טלגרם מציגה תחרות חדשה ל-Whatsapp Web

אפליקציית טלגרם (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית טלגרם (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

טלגרם (Telegram) מתכננת לעדכן את פלטפורמת הטלגרם ווב (Telegram Web) הוותיקה, גרסת הרשת המקוונת של שירות המסרים הפופולרי שנועדה לספק פתרון משלה ל-WhatsApp Web של המתחרה מבית פייסבוק. כעת היא מציגה את Telegram WebK ו-Telegram WebZ, צמד גרסאות חדשות ורזות של הטלגרם ווב המיועדות לשימוש במכשירי סלולר ומחשבים.

בזמן שטלגרם ממשיכה לעדכן באופן תדיר את האפליקציה לסלולר ולמחשב, גרסת הרשת של טלגרם נשארה יחסית “מאחור”, דבר אותו החברה מתכננת לשנות עם WebZ ו-WebK. שתי גרסאות הרשת החדשות של טלגרם מגיעות למעשה מתחרות תכנות בג’אווהסקריפט (JavaScript) אותה החלה החברה עוד בנובמבר 2019 עם פרסים כוללים של מעל 200 אלף דולר. ה”סיבוב השלישי” של התחרות נגמר בחודש יוני האחרון וממנו מגיעים למעשה ה-WebZ ו-WebK החדשים, המוגדרים כגרסאות אלפא.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

תחרות פיתוח גרסת JavaScript חדשה לטלגרם (מקור טלגרם)

מההגדרות של התחרות ניתן ללמוד כי טלגרם מעוניינת ליצור גרסה רזה ועצמאית של שירות המסרים, דבר המזכיר במידה את ה-Facebook Lite של פייסבוק, שהגיע כגרסה רזה במיוחד לאפליקציית הפייסבוק הרגילה ואילו במקרה של טלגרם מדובר על אפליקציית רשת המיועדת למחשבים וסלולר.

במבט ראשון ניתן לחשוב כי ה-WebZ ו-WebK נראים זהים, על אף שבחינה מדוקדקת יותר שלהם מראה כי ישנם שינויים קטנים לרוב ולא כל אפשרויות הטלגרם הקיימות באפליקציות זמינות גם בגרסאות הרשת החדשות, המוגדרות כגרסאות אלפא מוקדמות ולא כגרסאות יציבות לשימוש רגיל.

נכון לרגע זה ניתן להשתמש בשלושת גרסאות הטלגרם ווב, ה-Web המקורי ו-WebZ ו-WebK החדשים, כאשר אחד מהם צפוי להחליף בסופו של דבר את ה-Telegram Web.

בניגוד ללא מעט חברות המעדיפות לבנות את היישומים שלהם באופן “פנימי” בחברה, טלגרם בחרה בשיטה היותר פתוחה ופופולרית כיום בדמות תחרות פיתוח מרובת שלבים ממנה מגיעות שתי הגרסאות החדשות, כאשר בסופו של דבר אחת מהן תיבחר כמחליפה הרשמית לגרסת הווב הקיימת.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים