אנדרואיד 12

תמונה: Google

גוגל משיקה את גרסת המפתחים הראשונה של אנדרואיד 12

| יום חמישי, 18 בפברואר 2021, 22:16 | מערכות הפעלה

זמן קצר לאחר שהחלו הדלפות לחשוף את מה שמצפה לנו ממערכת ההפעלה הבאה למכשירים מבוססי אנדרואיד, גוגל מקדימה את לוחות הזמנים להם הורגלנו משנים קודמות ומשיקה את גרסת המפתחים הראשונה של אנדרואיד 12, אשר מציגה מספר לא קטן של שינויים על פני הגרסה הקודמת.

את גרסת המפתחים הראשונה של אנדרואיד 12 ניתן להוריד כבר עכשיו דרך אתר המפתחים של החברה בלחיצה כאן, אך שימו לב – זוהי גרסת מפתחים ראשונה, והדבר מעיד על אפשרות לכמות גדולה של באגים ואי יציבות של המערכת, ועל זו אינה מומלצת להתקנה על מכשירכם האישי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

גרסת המפתחים זמינה עבור הדגמים הבאים:

  • Pixel 3 / Pixel 3 XL
  • Pixel 3a / Pixel 3a XL
  • Pixel 4 / Pixel 4 XL
  • Pixel 4a / Pixal 4a 5G
  • Pixel 5

מתי תושק הגרסה הסופית של אנדרואיד 12

לוחות הזמנים של גוגל צפופים יותר השנה בדרך להשקתה של הגרסה הסופית של Android 12 לכלל המשתמשים, את זו מתכננת החברה ב-אוגוסט 2021, כאשר במרץ ואפריל נזכה לראות גרסאות מפתחים נוספות ובין מאי ליולי יגיעו מספר גרסאות בטא הפתוחות לציבור הרחב. באוגוסט תציג גוגל את גרסת הבטא הרביעית והאחרונה לפני הגרסה הסופית, כך על פי מפת הדרכים שפירסמה היום (ה', 18.2) גוגל באתר המפתחים שלה.

מה חדש באנדרואיד 12

כמו בכל גרסה חדשה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, גוגל מוסיפה תכונות אשר נוגעות לצד הפרטיות והאבטחה של המשתמשים, לצד תכונות קצה שיוסיפו לחוויית השימוש הכללית עם השקתה של אנדרואיד 12 ושיפורים נוספים מאחורי הקלעים שיביאו לשיפור כללי בשימוש השוטף במערכת.

אנדרואיד 12

תמונה: Google

תכונות חדשות באנדרואיד 12

אחת התוספות המעניינות שמצאנו ברשימה אותה שיתפה גוגל בנוגע לאנדרואיד 12 היא האפשרות להעברת קבצים בין אפליקציות. במערכת ההפעלה החדשה ניתן יהיה להעביר בקלות קבצי מדיה בין אפליקציות תומכות, כך שתוכלו לגזור (Cut) ולהדביק (Paste) קבצי מדיה בין אפליקציות, ולהעביר טקסטים מעוצבים (Rich Text), מה שצפוי להגדיל באופן משמעותי את השימוש במכשירים מבוססי אנדרואיד לביצוע פעולות פרודקטיביות, ואולי גם להזניק את היכולות המובנות בטאבלטים ככלי עבודה עם אפליקציות כמו אופיס או פוטושופ.

בצד הויזואלי אנו צפויים לראות שינויים גם כן, חלק מאלו נחשפו בהדלפה קודמת, אך ייתכן כי נראה שינויים נוספים בויזואליזציה הכללית של מערכת ההפעלה עד יציאתה של הגרסה הסופית של אנדרואיד 12 באוגוסט. בגוגל מציינים כי שינויים בצד הויזואלי יגיעו לחלקים רבים במערכת ההפעלה, בהם מגירת האפליקציות ווילון ההתראות, כאשר אנימציות ומעברים בין אפליקציות יראו חלקים יותר. התראות מאפליקציות גם הן ישתנו, ויציגו אפשרות הרחבה לצפייה במידע מורחב ללא צורך בפתיחת האפליקציה במלואה.

מקבץ תכונות נוסף שיזכו המשתמשים לקבל במערכת החדשה נוגע לפורמטי התמונה, הוידאו והאודיו.

פורמט הוידאו HEVC, שהפך פופולרי בשנים האחרונות בשל החיסכון שלו בנפח אחסון אותם יתפסו קבצי וידאו בזמן הסרטה באמצעות המצלמה בטלפונים, אך במידה ורצו המשתמשים לנגן את הקבצים באפליקציות צד שלישי, הם נתקלו פעמים רבות בבעיה לעשות זאת. באנדרואיד 12 מוסיפה גוגל תמיכה בשכבה נוספת שתבצע המרה לקידוד קבצים מסוג זה, כך שניתן יהיה לנגן אותם באפליקציות נוספות, וכך לשכנע את המשתמשים לעבור לצילום בפורמט החסכוני יותר בהסרטת וידאו.

לצד זאת, מגיעה תמיכה גם בפורמט התמונה AV1 (או AVIF), תחליף לתמונות ה-JPG הפופולריות אשר יאפשר גם הוא חיסכון בנפח האחסון. ולבסוף ישנו גם פורמט האודיו MPEG-H, שיקבל שדרוג משמעותי באנדרואיד 12, עם תמיכה בעד 24 ערוצים, במקום 8 שהיו זמינים קודם לכן.

אבטחה, פרטיות ועדכונים נוספים באנדרואיד 12

אחד מהמאמצים הגדולים של גוגל בגרסאות אנדרואיד מזה שנים היה לנסות ולבצע הפרדה בין מודולים שונים הזקוקים לעדכון, כדי שיצרניות טלפונים יוכלו להציג עדכוני מערכת ביתר קלות ולצמצם את הצגת העדכונים באיחורים משמעותיים (וזה עדיין לא נפתר עד היום), ואילו הצד השני היה פרוייקט Mainline, שמאפשר לבצע הפרדה בין חלקים שונים באנדרואיד על מנת שניתן יהיה, לכל הפחות, להציג עדכונים מהירים יותר, ללא צורך באתחול מלא של המערכת.

בגוגל מוסיפים כעת עדכונים נוספים ל-Mainline שיאפשרו למערכת שאחראית על הרצת אפליקציות (Android Runtime או ART בקיצור) לבצע עדכונים ביעילות גבוהה יותר, כאשר גם אפשרות המרת פורמט הוידאו שהוזכרה בחלק הקודם תישען על פרוייקט Mainline, מה שצפוי לשפר את זמן פעולת ההמרה.

צד האבטחה צפוי לקבל עדכונים גם כן. גוגל, וכמוה גם חברות אחרות, פועלות לאחרונה להפחתה משמעותית באפשרויות המעקב המתבצעות ברשת אחר משתמשים לצורך איסוף מידע לטירגוט בפרסומות, וצד זה יקבל התייחסות רחבה יותר באנדרואיד 12, לאחר שגוגל כבר החלה לבצע עדכונים בנושא בדפדפן הכרום שלה. הדבר יאפשר לגוגל לצמצם את אפשרויות המעקב אחר הגולשים בשימוש בתצוגת דפדפן באפליקציות צד שלישי המותקנות על המכשיר, ועדכוני אבטחה נוספים הנוגעים לכך יגיעו לדברי החברה בגרסאות הבאות של אנדרואיד 12.

פעולות המתבצעות ברקע על ידי אפליקציות יצומצמו באופן משמעותי בגרסה הבאה, כשבגוגל מתכננים להוסיף התראות בפני המשתמשים ברגע שאפליקציות מבצעות פעולות שאינן נראות באופן גלוי למשתמשים (עיבוד מאחורי הקלעים) לזמן ממושך, מעבר ל-10 שניות. הדבר צפוי להוסיף לשקיפות בפעולת האפליקציות, אך יותר מכך, צפוי להוביל לחיסכון בחיי הסוללה עת מפתחים יעבדו קשה יותר על מנת לצמצם את זמני הגישה למערכת לצורך ביצוע פעולות מסוג זה.

אלו התכונות העיקריות שמצאנו בעדכון שסיפקה גוגל, יש עוד הרבה תכונות נוספות שככל הנראה יחשפו בגרסאות מפתחים ובגרסאות בטא בהמשך. אם אתם רוצים לקרוא את כל החומר, ניתן לעשות זאת באתר המפתחים של גוגל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות