דניאל קרייג מתוך "לא זמן למות" (תמונה: MGM)

דניאל קרייג מתוך "לא זמן למות" (תמונה: MGM)

ג'יימס בונד, ההוביט וסיפורה של שפחה: אולפני MGM עומדים למכירה

| יום רביעי, 23 בדצמבר 2020, 19:16 | בידור ופנאי

חברת MGM אחזקות, המחזיקה באולפני הקולנוע MGM, החלה בתהליך מכירת הסטודיו. בעזרת שני בנקים להשקעות אותם שכרה לייעוץ, החברה תרה כעת אחר אולפני קולנוע אחרים, חברות בינלאומיות וחברות השקעה פרטיות אשר יהיו מעוניינות לרכוש את האולפן, אשר מוערך כיום בכ-5.5 מיליארד דולר, כולל חובות של כ-2.3 מיליארד.

אולפני MGM מחזיקים בספרייה הכוללת מעל 4000 סרטים ו-17 אלף שעות של תוכן טלוויזיוני. היא מחזיקה בזכויות לפרנצ'ייזים קולנועיים עצומים כגון "רוקי", "ההוביט" ו"ג'יימס בונד". את הזכויות לאחרון היא חולקת עם חברת Eon, אשר הפיקה את כל 25 סרטי הסדרה עד כה. בגזרה הטלוויזיונית, MGM מחזיקה בסדרות כמו "סיפורה של שפחה" ו"הויקינגים".

על פי ניתוח של אתר דדליין, המכירה מגיעה בזמנים בהם אולפני MGM אינם מסוגלים להתחרות עם אולפנים גדולים יותר, אך בהחלט יכולים לספק נתח חשוב בחברה גדולה יותר בעזרת הספרייה העצומה שלהם. המכירה מגיעה בתקופת שפל של הסטודיו, אשר הסרט הגדול ביותר שלו, "לא זמן למות", נדחה שוב ושוב בעקבות משבר הקורונה. בעוד MGM הביעו רצון לשחררו באחד מערוצי הסטרימינג, החברה השותפה שלהם, Eon, סירבו. על פי מומחים, המכירה הפוטנציאלית של MGM לא תחל עד שהסרט ישוחרר ויעניק ל-MGM מומנטום של הצלחה.

הסרטים הבאים של MGM כוללים את "גוצ'י", סרטו של רידלי סקוט בכיכובם של ליידי גאגא ואדם דרייבר והסרטים הבאים של רון האוורד ופול תומאס אנדרסון. בנוסף, הסטודיו נמצא בפיתוח ריבוט של "הפנתר הורוד" וסרט נוסף בסדרת "קריד".

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות