קרן ויקימדיה הכריזה על פרויקט מסחרי ראשון

קרן ויקימדיה (Wikimedia Foundation), המוכרת בעיקר כגוף העומד מאחורי ויקיפדיה (Wikipedia), האנציקלופדיה המקוונת שמבוססת על תוכן חופשי שנוצר על ידי המשתמשים, הכריזה על Wikimedia Enterprise כפתרון העסקי היעודי החדש שלה לויקיפדיה בעבור המגזר העסקי אשר לראשונה יוצע בתשלום.

נתחיל בדבר החשוב ביותר, אתר ויקיפדיה לא יהפוך לאתר בתשלום, וישאר פרויקט פתוח וחופשי עבור כלל המשתמשים. אפשר לומר בקלות רבה שאין הרבה אנשים בעולם שאינם מכירים את אתר ויקיפדיה או השתמשו בו. עם זאת, אחזקה ותחזוקה של אתר בסדר גודל כזה איננה באה בחינם ורובנו זוכרים את ה”פרסומת” המופיעה מדי כמה שנים באתר ומבקשת ממשתמשים לתרום כסף לקרן על מנת להחזיק את האתר באוויר. בעוד שויקיפדיה היא לא הפרויקט היחיד של ויקימדיה, זהו הפרויקט המוכר ביותר של הקרן.

עכשיו, קרן ויקמידיה מציגה את הפתרון המסחרי הראשון שלה, Wikimedia Enterprise, שיופעל על ידי גוף מסחרי חדש המשוייך לקרן עצמה. הפתרון העסקי החדש נועד לתת מענה יעודי למשתמשים עסקיים כבדים, המשתמשים כבר היום בערכים של ויקיפדיה במוצרים שלהם, דוגמת העוזרות הקוליות Siri ו-Alexa של אפל ואמזון או חלוניות המידע במנוע החיפוש של גוגל עם Enterprise API חדש אותו תיצור החברה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שממשק ה-API הקיים של ויקיפדיה ימשיך להיות מוצע באופן חופשי לכלל המשתמשים, הוא איננו נותן מענה מספק בעבור גופים מסחריים המשתמשים בויקיפדיה ואף מחזיקים צוותים יעודיים, לפי ויקימדיה, על מנת לעסוק בויקיפדיה. כאן נכנס פתרון ה-Wikimedia Enterprise, שנועד לספק מערך כלים חדש ואף צוות תמיכה יעודי שיאפשר לחברות להתממשק עם ויקיפדיה בצורה טובה ויעילה יותר מזו האפשרית כיום.

לקרן ויקימדיה ושלל הפרויקטים הפתוחים של החברה קיים מקום חשוב מאוד בעולם המקוון כיום, כך ששינויים דוגמת ה-Wikimedia Enterprise, אשר פונים לצד המסחרי, יכולים לעורר לא מעט דאגה בקרב המשתמשים. עם זאת, קשה שלא להבין את המטרה מאחורי המהלך החדש שנועד לאפשר לקרן להחזיק ולהמשיך להציע את הפרויקטים שלה בחינם למשתמשים, כאשר הקרן אף מסרה כי בחלק מהמקרים ממשק ה-Enterprise API החדש יהיה זמין לחברות ספציפיות ללא תשלום.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים