הצגת תוכנת Bleep בכנס GDC 2021 (מקור אינטל)

הכירו את Bleep – תוכנה שתנסה להילחם בשיח הפוגעני במשחקי המחשב

| יום שני, 22 במרץ 2021, 16:30 | מחשבים, משחקים

במהלך כנס מפתחי המשחקים השנתי GDC 2021 הציגה אינטל (Intel) את Bleep, תוכנה חדשה שפותחה על ידי אינטל יחד עם חברת Spirit AI ונועדה לסייע בסינון תוכן פוגעני בין שחקנים ושחקניות במהלך שיחות במשחקים על ידי שימוש בבינה מלאכותית שתזהה בזמן אמת שיח פוגעני ותחסום אותו מבעוד מועד.

תוכנת Bleep של אינטל ו-Spirit AI מגיעה אחרי הצגת קונספט ראשוני לפני כשנתיים בכנס GDC 2019, שנועד להראות כי ניתן להשתמש בבינה מלאכותית על מנת לצמצם את רמת השיח הפוגעני במהלך שיחות בין גיימרים וגיימריות במשחקים. בעוד שהשימוש בבינה מלאכותית לא פותר בפועל את בעיית השפה הפוגענית במהלך השיחות הללו, הוא מאפשר לצמצם את חשיפת השחקנים והשחקניות לשפה בוטה ופוגענית, שהפכה לצערנו להיות חלק מהשיח הרגיל אליו הם נחשפים ביום יום.

התוכנה החדשה משתמשת במסד הנתונים הגדול של Spirit AI על מנת לזהות מה היא שפה פוגענית, כאשר מדובר בטווח רחב של מילים וביטויים הכוללים שיימינג, ביטויים ואמירות נגד קהילת הלהט"ב, סקסיזם, ביטויים גזעניים, קללות ועוד. מערכת ה-AI החדשה של Bleep מנצלת את האצת ה-AI המובנית בדור החדש של מעבדי אינטל על מנת לזהות דיבור מסוג זה במגוון פלטפורמות, דוגמות טוויץ' ודיסקורד, כאשר הזיהוי מתייחס רק לדיבור מילולי ולא להודעות טקסט או תמונות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הדגמת סינון שיח פוגעני במהלך משחקים (מקור אינטל)

רוג'ר צ'אנדלר, סגן נשיא באינטל, אמר:

המחקר שלנו הראה כי שימוש בשפה רעילה הוא נקודה כואבת עבור גיימריות וגיימרים רבים, אך קיימים מעט מאוד כלים המאפשרים למשתמשי הקצה לקבוע את סוגי התוכן עליהם הם יכולים לפלטר. בליפ תאפשר לשחקן לשלוט בחוויית המשחק האישית שלו, מבלי להתערב בזו של אחרים, ולבחור את התכנים מהם הוא רוצה להמנע. בשלב הראשון האפליקציה תהיה זמינה בשפה האנגלית בלבד, וכשתוכח יעילותה ותרומתה עבור המשתמש היא תורחב לשפות נוספות.

אף על פי שידוע לנו כי אפליקציה מהסוג של בליפ לא יכולה למגר מהיסוד את תרבות השפה הסרקסטית והאלימה, חשוב לנו לספק אותה למשתמשים כפתרון אפשרי להתמודדות עם הבעיה.

תוכנת ה-Bleep החדשה של אינטל ו-Spirit AI צפויה להיות זמינה בהמשך השנה ולתמוך בשפה האנגלית בלבד בשלב הנוכחי.

אי אפשר להתכחש לעובדה כי קיים לא מעט שיח פוגעני, גזעני ואלים במשחקי מחשב. זו בעיה גדולה שמוכרת לרבים, אך מעטים יכולים לעשות באמת משהו כנגדה מלבד לנסות ולמנוע אותה מראש על ידי חינוך המשתמשים עצמם. מאחר ודבר כזה דורש לא מעט זמן ומשאבים, Bleep מגיע בתור "פתרון ביניים" לנושא, ואם אי אפשר למנוע את השיח הפוגעני אפשר לכל הפחות לצנזר אותו ולמנוע מגיימריות וגיימרים להיחשף אליו.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות