שלט שיאומי בחנות בסין

צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי

שיאומי תופסת את המקום השלישי במשלוחי טלפונים, וואווי ואפל בירידה

הרבעון השלישי הסתיים ולאחר שיצרניות הטלפונים פרסמו את דוחותיהן הכספיים, מגיע תורן של חברות המחקר להציג את הערכות משלוחי הטלפונים לרבעון, בהן אנו מוצאים שינויים בפסגה, כשחברת שיאומי עוקפת את אפל במשלוחי טלפונים ומתברגת במיקום השלישי ברשימות השונות.

השדרוג של שיאומי מגיע על רקע דחיית ההשקה של דגמי סדרת האייפון 12 של אפל, זו הביאה לירידה צפויה במשלוחי המכשירים שלה ברבעון השלישי, כאשר תיקון לכך ככל הנראה יוצג ברבעון הרביעי. עיקר העליה של שיאומי במשלוחי הטלפונים מגיעה ממולדתה סין, התוספת את הנתח הגדול ביותר של החברה במשלוחי הטלפונים, כאשר גם חידוש הפקת הטלפונים בהודו הוסיף לעליה.

על פי חברות המחקר IDC, Canalys ו-Counterpoint, אפל הציגה ירידה הנעה בין 1% ועד 10% במשלוחי הטלפונים אל מול הרבעון המקביל ב-2019, טווח שמעיד יותר מכל על אמינות הנתונים של חברות המחקר, את אלו נמשיך לקחת כיחס בין החברות המעיד על מגמות בלבד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שלוש חברות המחקר מסכימות ביניהן בכל הנוגע לעליה המרשימה של שיאומי, זו רושמת לפיהן עליה שנתית של מעל 40% במשלוחי המכשירים עם כ-45-47 מיליון יחידות שנשלחו במהלך הרבעון השלישי. נתון זה לא מספיק עבורה כדי לעקוף את וואווי במקום השני ברשימות. היצרנית הסינית שסובלת עוד מאז מאי 2019 מסנקציות כנגדה מצד הממשל האמריקני, מסרבת לרדת מן המיקום השני ברשימה, אך חברת המחקר כולן מציגות ירידה משמעותית במשלוחי הטלפונים שלה משנה לשנה, זו מגיעה מעבר ל-20%.

על המקום הראשון שומרת סמסונג עם כמות משלוחים של כ-80 מיליון מכשירים ברבעון, עם צמיחה קלה של כ-2% משנה לשנה.

על פי חברת המחקר Counterpoint, הצליחה חברת רילמי (Realme) הצעירה להתברג במקום השביעי ברשימה, אחרי OPPO ו-VIVO הנמצאות עימה מתחת למטריה של תאגיד BBK, עם 14.8 מיליון טלפונים שנשלחו במהלך הרבעון השלישי. הנתון משקף לחברה צמיחה שנתית של 45% ועליה ב-132% אל מול הרבעון השני של 2020, כאשר היא תופסת נתח שוק של כ-4%.

חברת LG גם היא נמצאת ברשימה של Counterpoint, עם 6.5 מיליון טלפונים שנשלחו במהלך הרבעון, נתון המשקף לה ירידה שנתית של 11%, זו נוגדת את נתוני ההכנסות של חטיבת המובייל של LG אלקטרוניקס, ששמרה על רמת הכנסות הדומה לזו שהציגה שנה קודם לכן, ברבעון השלישי של 2019. קראו על דוחות LG כאן.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות