נוקיה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

נוקיה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מסמך פנימי מתוך HMD Global חושף את התכנון לעתיד העבודה עם נוקיה

| יום רביעי, 28 באוקטובר 2020, 09:45 | סלולר

כארבע שנים חלפו מאז HMD Global קיבלה את הרישיון להשתמש בשם המותג נוקיה (Nokia), ומאז אנחנו רואים את מכשירי המותג נמכרים ברחבי העולם וגם בישראל. כעת, מסמך פנימי חדש אשר הודלף על ידי האתר Nokiamob חושף בפנינו את תוכניותיה של HMD למותג הנוסטלגי ומגלה כי סביר להניח שממשיך דרכו של ה-Nokia 9 PureView ייקרא נוקיה 10.

בתוך המסמך נוקיה מזכירה את מכשיר הנוקיה 10 פעם אחת בלבד, ובהקשרו הובהר כי אין להגיב על שום הדלפה בנושא המכשיר, מה שגורם לנו להאמין שכנראה ונוקיה אכן תקרא למכשיר הדגל הבא מתוצרתה נוקיה 10, ולא נוקיה 9.3 כפי שהדלפות קודמות טענו. מעבר למכשיר הנ"ל, החברה שמה לעצמה כמטרה להיות בין 3 יצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם תוך 3 עד 5 שנים.

משימה זו לא תהיה פשוטה עבור HMD Global, כאשר על פי נתוני חברת המחקר Counterpoint שפורסמו מוקדם יותר השנה, מכרה החברה פחות מ-2 מיליון מכשירים ברבעון הראשון של 2020. מבט לאחור מעיד כי בין השנים 2018-2020, לא הצליחה לעבור את רף 5 מיליון משלוחי הסמארטפונים מידי רבעון. על מנת שתוכל להתברג בין 3 המיקומים הראשונים בטבלת יצרניות הסמארטפונים הגדולות בעולם, יהיה עליה לשלוח בין 30-40 מיליון מכשירים מידי רבעון, ולפי נתונים אלה – HMD עדיין רחוקה מאוד מהיעד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

על מנת לעשות זאת, נוקיה מתכננת לעבוד קרוב במיוחד עם גוגל על מנת להפוך לשותפתה המועדפת, כשהיא כותבת במסמך כי "גוגל מספקת 95 אחוזים מהחדשנות שלנו". בנוסף, החברה מעוניינת ליצור את החבילה המשתלמת ביותר ולהבין לעומק את כל הצעותיה של גוגל, כך שהיא תוכל למתג את מכשיריה כ-"פיקסלים (Pixel) בכל תג מחיר", מה שיאפשר לה לקשר תודעתית בין מכשיריה של גוגל לנוקיה.

לצד הפרטים הללו, במסמך של HMD Global מפורט כי נוקיה רשאית לעצור כל פיתוח של מוצר במידה ואינו עומד בהנחיותיה ובדרישותיה. עוד במסמך נוכל לראות כי נכתב לא להשוות בין מכשירי נוקיה למכשירים אחרים בשוק, כשאת המותג החברה מתכוונת למקד אל הודו, סין, רוסיה, אינדונזיה, גרמניה, דרום-אפריקה, מקסיקו וארצות הברית.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות