הדלפה: זה הוא המפרט המלא של כל סדרת ה-Galaxy S21

Samsung Galaxy S30 Ultra (הדלפה: OnLeaks@)

בעוד כחודשיים בלבד סמסונג צפויה להציג לעולם את סדרת ה-Galaxy S21 (או ה-Galaxy S30), ועד שזה יקרה, המדליף המוכר Max Weinbach מגלה לנו את כל הפרטים אודות הסדרה החדשה כבר עכשיו. על פי דבריו, הסדרה תכלול 3 דגמים אשר יענו לשמות Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ו-Galaxy S21 Ultra, כשדגם האולטרה יגיע עם מערך צילום משופר, סוללה גדולה ומסך משודרג.

Galaxy S21

בחזיתו של ה-Galaxy S21 הסטנדרטי נמצא מסך בגודל 6.2 אינץ’, עם שימוש בטכנולוגיית LTPS, ברזולוציית +Full HD ובקצב רענון של 120 הרץ. כצפוי, המסך עתיד להיפרס מקצה לקצה, אך לא ישתמש בטכנולוגיית ה-LTPO אשר תישמר לדגם האולטרה בלבד ומאפשרת למכשיר לעבור בין קצב רענון של 1 הרץ עד 120 הרץ במטרה לחסוך בצריכת החשמל.

מתחת למכסה המנוע נבחין במערכת השבבים Snapdragon 875, או בגרסת ה-Exynos שתציע את מערכת השבבים Exynos 2100 – השתיים טרם נחשפו באופן רשמי על ידי סמסונג וקוואלקום, בהתאמה. על פי הדיווח, מקורות המידע מספרים שמערכת ה-Exynos 2100 תציע ביצועים זהים או טובים יותר מה-Snapdragon 875, כך שלפחות ברגע זה, אין סיבה לדאגה אודות שילוב מערכת השבבים תוצרת הבית של סמסונג. עם זאת, יש להמתין להשוואות בשטח ולא לבנות אמון כבר בשלב זה על ביצועיה של המערכת.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Galaxy S30/S21 (הדלפה: OnLeaks@)
Galaxy S30/S21 (הדלפה: [email protected])

יחד עם זו, נמצא מאחורי הקלעים את מערכת ההפעלה אנדרואיד 11, אשר תלבש את ממשק המשתמש One UI 3.1 של סמסונג ותשתמש בסוללה בקיבולת 4000 מיליאמפר/שעה. גזרת הצילום של המכשיר תהיה זהה לגזרת הצילום בדגם ה-Galaxy S20, כך שגם בדגם הבא נמשיך לפגוש מצלמה ראשית ברזולוציית 12 מגה פיקסל, מצלמה רחבה ברזולוציה זהה ומצלמת זום ברזולוציה של 64 מגה פיקסל.

לבסוף, סמסונג צפויה להציע את המכשיר בצבעים סגול (Phantom Violet), ורוד (Phantom Pink), אפור (Phantom Gray) ולבן (Phantom White). ה-Galaxy S21 יציע תמיכה בקישורית Wi-Fi 6, בגלישה על גבי רשת הדור החמישי (5G) ויתמוך בבלוטות’ בגרסה 5.1.

Galaxy S21 Plus

כיאה למנהג החברה בשנים האחרונות, סמסונג תכריז גם על גרסת פלוס לגרסה הסטנדרטית, כשזו תגיע רק עם שינויים בגודל המסך ובסוללה, בעוד ששאר המכשיר יוותר זהה לחלוטין. עקב כך, דגם הפלוס יגיע עם מסך בגודל 6.7 אינץ’, עם טכנולוגיית ה-LTPS, ברזולוציית +Full HD ובקצב רענון של 120 הרץ. קיבולת הסוללה תעמוד על 4800 מיליאמפר/שעה, בעוד ששאר המפרט הטכני יהיה זהה לחלוטין החל ממערך הצילום, דרך גזרת הביצועים ועד לתמיכה בקישוריות.

עם זאת, את ה-Galaxy S21 Plus סמסונג תציע בצבעים כסוף (Phantom Silver), שחור (Phantom Black) וסגול (Phantom Violet).

Galaxy S21 Ultra

לעומת אחיו הקטנים, דגם האולטרה יזכה גם השנה לשדרוג המשמעותי ביותר, כך שזה מגיע עם מסך בגודל 6.8 אינץ’, עם שימוש בטכנולוגיית LTPO, ברזולוציית +WQHD ובקצב רענון אדפטיבי הנע בין 1 ל-120 הרץ. מעבר לכך, המסך צפוי לקבל שדרוג גם בחלקת הבהירות והניגודיות, כשזה יציע בהירות מקסימלית של 1600 ניטים (Nits) לעומת 1400 בדגם הקודם, יחד עם ניגודיות של 3 מיליון ל-1 לעומת 2 מיליון ל-1.

הגזרה שכן תיוותר זהה לאחיו הקטנים תהיה גזרת הביצועים, וזו תמשיך לפעול על גבי מערכת השבבים Snapdragon 875 או ה-Exynos 2100, כשמערכת ההפעלה אנדרואיד 11 וממשק המשתמש One UI 3.1 יככבו בחזית. יחד עם אלו, נמצא גם סוללה בקיבולת 5000 מיליאמפר/שעה מאחורי הקלעים, וזו תיטען במהירות מינימלית של 25 וואט בדומה לשאר הדגמים, כשמהירות הטעינה המירבית אינה ידועה בשלב זה.

מערך הצילום של דגם האולטרה יביא השנה שדרוג משמעותי לעומת קודמו, כשהחיישן הראשי במערך יוחלף בחיישן חדש ומשופר אך ימשיך להגיע ברזולוציית 108 מגה פיקסל. יחד איתו, סמסונג מחליפה את חיישן הזום בזוג חיישני זום יעודיים ברזולוציית 10 מגה פיקסל, כך שבמקום להתבסס על חיישן המציע זום אופטי קבוע פי 5, סמסונג תציע חיישן לביצוע זום אופטי פי 3 ופי 10, זאת בדומה ל-Huawei Mate 40 Pro Plus.

Samsung Galaxy S30 Ultra (הדלפה: OnLeaks@)
Samsung Galaxy S30 Ultra (הדלפה: [email protected])

חיישן הצילום בזווית רחבה יוותר זהה וימשיך להגיע ברזולוציית 12 מגה פיקסל, בעוד שחיישני הזום יציעו תמיכה בפוקוס אוטומטי בטכנולוגיית ה-Dual Pixel AF ויציעו פיקסלים גדולים יותר ב-130 אחוזים. חלקת ההסרטה בכל המכשירים תאפשר גישה להסרטה ברזולוציה של 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה מכל המצלמות, בשעה שהחיישן הראשי יוכל להסריט ברזולוציה מירבית של 8K בקצב של 30 פריימים לשנייה לעומת 24 בדור הקודם.

פיצ’ר נוסף המצטרף לחגיגה יגיע בצורת האפשרות לצילום סרטונים גם ממערך הצילום האחורי וגם ממצלמת הסלפי בו-זמנית, כך שאלו יוכלו להיות מוצגים האחד לצד השני, האחד מעל השני או בשני קבצים נפרדים. עם זאת, נמצא גם שיפור למצב הצילום הייעודי לירח, כך שזה יתבסס על ייצוב תוכנתי על מנת לוודא כי הירח נמצא בפריים בזמן הצילום.

את ה-Galaxy S21 Ultra סמסונג תציע בצבעים שחור (Phantom Black) וכסוף (Phantom Silver), כשזה יתמוך בגלישה ברשת הדור החמישי (5G), ב-Wi-Fi 6E המציע מהירויות של עד פי 2 לעומת Wi-Fi 6 ותמיכה בבלוטות’ 5.1.

זמינות ומחירים

את סדרת ה-Galaxy S21 סמסונג צפויה להציג בחודש ינואר הקרוב, כשמחירי המכשירים המוזכרים עתידים להיות נמוכים יותר מבעבר עקב התאמת המצב למשבר הפוקד את העולם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים