לוותר על כמה דברים על מנת שתוכל להגיע לרמת המחיר הנמוכה, שתאפשר לה להתחרות מצד אחד במכשירים יקרים בהרבה עם יכולות דומות ומן הצד השני להציג יכולות עדיפות על פני מכשירים באותה רמת מחירים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לפוקו X3 ישנם יתרונות רבים ככל שמדובר במכשיר הנמכר ברמת מחיר הנמוכה מ-1500 ש"ח – הוא מציג ביצועים מרשימים במשחקים, חיי סוללה ארוכים עם טעינה מהירה, מצלמות שמספקות תמונות טובות ומראה כללי נאה. מן הצד השני ישנם גם כמה ויתורים, עם מעט שיהוקים בצד פתיחת אפליקציות ותקיעות המתרחשות מפעם לפעם, צילום לילה שלא מספק את הסחורה וחיישן טביעות אצבע שלא יהיה נוח לשימוש עבור כל אחד שינסה.

במבחן התוצאה ה-Poco X3 מצליח לעמוד במשימה להתאים את התמורה למחיר, כשכמות הויתורים קטנה מאוד בהשוואה לרמה הגבוהה של המכשיר באיזורים כה רבים.

מחיר: החל מ-1,125 ש"ח (יבואן רשמי, המילטון)

האריזה ותכולתה
8
עיצוב ואיכות בניה
7
חומרה וביצועים
8
מסך ותצוגה
9
מערכת הפעלה
8
מולטימדיה
7
סוללה
10
מצלמה
9
סיכום
9
מכשיר ביניים במחיר שוק נמוך
מה אהבנו
חיי סוללה וטעינה מהירה
מסך
מחיר
צילום באור יום
ביצועים במשחקים
מה לא
מיקום חיישן טביעות אצבע
ביצועי מערכת הפעלה
גדול וכבד
מחירים
יבואן רשמי: החל מ-1125 שקלים
שוק פתוח: החל מ-950 שקלים

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות