עיצוב הרפרנס של משקפי ה-Qualcomm Snapdragon XR1 AR Smart Viewer (מקור Qualcomm)

קוואלקום מציגה את משקפי המציאות הרבודה Snapdragon XR1 AR Smart Viewer

קוואלקום (Qualcomm), הכריזה על ה-Snapdragon XR1 AR smart viewer, עיצוב רפרנס (Reference Design) חדש ועדכני של החברה למשקפי המציאות הרבודה אותם היא מפתחת על בסיס פלטפורמת ה-Snapdragon XR1, כשהם מיועדים להיות הבסיס למשקפי מציאות רבודה מיצרנים אחרים שיתבססו עליהם.

משקפי ה-AR Smart Viewer החדשים של קוואלקום הם למעשה הדור השני של עיצוב הרפרנס המיועד עבור חברות אחרות, כאשר הם אמורים להתבסס על פלטפורמת ה-Snapdragon XR1 של החברה, אף שקוואלקום הציגה את דור ההמשך Snapdragon XR2 עוד ב-2019. המשקפיים נועדו להיות כלי עזר המאפשר להציג מסכי מחשב וירטואליים בנוסף לזה שקיים במציאות על מנת לשפר את יכולת העבודה בנייד או בסלולר.

אחד השינויים הגדולים ביותר בדור החדש של משקפי המציאות הרבודה הוא העיבוד המפוצל אותו שילבה החברה בדגם העדכני, המאפשר לחלק את עומס העבודה של יצירת המציאות הרבודה בין המשקפיים והמחשב או מכשיר הסלולר אליו הם מחוברים, מה שמוריד את צריכת החשמל בעד 30%.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שהחברה לא חשפה את הפרטים המלאים על העיצוב החדש, ידוע כי הוא משתמש בתצוגות micro-OLED בתדר רענון של 90Hz, עם תמיכה במצלמת 8MB RGB לצילום הסביבה שלו ו-6 דרגות חופש DoF (ר"ת degrees of freedom) על מנת למקם את המשתמש במרחב הוירטואלי ולהתממשק איתו בצורה מיטבית.

עיצוב הרפרנס של משקפי ה-Qualcomm Snapdragon XR1 AR Smart Viewer (מקור Qualcomm)

משקפי ה-Snapdragon XR1 AR smart viewer בגרסתם הנוכחית מפותחים על ידי קוואלקום ומיוצרים בפועל על ידי חברת Goertek, כאשר לפי החברה אנו צפויים לראות משקפים ראשונים שיתבססו על העיצוב החדש בחודשים הקרובים.

השימוש בעיצוב רפרנס אותו יוצרת קוואלקום הוא פתרון "זול" ונוח בעבור יצרנים אחרים שאינם נדרשים להשקיע כסף רב בפיתוח ומחקר בתחום משקפי המציאות המדומה או רבודה, ויכולים לבסס את המשקפיים שלהם על עיצוב הרפרנס של קוואלקום עם ההתאמות הדרושות להם, מה שמאפשר ליותר חברות להיכנס לתחום.

מקורות
qualcomm
forbes
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות