הטעינה האלחוטית עם MagSafe תהיה איטית יותר באייפון 12 מיני

Apple MagSafe Wireless Charger (תמונה: אפל) Apple MagSafe Wireless Charger (תמונה: אפל)

עם הכרזתה של אפל על סדרת האייפונים החדשה, החברה חשפה כי היא תעשה את הצעד המשמעותי ביותר שלה עד כה בשוק האביזרים, כשכל האייפונים שהציגה מגיעים עם עיגול מגנטי בתוכם המאפשר חיבור מהיר לכל האביזרים התומכים בטכנולוגיה החדשה, אשר זכתה לשם MagSafe. האביזר המרכזי אותו חשפה הוא המטען האלחוטי שהציגה, וזה מגיע עם עיגול מגנטי משלו ותומך בטעינה מהירה.

המטען האלחוטי אותו הציגה תומך בטעינה מהירה של כל האייפונים עד להספק של 15 וואט, אך עם העלאת עמוד המוצר המפורט, אפל מגלה לנו כי מכשיר האייפון 12 מיני יוכל לקבל רק עד 12 וואט, בשעה ששאר האייפונים יכולים ליהנות מהספק מעט גבוה יותר של 15 וואט. אפל אינה מסבירה מדוע ההחלטה נלקחה, אך זו היא ההחלטה וזו עתידה להתבטא בכך שטעינת האייפון 12 מיני עם מטען ה-MagSafe האלחוטי תהיה איטית יותר.

את המטען עצמו אפל מחייבת לחבר לראש בעל יציאת USB-C, זאת עקב העובדה שראש מטען בעל יציאת USB-A לא יעבוד. בנוסף, על מנת להעביר לאייפון הספק מירבי של 15 וואט, נצטרך להשתמש בראש המסוגל לספק 9 וולט על 2.22 אמפר (9V/2.22A) או 9 וולט עד 2.56 אמפר (9V/2.56A) ומעלה. על מנת ליהנות מההספק המירבי לאייפון 12 מיני, נצטרך להשתמש בראש מטען המספק 9 וולט על 2.03 אמפר (9V/2.03A).

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לאלו מאיתנו המחזיקים כבר עכשיו את ראש הטעינה המהירה של החברה עד היום המספק 18 וואט, ישנן חדשות מעט רעות. אפל מדווחת כי כל ראש מטען עם יציאת USB-C התומך בהעברת זרם של 5 וולט על 2.4 אמפר (5V/2.4A) יעבוד, אך יספק טעינה איטית יותר. ובעוד שמטען ה-18 וואט מסוגל לספק 9 וולט על 2 אמפר (9V/2A) או 5 וולט על 3 אמפר (5V/3A), אין הדבר מספיק על פי תקניה של אפל לטעינה בהספק של 15 וואט באמצעות מטען ה-MagSafe.

עקב כך, סביר להניח שאם נשתמש במטען הקיים לטעינה של אחד מהאייפונים החדשים נוכל ליהנות מטעינה בהספק של 13-14 וואט, אך לא 15 וואט. לצד הפרטים הללו, חשוב לדעת כי רוב החנויות כבר החלו לקבל את מטעני ה-20 וואט של אפל, אשר מגיעים בקופסה זהה כמעט לחלוטין (מלבד הברקודים והפירוט הטכני), כשההבדל הניכר הבודד מסתכם בשינוי הכיתוב מ-18 ל-20 וואט בחזית.

עם כל הפרטים אותם מספקת לנו אפל, החברה צירפה גם מספר הנחיות לשימוש במטען החדש:

  • בעת טעינה של מכשיר שאינו תומך MagSafe אך כן תומך בתקן Qi, מטען ה-MagSafe יהיה בדרך כלל איטי יותר ממטען Qi רגיל.
  • אין להניח כרטיסי אשראי, תגי אבטחה, פספורטים וכו’ בין האייפון למטען ה-MagSafe. הדבר עלול לגרום נזק לפס המגנטי או לשבב ה-RFID של הכרטיסים.
  • במידה ויש ברשותכם מגן המחזיק אחד מהמוצרים המוזכרים לעיל (כמו מגן ארנק), יש להסירו לפני השימוש במטען האלחוטי.
  • אם תנסו להטעין את האייפון גם באמצעות כבל Lightning וגם באמצעות מטען ה-MagSafe בו-זמנית, האייפון ייטען דרך מחבר ה-Lightning בלבד.
  • במקרה בו האייפון מגיע לטמפרטורה גבוהה בזמן טעינה, התוכנה תגביל את מהירות הטעינה מעל 80 אחוזים.
  • במידה ואתם משתמשים בכיסוי עור עם מטען ה-MagSafe, ייתכן כי יישארו סימנים מעגליים מהמטען על המגן, ובמידה ואינכם מעוניינים בכך, מומלץ להסיר את הכיסוי לפני השימוש.

השוואת מפרטים