ה-iPhone 13 עשוי להציע לראשונה תמיכה בתצוגה הפועלת תמיד

אייפון 12 (צילום: רונן מנדזיצקי) אייפון 12 (צילום: רונן מנדזיצקי)

מכשירי האייפון של אפל מגיעים עם מסכי OLED כבר מספר שנים ומציעים תמיכה בפונקציית “הרם כדי להעיר” גם כן, אך תכונה אחת שנוהגת ללוות את הטלפונים עם מסכי ה-OLED טרם הגיעה לטלפונים של החברה, ועל פי הדלפה חדשה, אפשרות הפעלת תצוגה הפועלת תמיד תופיע בדגמי ה-iPhone 13 שיוצגו מאוחר יותר השנה.

מכשירי האייפון מגיעים עם סוללה הנחשבות קטנות יותר באופן משמעותי אל מול אלו שניתן למצוא במכשירי דגל מקבילים של חברות מתחרות המבססות את מכשיריהן על מערכת ההפעלה אנדרואיד, וניתן להניח כי הסיבה להשארת תכונת התצוגה הפועלת תמיד מאחור בכל הנוגע לטלפונים של אפל נעוצה ברצונה של החברה למנוע מצבים בהם משתמשים ילינו על חיי סוללה של האייפונים שלהם.

התכונה החדשה (עבור אפל) מתוארת על ידי המדליף מקס ווינבאך (Max Weinbach) בסרטון חדש שהעלה לערוץ היוטיוב שלו, כמוגבלת לעומת מה שמוצע כיום בטלפונים אחרים. לפי ווינבאך, אפל תשלב את הפונקציה בדגמי האייפון 13 כך שרק בנגיעה קלה במסך תופיע התצוגה ותאפשר לקבל מבט מהיר על השעון וייתכן כי גם פריטי מידע נוספים, לפני שתיכבה חזרה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אפל משתמשת בפונקציונליות דומה גם עבור שעוניה החכמים החל מגרסת Apple Watch Series 5 שהוצגה ב-2019, אך זו טרם הגיעה למכשירי האייפון. הוספת התכונה החדשה בדרך בה מתאר אותה המדליף עשויה אף לחסוך בחיי הסוללה של מכשירי האייפון, שהרי היא תייתר את הדלקתה המלאה של התצוגה רק לשם בדיקת השעה.

על פי דיווחים קודמים הנוגעים לדגמי ה-iPhone 13, צפויים הדגמים החדשים להגיע עם עדכון למצלמות הזווית הרחבה, שיוסיפו מפתח צמצם גדול יותר שיאפשר את שיפור הצילום בתנאי תאורה נמוכה. כמו כן, עשויים דגמי האייפון הבאים לשלב לראשונה קצבי רענון גבוהים יותר לתצוגה, שיגיעו עד 120 הרץ.

השוואת מפרטים