אפל תאפשר איתור מוצרים שאינם שלה דרך רשת ה-Find My

תוכנית ה-Find My החדשה של אפל (מקור אפל) תוכנית ה-Find My החדשה של אפל (מקור אפל)

אפל (Apple) הכריזה על פתיחת שירות ה”מצא את…” (Find My…), שירות איתור המוצרים המבוזר של החברה, בפני יצרני צד ג’, שיוכלו ליצור מוצרים אותם משתמשי אפל יוכלו לאתר באמצעות אפליקציית ה-Find My במכשירים שלהם בדומה לאפשרויות הקיימות למכשירי האייפון, שעוני ה-Apple Watch, ניידי המק ואוזניות ה-AirPods של החברה.

שירות ה-Find My של אפל הוא אחד מהשירותים השימושיים ביותר עבור משתמשי החברה, המאפשר להם לעקוב ולאתר מוצרי אפל שנאבדו או נגנבו דרך אפליקציית ה-Find My. השירות משתמש ברשת של מאות ואלפי מכשירי אפל הנמצאים בקרבת האביזר שנעלם על מנת להעריך את המיקום העדכני שלו דרך חיבור ה-Bluetooth של המכשיר ולדווח לבעלים על המיקום הנוכחי שלו.

עכשיו, חברות יוכלו להוסיף תמיכה לאיתור המוצרים שלהן דרך רשת ה-My Find של אפל, כל עוד יהיו חלק מתוכנית ה-MFi (ר”ת Made for iPhone), כשהחברות יצטרכו לעמוד בדרישות של אפל על מנת להשתמש ברשת. החברה אף הכריזה כי היא עובדת על תקן יעודי לתאימות לטכנולוגיית ה-UWB (ר”ת Ultra Wideband) הנתמכת במכשיר אפל עם שבב ה-U1 על מנת להציע יכולת איתור חפצים משופרת.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שימוש ב-Find My עם מוצרי צד ג' (מקור אפל)
שימוש ב-Find My עם מוצרי צד ג’ (מקור אפל)

שלושה המוצרים הראשונים שמקבלים את תו ה-“Works with Apple Find My”, המסמן כי המוצר תומך ברשת ה-Find My של אפל, הם:

  • האופניים החשמליים S3 ו-X3 של חברת VanMoof.
  • אוזניות ה-SOUNDFORM Freedom True Wireless Earbuds של Belkin.
  • תג איתור החפצים ONE Spot של Chipolo.

פתיחת שירות ה-Find My של אפל תאפשר למשתמשי החברה ליהנות מהיכולות המתקדמות של השירות גם במוצרים אחרים שאינם של אפל, כאשר הדבר ה”מצחיק” ביותר הוא העובדה שתג ה-ONE Spot של Chipolo הופך למעשה לתג הראשון התומך בטכנולוגיית החברה עוד בטרם היא משיקה את ה-AirTags שלה.

השוואת מפרטים