חיישן ה-IMX789 של סדרת ה-OnePlus 9 נחשף עם פרטים חדשים

OnePlus 9 Pro (תמונה: וואן פלוס)

רק אתמול שמענו לראשונה כי סדרת ה-OnePlus 9 תוצג באופן רשמי ב-23 במרץ, וכבר עכשיו אנחנו מקבלים פרטים נוספים אודות מערך הצילום החדש עליו עובדת החברה יחד עם ענקית הצילום Hasselblad. במסגרת הפרטים החדשים אנחנו מגלים מידע עדכני אודות חיישן ה-IMX789, אשר מעוצב במיוחד לסדרת ה-OnePlus 9.

החיישן המדובר תומך בטכנולוגיית Dual Native ISO להרחבת הטווח הדינמי ולהורדת הרעש הדיגיטלי בתמונה, ב-Full-Pixel Omni-Directional autofocus ובהסרטה ב-4K בקצב של 120 פריימים לשנייה וב-8K בקצב של 30 פריימים לשנייה. הכוונה ב-Full-Pixel autofocus היא כמובן לכך שהחיישן כולו משתמש ב-100% מהפיקסלים גם לביצוע פוקוס וגם לעיבוד, מה שאומר שניתן לבצע פוקוס על כל איזור בחיישן.

בנוסף, החיישן תומך בהסרטת וידאו ב-HDR, ובטכנולוגיית ה-DOL-HDR של סוני לעיבוד HDR בתמונות באופן מיידי, מה שמונע מתמונות HDR המשלבות מספר פריימים להצגת תמונה סופית מעט מטושטשת עקב אנשים שזזו והעיבוד לא איחד אותם כמו שצריך. יחד עם זאת, נוכל לצלם תמונות בפורמט RAW ב-12 ביט, מה שיהפוך את כמות המידע איתה ניתן לשחק בעריכה שלאחר הצילום לגדולה ורחבה הרבה יותר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

במעבר לצילום בזווית רחבה, כאן וואן פלוס ציינה כבר אתמול כי המכשירים יוכלו לצלם בזווית פנורמית של 140 מעלות, אך לא חשפה כיצד היא מתכננת לעשות זאת מלבד השימוש במבנה חופשי (freeform lens) המונע עיוות בעת יצירת תמונות בזווית רחבה. כעת, הטכניקה בה היא תשתמש נחשפת ומגלה לנו כי זוג המצלמות שבתחתית המערך מצלמות את התמונה במקביל, כששתיהן מעבירות אור דרך מנסרה ב-90 מעלות ליצירת תמונה פנורמית בזווית של 140 מעלות ללא עיוות.

תחום בו איננו רואים שיפורים בדרך כלל הוא תחום מצלמות הסלפי, אך השנה וואן פלוס בחרה להתמקד גם בה ולהעניק לזו שיפור משמעותי. מצלמת הסלפי החדשה במכשיר תציע פוקוס אוטומטי מהיר יותר פי 5-10 פעמים ממצלמת סלפי רגילה, וכשנשלב את זה יחד עם טווח פוקוס מינימלי נמוך יותר אשר עומד כעת על 15 ס"מ, אנחנו מקבלים מצלמה שתוכל להפיק תמונות חדות במהירות טובה משמעותית מקודמותיה.

השוואת מפרטים