הכירו את Deep Nostalgia – כלי להנפשת תמונות באמצעות טכנולוגיית ה-Deepfake

כלי ה-Deep Nostalgia (מקור MyHeritage)

חברת הגניאולוגיה (חקר אילנות יוחסין) מייהריטג’ (MyHeritage) הישראלית השיקה כלי חדש בשם Deep Nostalgia (“נוסטליגה עמוקה”) המאפשר למשתמשים להפיח חיים בתמונות הישנות שלהם באמצעות טכנולוגיית ה”זיוף העמוק” (Deepfake) של חברת D-ID הישראלית ליצירת סרטון מונפש קצר של התמונה.

חברת מייהריטג’ הישראלית החלה את דרכה ב-2003 כרשת חברתית לבניית אילן יוחסין בצורה פשוטה ונוחה, כאשר החברה התפתחה במהלך השנים ואף נכנסה לתחום בדיקות ה-DNA הביתיות המאפשרות איתור קרובי משפחה ומוצא (תחום שאינו חוקי בארץ) בנוסף למידע בריאותי. רק בשבוע שעבר הכריזה החברה כי קרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס תרכוש את השליטה בה, בסכום הנעמד על כ~600 עד 700 מיליון דולר.

עכשיו, החברה הציגה את כלי ה-Deep Nostalgia החדש, המאפשר “להפיח חיים” באלבום התמונות הישן של המשתמשים וליצור אנימציות מאוסף התמונות הרחב שלהם. בעוד שמשתמשים וותיקים של הרשת החברתית מחזיקים כבר היום חלק מאלבום התמונות המשפחתי שלהם בשירות כחלק מאילן היוחסין שלהם, משתמשים חדשים יכולים להירשם בקלות לשירות ולייצר סרטונים מונפשים של התמונות הישנות שלהם (ולא רק) במספר שניות בודדות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שיפור תמונה עם Myheritage
שיפור תמונה עם Myheritage

לפני הפיכת התמונות לסרטונים באמצעות טכנולוגיית הדיפ-פייק של D-ID, התמונות גם עוברות שיפור איכות ותיקון צבעים אוטומטי לקבלת תוצאות טובות יותר. בעוד שהאלגוריתם של החברה בוחר את מחוות הפנים לפיה הוא ייצר את סרטון הדיפ-פייק באופן אוטומטי לפי מבנה התמונה עצמה, ניתן לבחור באופן ידני במחווה של סרטון הדיפ-פייק דרך אלבום התמונות בשירות של מייהריטג’.

טכנולוגיית הדיפ-פייק איננה דבר חדש, כאשר לא מעט חברות ופיתוחים בתחום הדגימו עד כה דווקא את הצד ה”אפל” של הטכנולוגיה, המאפשרת לאנשים לייצר סרטוני וידאו אמיתיים למדי שיכולים לבלבל לא מעט אנשים עם היכולת להחליף את הפנים בסרטונים או אף את תוכן הדיבור בוידאו עצמו.

עם זאת, לטכנולוגיה הזו יש לא מעט שימושים חיוביים, דוגמת ה-Deep Nostalgia של מייהריטג’, כאשר באופן אישי אני יכול לאשר מניסוי קצר עם כמה תמונות משפחתיות ישנות. היכולת לייצר סרטון מונפש של אדם אהוב שאיננו עוד בין החיים העלה לא מעט חיוכים בקרב בני המשפחה שלי, כאשר התוצאות של ה-Deep Nostalgia תלויות באיכות התמונה ובמבנה שלה, בחלק מהמקרים התוצאות טובות מאוד ובחלקן הרבה פחות.

סרטון ההסבר המלא של מייהריטג’ על ה-Deep Nostalgia:

השוואת מפרטים