רשמי: גוגל תכריז על ה-Google Pixel 5a 5G בהמשך השנה

Google Pixel 5a 5G (תמונה: Voice) Google Pixel 5a 5G (תמונה: Voice)

מקרה חריג התרחש לפני מספר ימים בעולם הטכנולוגיה, כאשר גוגל החליטה לנקוט עמדה ולהגיב בעצמה לדיווח שעלה מהמדליף ג’ון פרוסר (Jon Prosser), אשר טען כי היא ביטלה את מכשיר ה-Google Pixel 5a. כשעתיים בלבד לאחר עליית הציוץ, באתר 9to5google קיבלו תגובה רשמית מגוגל המודיעה כי הציוץ אינו נכון והמכשיר אכן קיים וצפוי לצאת בהמשך השנה.

תגובה רשמית שכזו מבית גוגל עצמה היא חריגה במיוחד, שכן חברות בסדר גודל שכזה לא נוטות להגיב על הדלפות, ובוודאי שלא שעתיים בלבד לאחר יציאתן לאוויר העולם. עם זאת, בתגובתה של גוגל, החברה התייחסה למכשיר כ-Google Pixel 5a 5G, ולא כ-Google Pixel 5a כפי שפרוסר התייחס אליו, מה שאומר שסביר להניח שזה הוא שמו הרשמי של המכשיר אשר ישווק ללקוחות הסופיים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

את תגובתה של גוגל ניתן למצוא להלן (בתרגום חופשי):

[ה]פיקסל 5a 5G לא מבוטל. המכשיר יהיה זמין בהמשך השנה בארצות הברית ויפן ויוכרז בקו אחד עם המכשיר האחרון בסדרת ה-a משנה שעברה.

מתגובה זו ניתן להסיק מספר דברים. האחד, כפי שציינו לעיל, את שמו הרשמי של המכשיר בעולם. בנוסף, את העובדה שגוגל מציינת רק את ארצות הברית ויפן, כך שלפחות בהתחלה, אנחנו מצפים שהמכשיר לא יושק בעולם אלא יהיה זמין בשווקים הללו בלבד. לבסוף, החברה מציינת כי המכשיר יוכרז בקו אחד עם המכשיר האחרון בסדרת ה-a משנה שעברה, מה שכנראה מעיד על תאריך הכרזה דומה או זהה ל-3 באוגוסט משנה שעברה. תאריך זה תואם למועד בו היא צפויה להשיק את אנדרואיד 12 עבור הציבור הרחב.

לעיצובו של המכשיר נחשפנו כבר בחודש פברואר האחרון, אז חשף המדליף OnLeaks את עיצובו המלא של הדגם וגילה לנו מה הוא יכלול מאחור ומלפנים. על פי ההדלפה, המכשיר יגיע עם מסך שטוח בגודל 6.2 אינץ’, עם פאנל מסוג OLED וברזולוציית +Full HD כשחור מצלמה מתמקם בחלקו העליון והשמאלי. מערך הצילום שבגבו יכלול זוג חיישנים, כשסורק טביעות האצבע יתמקם גם בגב והמכשיר כולו כנראה יהיה עשוי מפלסטיק.

Google Pixel 5a 5G (תמונה: Voice)
Google Pixel 5a 5G (תמונה: Voice)

השוואת מפרטים