הכירו את Spotlight: המתחרה של Snapchat ל-TikTok

Snapchat Spotlight (תמונה: techcrunch)

הפלטפורמה החברתית המוכרת לכולנו בשם טיקטוק (TikTok) נכנסה לחיינו בסערה לפני מספר שנים תחת השם Music.ly ומאז מצאה את דרכה ללב הנוער, הילדים ואפילו אל הקהל הבוגר. הבסיס פשוט מאוד, האפליקציה מציגה סרטונים קצרים באורך מירבי של 60 שניות אשר לאט לאט הופכים ליותר ויותר מותאמים אישית לתחביבי הצפייה של המשתמש.

בדומה אליה, גם Snapchat מעוניינת כעת בחלק מהעוגה ומציגה את האלטרנטיבה שלה לטיקטוק בשם Spotlight. ספוטלייט תעבוד באופן דומה לטיקטוק, אך עם מספר קטן של שינויים. הראשון והמרכזי ביניהם מתבטא בכך שהצופים לא יכולים להגיב על סרטונים באופן ציבורי, מה שחוסך לסנאפצ’ט את עבודת המעקב אחר תגובות והסרתן במידה והן פוגעניות.

עוד בנושא הזה, לספוטלייט יוכלו להגיע סרטונים באורך מירבי של 60 שניות ועם סאונד, כאשר אלו יצטרכו לעמוד בתנאי השימוש של האפליקציה ובקווי ההתנהגות הכלליים אשר מוודאים כי לא יפורסם בגזרה תוכן הכולל חדשות שקריות, תוכן מטעה, תוכן הכולל בריונות, אלימות, קללות וכו’. בנוסף, אל ספוטלייט יגיעו סרטונים גם מיוצרי תוכן המגדירים את החשבון שלהם כפרטי, זאת לעומת טיקטוק שם, בה בקטגוריית ה-For you רק סרטונים מיוצרי תוכן שהגדירו את החשבון שלהם כציבורי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם זאת, במידה וסרטון שפורסם מחשבון פרטי יגיע לספוטלייט, האחרון יוצג ללא שם המשתמש שפרסם אותו וללא דרך ליצירת קשר עימו. על מנת לגרום ליותר יוצרים להשתמש בפלטפורמה, סנאפצ’ט מחלקת כל יום סכום של כמיליון דולר למגוון יוצרי תוכן שיגיעו לקטגוריית הספוטלייט וייבחרו כמועדפים, אך על מנת להשתתף בתחרות תצטרכו להיות בני 16 ומעלה ולגור במדינה בה הפיצ’ר כבר זמין.

את קטגוריית ה-Spotlight מפיצה סנאפצ’אט כבר עכשיו בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה, ניו-זילנד, בריטניה, אירלנד, נורווגיה, שוודיה, דנמרק, גרמניה וצרפת, כאשר מדינות נוספות עתידות להצטרף בקרוב.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים