הטכנולוגיה של AMD לשיפור הביצועים במשחקי מחשב מגיעה למעבדי ה-Ryzen 3000

סדרת Ryzen 3000 (מקור AMD)

כחלק מאירוע ההשקה המקוון Where Gaming Begins Ep. 3 בו הכריזה AMD על כרטיס ה-Radeon RX 6700 XT, התוספת החדשה ביותר שלה לסדרת כרטיסי ה-Radeon RX 6000, הודיעה החברה על הרחבת התמיכה בטכנולוגיית ה-Smart Access Memory (להלן SAM) גם במעבדי ה-Ryzen 3000 מהדור הקודם.

טכנולוגיית ה-SAM של AMD הוצגה במקור יחד עם סדרת כרטיסי ה-Radeon RX 6000 של החברה, טכנולוגיה שנועדה לספק למעבד יכולת לגשת לכלל הזיכרון הגרפי בכרטיס המסך ועל ידי כך לשפר את הביצועים במשחקי מחשב. עם זאת, לטכנולוגיה הייתה במקור הגבלה בדמות הצורך להשתמש בכרטיס מסך מסדרת ה-RX 6000 יחד עם לוח מבוסס ערכת שבבים מסדרת ה-500 של AMD ומעבד מסדרת ה-Ryzen 5000 של החברה, וכעת היא “נפתחת” גם עבור מעבדי ה-Ryzen 3000 הוותיקים יותר.

טכנולוגיית ה-SAM של AMD איננה “מקורית” לגמרי, ומהווה למעשה מימוש של AMD לטכנולוגיית ה-Resizable BAR של ארגון ה-PCI-SIG הקיימת כחלק מתקן ה-PCIe עצמו. חברת אנבידיה הוסיפה לאחרונה גם היא את התמיכה בטכנולוגיית ה-Resizable BAR לסדרת כרטיסי ה-GeForce RTX 3000, עם תמיכה רחבה יותר במעבדי אינטל ו-AMD, מה שחייב את AMD לשנות את התוכניות שלה ולהציע את התמיכה בטכנולוגיה גם לדור הקודם של המעבדים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הוספת תמיכה בטכנולוגיית ה-SAM למעבדי ה-Ryzen 3000 (מקור AMD)

התמיכה בטכנולוגיית ה-SAM למעבדי ה-Ryzen 3000 צפויה להגיע בדמות עדכון ביוס עתידי של היצרנים, כאשר על מנת להשתמש בה יהיה עדיין צורך להשתמש בכרטיסי ה-Radeon RX 6000 הגרפיים.

על אף שהצעד החדש של AMD מגדיל את התמיכה בטכנולוגיית ה-SAM גם לדור מעבדי ה-Ryzen הוקדם של החברה, מדובר נכון להרגע עדיין על פתרון “נחות” יותר יחסית לאנבידיה מאחר ולא ניתן ליישם את הטכנולוגיה הזו על מעבדי אינטל בניגוד ל-Resizable BAR ה”רגיל”.

השוואת מפרטים