סוני נכנסת לשוק הרחפנים עם פרויקט Airpeak

פרויקט Airpeak (מקור Sony)

סוני (Sony) הכריזה היום (ב’ 9.11) על השקת פרויקט Airpeak, עימו תרחיב את נוכחותה בשוק הרחפנים העולמי. פרויקט הרחפנים החדש של החברה צפוי להגיע לשוק במהלך 2021 ולהציע פתרונות חדשניים לתעשיה וליוצרי תוכן עם דגש על איכות הצילום, אמינות ובטיחות של הרחפנים.

בעוד שסוני לא פרסמה פרטים רבים על פרויקט הרחפנים החדש שלה, מלבד הדגש על שימוש בטכנולוגיות AI, טכנולוגיות חישה וטכנולוגיות 3R (ר”ת “מציאות, זמן-אמת ושליטה מרחוק”) בתחום הרחפנים, ניתן להניח כי היא מכוונת להתחרות באופן ישיר בחברת הרחפנים הסינית DJI, שנהנית משליטה ביותר מ-70% משוק הרחפנים העולמי.

למרות שמדובר בשוק תחרותי במיוחד עם שליטה מעשית של DJI, לסוני יש צמד יתרונות גדולים על החברה הסינית. העובדה כי מדובר בתאגיד יפני ולא סיני בתקופה בה יש “בעיות והגבלות” על מוצרים סיניים במיוחד בעולם המערבי, ובנוסף טכנולוגיות הצילום המתקדמות של החברה מעסקי הצילום שלה, כאשר לא מעט משתמשים מקצועיים משתמשים כיום במצלמות של החברה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

פרויקט Airpeak החדש של סוני צפוי להגיע לשוק במהלך אביב 2021.

למרות שההכרזה לא מסרה פרטים ספצפיים על רחפנים עתידיים של סוני, נותר לראות האם החברה תצליח להיכנס לתוך שוק הרחפנים או תיכשל בכך, בדומה ל-GoPro שניסתה להיכנס לשוק עם רחפן ה-Karma ב-2016.

השוואת מפרטים