אלקטרוניק ארטס קונה את Codemasters בעסקת ענק

אלקטרוניק ארטס (EA) מתקרבת צעד נוסף לשליטה בזירת משחקי המרוצים עם ההודעה על רכישת חברת Codemasters הבריטית, שבבעלותה כמה משחקי מרוצים מובילים. הרכישה מוערכת בסכום של 1.2 מיליארד דולרים, ומגיעה לאחר ש-Take 2 כמעט רכשה את Codemasters תמורת 970 מיליון דולרים, אך EA הצליחה לחפור עמוק יותר בכיס ונתנה את ההצעה הגבוהה. העסקה צפויה להתממש במהלך הרבעון הראשון של השנה הבאה.

חברת Codemasters הוותיקה הוקמה בשנת 1986. במשך השנים החברה פיתחה והפיצה שלל משחקים על מגוון פלטפורמות, החל מ-ZX Spectrum ועד למחשבים ולקונסולות של ימינו. בין הלהיטים המוקדמים יותר שלה אפשר למצוא משחקים כמו Micro Machines משנת 1991 או Colin McRae Rally משנת 1998. החברה גם הפיצה את Operation Flashpoint הנוסטלגי. כיום מונה החברה 700 עובדים, והיא מוכרת בעיקר בזכות משחקי המרוצים שלה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם השלמת העסקה, EA תקבל את מותגי המרוצים המוצלחים של חברת Codemasters: סדרת מרוצי הראלי Dirt, מרוצי הפורמולה F1, סדרת משחקי הנהיגה Project Cars, ומותגים נוספים משנים קודמות כמו Grid. כל אלו יצטרפו לקטלוג המרוצים של EA, שכבר כולל את סדרת Need For Speed המפורסמת, ויהוו חיזוק משמעותי להיצע של EA בז’אנר.

ל-EA נותרו כמה מתחרות גדולות, כמו סדרת Forza (וסדרת-הבת Forza Horizon) הבלעדית לפלטפורמה של מיקרוסופט (Xbox ו-Windows), וסדרת Gran Turismo הבלעדית לפלטפורמה של סוני (PlayStation). עם זאת, בעוד שהתחרות העיקרית של EA בז’אנר נעולה לפלטפורמות מסוימות, EA תהפוך לכוח מרכזי בסוגת משחקי המרוצים שאינה בלעדית לפלטפורמה כזו או אחרת.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים