סוני רוכשת את פלטפורמת האנימה Crunchyroll בכ-1.2 מיליארד דולר

Crunchyroll

שני שירותי הסטרימינג הגדולים ביותר המתמקדים בשידור סדרות אנימה מתאחדות עם מכירתה של רשת קראנצ’ירול (Crunchyroll) לפלטפורמה Funimation. קראנצ’ירול, עד כה בבעלות חברת AT&T, תימכר בעסקת ענק של כ-1.175 מיליארד דולר לפלטפורמה השייכת לחברת סוני. עד תום העסקה, קראנצ’ירול תמשיך לפעול באופן עצמאי מ-Funimation, אך עם השלמתה שתי הרשתות יתאחדו ליצירת פלטפורמה אחת, בבעלות סוני.

המכירה תאפשר לסוני לפתח את תחום תוכן האנימה שלה, כאשר תספוג את מיליוני המנויים של קראנצ’ירול. החברה כעת מונה כ-70 מיליון משתמשים ברחבי העולם המנויים לשירות בחינם, וכ-3 מיליון מנויים בתשלום, המתפרשים על כ-200 מדינות. הצלחתה של קראנצ’ירול מיצבה אותה בראש המרוויחות הגדולות של עולם האנימה – חצי מרווחי התעשייה כולה בשנים 2017-2018 הגיעו מקראנצ’ירול בלבד, סכום המוערך בכ-19 מיליארד דולר.

שני שירותי הסטרימינג פועלים בשיטה של מנוי חודשי ומשדרים סדרות אנימה הנרכשות מיפן, כאשר Funimation מציעים גם את האופציה של דיבוב לאנגלית מרגע עליית הסדרה לפלטפורמה – פיצ’ר שמרבית מעריצי האנימה מתנגדים לו, שכן דיבוב הסדרות נחשב על ידי הקהילה כפוגם בתוכן המקורי. בשנים האחרונות, קראנצ’ירול החלו גם להפיק סדרות מקוריות משלהם, עם סדרות כמו “Tower of God” ו-“God of High School”.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

איחוד שתי הפלטפורמות ודאי תהווה מכה אדירה לנטפליקס, גם היא מנסה להגדיל את השקעתה בתכני אנימה בשנים האחרונות. השירות מציע מגוון סדרות אנימה, ואף החל להפיק סדרות מקוריות הפונות יותר לקהל המערבי כגון הפארודיה האמריקאית על סדרות אנימה “ניאו-יוקיו” (Neo Yokio) בכיכובו של ג’יידן סמית’ ותוכן אנימה נלווה ליצירות מקור של נטפליקס, כגון “Altered Carbon: Resleeved”, סרט אנימה המבוסס על סדרת הלייב אקשן “פחמן משודרג”.

מנויי קרנצ’ירול נותרו עם השאלה כיצד יעבוד השירות המאוחד החדש – האם המנוי יעבור בצורה אוטומטית לשירות Funimation הקיים, או שסוני תשיק שירות חדש ומשודרג? מחברת סוני נמסר כי עדיין אין תשובה לשאלה, וכי על המנויים להמתין שהעסקה תיסגר רשמית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים