כנס המפתחים Microsoft Build 2021 ייפתח ב-25 במאי

מיקרוסופט בתערוכת IFA 2017 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) מיקרוסופט בתערוכת IFA 2017 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כנס המפתחים של מיקרוסופט גם הוא לא יתקיים השנה באופן פיזי, והסשנים בו יועברו באופן מקוון בלבד, ממש כמו כנס ה-WWDC של אפל שיגיע ביוני וכנס ה-I/O של גוגל, אשר טרם הוכרז באופן רשמי. במיקרוסופט מאשרים כעת כי כנס Build 2021 יתקיים בין התאריכים 25-27 במאי, אז יוכלו מפתחים ומתעניינים נוספים מתחום ההייטק, הסטארטאפים ועוד, ליהנות מסדנאות שיועברו בוידאו וממפגשים וירטואלים עם המשתתפים ובאי הכנס.

כנס Build מיועד עבור קהילת המפתחים למוצריה השונים של מיקרוסופט ובו היא צפויה להציג כלים חדשים ועדכונים לכלים קיימים שיתוו את הדרך לקהילה בעתיד. בכנס המפתחים בשנה שעברה, למשל, עדכנה החברה את ה-Fluid Framework, פלטפורמה לעבודה משותפת המשתמשת בקטעי קוד דינמיים הניתנים לשיתוף במגוון אפליקציות, זו עברה לקוד פתוח, וגם הציגה את Project Reunion, שביקש לחבר בין סוגי אפליקציות שונים כך שיוכלו לעבוד על מגוון של מוצרים מבוססי ווינדוס 10.

בשלב זה עדיין לא ברור מה בדיוק נשמע בכנס ה-Build הקרוב, כשאתר הכנס הרשמי עדיין מציג פרטים מהכנס של השנה הקודמת. במיקרוסופט אף דאגו לפצל מספר נושאים בהם היא עוסקת לכנסים נפרדים, כך שכבר באפריל (20-21.4) תערוך החברה כנס שיעסוק כולו בעולמות הגיימינג, זה יגיע תחת השם Game Stack, בעוד לקראת סוף השנה אנו צפויים לשמוע על הכרזות בתחום הענן בכנס Ignite.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

במידה ולא תפצל החברה גם את הפיתוח של Windows לכנס נפרד, ייתכן כי נשמע דברים חדשים על מערכת ההפעלה של החברה בכנס המפתחים הקרוב. לקראת סוף השנה שעברה עלתה שמועה לפיה החברה עשויה להוסיף לסל האפליקציות הנתמכות בווינדוס, בנוסף לאפליקציות Win32 ו-UWP (שאוחדו תחת Project Reunion בשנה שעברה), גם תמיכה באפליקציות אנדרואיד, ובמידה וזו תתברר כנכונה, זה עשוי לקרות בכנס המפתחים Build. בנוסף, עשויה החברה לדבר גם על מערכת ההפעלה Windows 10X ולהציג את העדכונים הבאים שיגיעו למערכת ההפעלה Windows 10.

מוצרי חומרה לרוב מוצגים באופן נפרד מכנס המפתחים של מיקרוסופט. כך, בשנה שעברה, הוצגה סדרת מוצרי Surface חדשה שבועות בודדים לפני כנס המפתחים, כך שהסיכוי שנשמע על מחשבים חדשים בכנס נמוך, אך החברה עדיין עשויה להפתיע עם מוצרים בתחומים אחרים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים