דיווח: דגמי iPhone 6S לא יתמכו ב-iOS 15

iPhone 6S (צילום: גאדג'טי) iPhone 6S (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

עדכון (7.6.2021) – המקור לדיווח, אתר the verifier, שגה – באפל אישרו כי עדכון iOS 15 יגיע למכשירי iPhone 6S.

כמעט שנה שלמה עומדת בינינו ובין מערכת ההפעלה הבאה של אפל למכשירי האייפון, אך מתוך דיווח חדש ומוקדם למדי עולה כי iOS 15 לא תתמוך במכשירי סדרת ה-iPhone 6S של אפל שהושקו ב-2015, כאשר הדגם הבסיסי והוותיק ביותר שיתמוך בגרסה זו יהיה ה-iPhone 7 שהושק ב-2016.

בדיווחו באתר the verifier מציין הבלוגר אבי דוד כי אפל תוציא את דגמי האייפון 6S והאייפון 6S פלוס ממעגל העדכונים למערכת ההפעלה iOS בשנה הבאה, אך שני הדגמים ימשיכו לקבל עדכוני אבטחה שוטפים. דגם נוסף אשר מוזכר בדיווח הוא האייפון SE מהדור הראשון, זה הושק בחציון הראשון של 2016 ולא צפוי לקבל את העדכון הגדול הבא של מערכת ההפעלה בגרסת iOS 15.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם כל עדכון גדול למערכת ההפעלה iOS, נוהגת אפל להותיר מאחור מספר גרסאות ותיקות יותר של מכשירי האייפון, אולם השנה, עם הצגת עדכון iOS 14, בחרה החברה שלא לוותר על דגמי ה-iPhone 6S וה-iPhone SE, כך שמערכת ההפעלה שזכתה למקצה גדול של שיפורים בצד העיצוב הגיעה גם אל מי שהחזיקו מכשירים בני 4 ו-5 שנים, ואיפשרה להם לחוות את השינויים הגדולים שביצעה בה החברה.

את iOS 15 צפויה אפל להשיק רק לקראת סוף 2021, אך זו תוצג עוד קודם לכן באירוע המפתחים WWDC של החברה שנערך מידי שנה סביב חודש יוני. במידה ואכן תשאיר את דגמי ה-iPhone 6S ואת מכשיר ה-iPhone SE מהדור הראשון מאחור בגל העדכונים הבא, ייתכן כי אחת הסיבות לכך היא הבנייה מחדש של מערך הטלפונים שלה, דרך זה היא מציעה בחירה בין דרגות מחירים מגוונות מתמיד, מה שעשוי להעיד על רצונה לעודד את משתמשי האייפונים הוותיקים לבצע שדרוג.

עם ההכרזה על סדרת ה-iPhone 12 הציגה אפל אסטרטגיית מכירות חדשה, הכוללת מכשירי אייפון בטווח מחירים רחב למדי, זה מתחיל ב-iPhone SE 2020 המוצע במחיר של החל מ-400 דולר (בארה”ב), כאשר הדגם היקר ביותר הוא ה-iPhone 12 Pro Max המגיע למחיר פתיחה של 1100 דולר, כשביניהם ניתן למצוא את דגמי האייפון 11, האייפון XR, האייפון 12 מיני, האייפון 12 והאייפון 12 פרו.

השוואת מפרטים