דיווח: סוני תשחרר משחקי PlayStation למובייל

טלפון פלייסטיישן צילום: אוהד צדוק

חברת סוני לא הסתירה את שאיפותיה להביא את משחקי ה-PlayStation למובייל, אמנם בשנים האחרונות לא שמענו עדכונים מעניינים בנושא. מודעת דרושים חדשה, שפרסמה סוני בארצות הברית, חושפת כעת את כוונותיה להביא משחקי PlayStation לאנדרואיד ו-iOS. התפקיד המתואר הוא של “ראש חטיבת המובייל”, וכך לשון המודעה (בתרגום מאנגלית):

כראש חטיבת המובייל, תהיה אחראי לנהל ולפתח את אסטרטגיית משחקי המובייל של PlayStation Studios (סטודיו המשחקים של סוני) ולבנות את היסודות להזדמנויות צמיחה עסקיות. אתה תוביל את כל תהליך התרחבות פיתוח המשחקים מקונסולות ו-PC למובייל ושירותים חיים עם פוקוס על התאמת סדרות המשחקים הפופולאריות ביותר של PlayStation למובייל.

ניתן לראות שהמודעה מפורטת מאוד ולא ממש משאירה מקום לספק. סוני חושפת במפורש כי היא מתחילה בצעדים אקטיביים להמרת סדרות משחקים פופולאריות של PlayStation למובייל. לחברה כבר קיימת פעילות מובייל זניחה יחסית של הזרמת משחקים מהקונסולה למובייל באמצעות PlayStation Remote Play, ולאורך השנים האחרונות היה נראה שזהו עתיד הגיימינג, אמנם נראה שלהגיע לשם ייקח עוד זמן. בינתיים, סוני מבינה שהיא צריכה להתקדם כדי להשיג דריסת רגל משמעותית בהרבה בעולם הגיימינג למובייל שרק הולך ומתעצם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

השמועות על רצונה של סוני להציע משחקי PlayStation במובייל אינן חדשות. הן הגיעו לשיאן ברגע שהחברה הפסיקה להשיק קונסולות ניידות והתחזקה בשוק המובייל. היא אפילו השיקה את ה-PlayStation Phone אי שם ב-2011, שהיה אמור לקבל משחקי PSP. להערכתנו, סוני לא תשיק את המשחקים רק למכשירי המובייל שלה, והחברה רואה את המגמה המתחזקת של משחקי מובייל הרצים גם על סטרימרים מבוססי אנדרואיד או Apple TV, המתבססים גם הם על פלטפורמות המובייל.

המרת משחקים לאנדרואיד ו-iOS יאפשר לסוני גישה לכמות פוטנציאלית עצומה של משתמשים שיוכלו ליהנות מסדרות המשחקים הפופולאריות לפלייסטיישן כמו: Uncharted, The Last of Us, God of War ועוד רבים וטובים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים