סוני מכרה 4.5 מיליון יחידות פלייסטיישן 5 ברבעון בו הושקה

בקר משחק PS5 (צילום: רונן מנדזיצקי) בקר משחק PS5 (צילום: רונן מנדזיצקי)

סוני פירסמה את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון שחתם את שנת 2020, בו גם השיקה לראשונה את קונסולות ה-PlayStation 5. כחלק מהדוחות הכספיים, מפרסמת החברה כי מכרה מעל 4.5 מיליון יחידות של קונסולת ה-PS5 החדשה, ובכך הופכת ההשקה הנוכחית למוצלחת רק במעט בהשוואה להשקת קונסולת ה-PS4 בסוף 2013.

אף שנדמה היה כי ההשקה הראשונית של סוני הייתה מוצלחת במיוחד, בשל הביקושים העזים, אשר עמדו מול מלאי מצומצם שהיה זמין במועד ההשקה, נדמה כעת כי לא מדובר בהשקה כה מרהיבה. יש לזכור כי הנתונים הראשוניים אינם כוללים את השוק הביתי של החברה ביפן, שם הושק הדור החדש של הקונסולות רק במהלך הרבעון הראשון של 2021, ועם זאת, גם במועד הדיווח הראשוני על כמות מכירות ה-PS4 לפניה, לא כללו המספרים של החברה את השוק היפני.

בסוני מדווחים על 4.5 מיליון יחידות מקונסולת ה-PS5 שנמכרו במהלך הרבעון הרביעי של 2020, רק מעט יותר (כ-7%) מנתון של 4.2 מיליון יחידות עליו דיווחה ברבעון הראשון להשקתה של קונסולת ה-PS4 אי שם בשנת 2013.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אף שלא מדובר בנתונים כה מרשימים בצד המכירות הכמותיות של הקונסולה החדשה לעומת קודמתה, ולמרות שבסוני מציינים בדוחות כי הקונסולות החדשות “נמכרו במחיר הנמוך מזה של עלות הייצור” שלהן, חטיבת המשחקים של החברה רשמה הישגים לא קטנים ברבעון האחרון של 2020, עם הכנסות של כ-883 מיליארד ין (כ-8.4 מיליארד דולר), המהוות עליה של כ-40% משנה לשנה ועליה של כ-50% ברווח תפעולי, עם נתון של כ-80 מיליארד ין (כ-762 מיליון דולר).

העליה הגדולה ביותר בתוך חטיבת המשחקים הייתה זו של מוצרי החומרה, בהם הפלייסטיישן 5, אם כי גם הפלייסטיישן 4 המשיכה להימכר במהלך הרבעון, עם 1.4 מיליון יחידות. מחלקת החומרה הציגה עליה של כ-50% בהכנסות משנה לשנה, עם נתון של כ-337 מיליארד ין (כ-3.2 מיליארד דולר), כשאחריה התמקמה חטיבת הדיגיטל (תוכנה ומשחקים) עם עליה של כ-41% בהכנסות משנה לשנה.

השוואת מפרטים