וואווי חושפת טכנולוגיה לשיפור איכות סרטונים ברזולוציה נמוכה

Mate 40 Pro (תמונה: Huawei) Mate 40 Pro (תמונה: Huawei)

לאחר שהציגה את סדרת ה-Huawei Mate 40, וואווי חושפת את הטכנולוגיה החדשה אותה אנחנו מקבלים עם מערכת השבבים Kirin 9000, אשר תומכת בשיפור איכות סרטונים שצולמו ברזולוציית 540p ומאפשרת להפוך אותם לסרטוני 1080p. באופן דומה, הטכנולוגיה מסוגלת לשפר סרטונים באיכות 270p, 360p, אך לא מדובר בשינוי רזולוציה רגיל, אלא שימוש בבינה מלאכותית על מנת לשפר את הפירוט שבתמונה.

מערכת השבבים Kirin 9000 משתמשת ב-8 ליבות נפרדות, כשהראשית ביניהן מגיעה מסוג Cortex-A77 בתדר מירבי של 3.13 גיגה-הרץ, לצד 3 ליבות חזקות מסוג זהה בתדר מירבי של 2.54 גיגה-הרץ ו-4 ליבות חסכוניות בחשמל הרצות בתדר מירבי של 2.05 גיגה-הרץ. עם זאת, המערכת כוללת גם את המאיץ הגרפי Mali-G78 עם 24 ליבות עיבוד, ותמיכה בטכנולוגיית ה-Kirin Gaming 3.0.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Kirin 9000 Sample Video (תמונה: gizmochina)
Kirin 9000 Sample Video (תמונה: gizmochina)

באמצעות החומרה הזו, וואווי משתמשת בבינה מלאכותית המבצעת עבודה דומה לעבודה אותה היא עושה כיום על תמונות, והופכת אלפי פריימים לחדים ומפורטים יותר בזמן קצר. בדומה לשיטת העבודה על תמונות, הטכנולוגיה לשיפור איכות הסרטונים מסוגלת לזהות רעש דיגיטלי ולהפחית אותו, בזמן שהיא מציעה התאמות איזוריות לשיפור עור הפנים, צורת הפנים ועוד.

הטכנולוגיה יודעת להבחין גם בעגילים ובבגדים, כך שפרטי הבגדים יבלטו החוצה בזמן שפרטי עור הפנים יופחתו על מנת להיפטר מפצעים וכדומה. עוד בגזרה הזו, האלגוריתם יידע להבחין בשיער, ובצבעים שאיבדו את צבעם המקורי עקב האיכות הנמוכה. את הטכנולוגיה ניתן למצוא כבר עכשיו בסדרת ה-Huawei Mate 40 Pro, אשר נמכרת עבור תג מחיר של 1199 אירו, אך מגיעה ללא חבילת התוכנות וחנות האפליקציות של גוגל.

השוואת מפרטים