ספוטיפיי: אלו השירים הכי מושמעים בישראל ובעולם ב-2020

לוגו ספוטיפיי (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חודש דצמבר כבר כאן ושנת 2020 עומדת להסתיים. הייתה זו שנה בה מצאנו עצמנו נשארים יותר בבית, צופים בשירותי הסטרימינג בטלוויזיה ומאזינים יותר למוסיקה. כמידי שנה, גם לקראת סוף 2020 מציגה ספוטיפיי, לה 320 מיליון משתמשים ברחבי העולם, מהם 144 מיליון משתמשים משלמים, את רשימת השירים, האמנים והאלבומים המושמעים ביותר בישראל ובעולם בשנה זו.

השירים, האמנים והאלבומים הפופולריים בישראל ב-2020

האמנים הישראליים תפסו תאוצה בשנת 2020 ובספוטיפיי מציינים כי המאזינים למוסיקה בארץ עשו זאת הרבה יותר בשנה זו, אם כי היא לא מספקת לנו מספר השמעות להשוואה בין השנים. ועם זאת, השנה מתמקמים שירים של אמנים בינלאומיים במקומות הראשונים במספר ההאזנות בישראל, ומשאירים מקום לאמנים המקומיים רק במקומות ה-3, ה-4 וה-5.

חמשת השירים המושמעים ביותר בישראל בשנת 2020 הם:

 1. “Blinding Lights” של The Weekend
 2. “Dance Monkey” של Tones and I
 3. “אלוף העולם” של חנן בן ארי
 4. “מסע” של אליעד
 5. “נחכה לך” של ישי ריבו ונתן גושן

כשמדובר באמנים פופולרים, אין ספק שהאמנים המקומיים שולטים ברשימה, כשעומר אדם נשאר בראש הרשימה זו שנה נוספת. אייל גולן מצליח לטפס למקום השני ברשימה, לאחר שתפס את המקום השלישי בשנה שעברה, והוא מחליף את עדן חסון שיורד למקום השלישי. במקומות הרביעי והחמישי אין הפתעות גדולות, אך ישי ריבו מצליח להתברג השנה מעל עידן רייכל.

 1. עומר אדם
 2. אייל גולן
 3. עדן חסון
 4. ישי ריבו
 5. עידן רייכל

ספוטיפיי החליטה השנה לבנות רשימה נפרדת לאמניות, כך שלא נוכל לאמוד את כוחן אל מול כלל האמנים המושמעים בישראל. הדבר ככל הנראה נובע מחוסר הייצוג הנשי ברשימה בשנת 2019, אז ראינו רק את עדן בן זקן מייצגת את הכח הנשי בארץ, כשהיא התברגה במקום השישי ברשימה (מתוך 10 שהוצגו בה על ידי ספוטיפיי).

 1. בילי אייליש
 2. נועה קירל
 3. אריאנה גרנדה
 4. עדן בן זקן
 5. Dua Lipa

חמשת האלבומים המושמעים ביותר בישראל ב-2020:

 1. “עומר” של עומר אדם
 2. “שמישהו יעצור אותי” של עדן חסון
 3. “באתי לחלום” של נתן גושן
 4. “After Hours” של The Weekend
 5. When We All Fall Asleep Where Do We Go של בילי אייליש

בספוטיפיי מציינים גם כמה אמנים מקומיים נוספים שהצליחו לזנק במספר ההשמעות בתקופה האחרונה, בהם אביתר בנאי, ששירו הוותיק “עד מחר” מ-2009 הגיע למקום ה-43 ברשימת השירים המושמעים ביותר, ושלמה ארצי, ששירו “תתארו לכם” משנת 2007 הגיע למקום ה-72 ברשימה. בסה”כ מציינת ספוטיפיי כי ישראלים האזינו יותר למוסיקה ישראלית השנה וכי 35 שירים נכנסו לרשימת 50 השירים המושמעים ביותר, מול 29 ב-2019 ו-12 בלבד ב-2018.

ספוטיפיי מציינת גם מספר פריצות של אמנים חדשים, בהם אלה-לי להב, שהגיעה למקום ה-38 ברשימת השירים המושמעים ביותר השנה עם “זוט עני”, יסמין מועלם ושקל שתפסה את המקום ה-34 עם השיר “מסיבה”, רביב כנר עם “רסיסים” במקום ה-42 ועקיבא עם “אל תעזבי ידיים שהגיע למקום ה-52 ברשימה.

השירים, האמנים והאלבומים הפופולריים בעולם ב-2020

חמשת האמנים הכי מושמעים בעולם ב-2020:

 1. Bad Bunny
 2. Drake
 3. J Balvin
 4. Juice WRLD
 5. The Weeknd

חמשת האמניות הכי מושמעות בעולם ב-2020:

 1. Billie Eilish
 2. Taylor Swift
 3. Ariana Grande
 4. Dua Lipa
 5. Halsey

חמשת האלבומים המושמעים ביותר בעולם ב-2020:

 1. YHLQMDLG​, Bad Bunny
 2. After Hours​, The Weeknd
 3. Hollywood’sBleeding,​PostMalone
 4. Fine Line​, Harry Styles
 5. Future Nostalgia​, Dua Lipa

חמשת השירים המושמעים ביותר בעולם ב-2020:

 1. Blinding Lights​ by The Weeknd
 2. Dance Monkey​ by Tones and I
 3. The Box​ by Roddy Ricch
 4. Roses – Imanbek Remix​ by Imanbek and SAINt JHN
 5. Don’t Start Now​ by Dua Lipa

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים